28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  122   0

Granice pojmowania rzeczywistości i jakość wykształcenia elit.

Ręce opadają.

14.552

Artur Bazak już samym tytułem swojej strony jasno określa, co jest stawką tej gry: „Bitwa o Polskę”. Dzisiaj tekst „Jestem wielkim szczęściarzem”, rozmowa z KsiędzemRichard J. Neuhausem o sprawach najważniejszych, o misji. Jest to znakomite nawiązanie do naszego problemu, który jasno postawił ark: - Komu zaufać w poszukiwaniu prawdy?

Adam Wielomski w artykule „Lewicowość” znajduje niebezpiecznie wiarygodne i intrygująco przekonujące argumenty na rzecz mojej najważniejszej tezy. O wymaganiach intelektualnych koniecznych do zrozumienia prawicowego opisu rzeczywistości. Sygnalizuję to w odrębnym przypisie.

Matix   włączył się do dyskusji nowym artykułem Polskie elity z "Solidarności Walczącej”, pisze tam o dziwnej podmianie elit. Pisze o sytuacji ludzi z rzetelnym dorobkiem i prawdziwym autorytetem, którzy nagle są zastępowani przez samozwańców. Tajemniczy zawiadowca stacji przekłada zwrotnicę i nagle z dnia na dzień odsyła ich na boczny tor. A na trybunach stają dziwne sylwetki, które właśnie wylazły z nor.

*andy pisze  jaka jest „Rola mediów w wyborach”. Podmienione elity mogą odebrać demokracji szansę. Przestają być „czwartą władzą” uprawnioną do szukania prawdy, ale zawłaszczają sobie całą władzę, przywłaszczają sobie prawa suwerena, pomazańca Bożego mianującego Cesarzy i strącającego ich z tronu. *Andy kontynuuje dyskusję w następnym artykule, do którego także instaluję link. Oto tytuł tego artykułu i zarazem link: "Kto należy do elit i jak rozpoznać elity"

Staryznajduje w artykule „Szary układ, widziany w niedzielę” bardzo jasną diagnozę. A oto jej sformułowanie: To właśnie różnica pomiędzy starym i nowym światem. Z tym, że nowym światem jesteśmy tym razem my a Ameryka starym. My nie szanujemy naszej wiedzy, nawet kiedy ją mamy, wierzymy w zaklęcia. Trudno mi się oprzeć aby to powiedzieć, ale rzecz znajduje odzwierciedlenie w powiedzeniu: "jak dzieci". Zapraszam „Szary układ, widziany w niedzielę”.

Chłodny Żółwwpisem „Elita wita” nie pozostawia cienia wątpliwości, co sobie o tym wszystkim myśli. ark wypowiedział się dosadnie w tej sprawie w komentarzu, który jest niżej. Wina mediów, bardzo ważny problem w poszukiwaniu prawdy. I nie chodzi tu o prawdę polityczną. Widać, że jest to już problem po prostu z prawdą jako taką. Komu zaufać, oto jest pytanie.Prawy Koliber, podaje sensacyjnego newsa o jakości definicji najprostszych pojęć: - Prawica, lewica, liberalizm. Cóż to jest?Tarantula w artykule „Równość szans” pisze o niezwykle prostym argumencie na rzecz bardzo sensownego rozwiązania konfliktu o budowę odcinka obwodnicy Augustowa, przez dolinę Rospudy. Oczywisty ten argument jest zupełnie niezrozumiały dla urzędników europejskiej biurokracji, dla unijnych polityków, a nawet dla polskich dziennikarzy. Jest za trudny do zrozumienia, choć nawet na chłopski rozum jest oczywisty i racjonalny.Kokos26 w artykule "Przywrócić normalność" Zniecierpliwienie przeciwników PiS-u jakoś dziwnie współgra z niezadowoleniem naszego zachodniego sąsiada. I nie ma się tu czemu dziwić. Trwają rokowania na temat tarczy antyrakietowej, ważą się losy traktatu konstytucyjnego więc trzeba Polakom uzmysłowić, że takie ważkie decyzje nie mogą być podejmowane przez złych tubylców (czytaj PiS i zwolennicy). Najlepsze dla Polski jest oddania jej w pacht wypróbowanego sąsiada i naszego niestrudzonego adwokata. Czy polscy propagandziści nie wiedzą co robią?Unicorn  pisze z Pitulandii „List do Yeti” doskonale opisujący nonsens „elitarnego wyobrażenia” o polskim interesie narodowym i miałkości myślenia naszych wielkich przywódców.  *  *  *Wszyscy dyskutanci poruszają jedną bardzo ważną sprawę. Jest to wciąż ta sama kwestia kompetencji elit, posiadających zaczarowany flet, zwodzący całe społeczeństwa ułudą jakieś prawdy, która prawdą nie jest. Jest to sprawa dwóch kompetencji. Kompetencji moralnych:  Okazuje się, że elity mogą z zimną krwią kłamać, działając z złej wierze. Kwestia uczciwości czwartej władzy jest problemem koniecznym do rozwiązania.Kompetencji w codziennym znaczeniu tego słowa:Jak może nam relacjonować rzeczywistość ktoś, kto się na niczym nie zna, niczego nie rozumie? Jest to zasadniczy problem w poszukiwaniu prawdy za pośrednictwem mediów.  15.269
Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale