28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  312   0

Skandal stulecia

Po ujawnieniu takiego skandalu w Kanadzie, tak zwiazek zawodowy, jak i partia zniknęłyby na zawsze ze sceny. Zwiazki zawodowe nie sa od podpisywania politycznych kontraktow, a partie, zwłaszcza liberalne nie zajmują się rozdawnictwem, kupowaniem głosow, ani niszczeniem majatku narodowego.
To co zrobil Komorowski z Gradem to wyjatkowe zbydlęcenie obyczajów. Warto znaleźć nazwisko związkowca, który
podpisał tę umowę. Cisną sie słowa określające mamusie tych "parlamentarzystów". W świetle ostatnich afer nadchodzące wybory bedą testem, na ile polskie katolickie społeczeństwo oparło się trwającej przez 60 lat bolszewickiej demoralizacji.
Prawdę mówiąc spodziewałyśmy się przed wyborami czegoś w rodzaju aresztowania Kwacha. Widzimy jednak, ze Kwach to już śmietnik (co nie oznacza pobłażliwości) w porównaniu z tym co PO chce kręcic.
17 październik 2007 14:21
____________________________________________________________________________
Stary Wiarus pisze…
Pardon, niechcący wsadziłem komentarz nie tam gdzie miałem, więc powtarzam:
U mnie też kampania wyborcza. Znaczy u mnie w Australii. Wybory będą 24 listopada. patrzę się więc jednym okiem na ekran TV z kampanią wyborczą w ponad stuletniej demokracji (federacja i konstytucja australijska są vintage 1901), a drugim na ekran komputera i rozgrywające się na nim polskie porwanie w Tiutiurlistanie. Otóź mam taką refleksję, że gdyby socjaldemokratyczna opozycja w Australii, czyli ALP, zawarła formalny kontrakt z pracownikami jakiejś państwowej resztówki gospodarczej (resztówki, bo za wyjątkiem wojska i administracji państwowej sektora budżetowego u nas zasadniczo nie ma), że jak wygra, to im rozda około miliarda dolarów ze skarbu państwa, to lider opozycji musiałby się podać do dymisji w ciągu 48 godzin, jego partia spędzilaby dalsze 30 lat w opozycji, a pomysłodawcy tego rozdawnictwa akcji osiedliby w pierdlu na czas dłuższy.
Ale co ja tam wiem, rodacy w kraju i tak wiedzą lepiej co to jest kultura polityczna, i nie będzie Australijczyk pluł im w twarz. 
17 październik 2007 15:27
____________________________________________________________________________
Waits o tym pisał tak:
PO kupuje głosy za nasze pieniądze, a dziennikarze z Salonu 24 milczą.. Dlaczego? 
____________________________________________________________________________ Skomentowałem to godzinie 1:46 w nocy, pod tekstem: 
"Zapis cenzury w sprawie suwerenności gospodarczej i politycznej Polski". ____________________________________________________________________________

Ciekawostka z historii: Wywiad-rzeka Rolickiego z Gierkiem (1990)
- Fragment o ropie:

 

Rolicki: - I w poprzedniej książce, u w obecnej rozmowie wielokrotnie zwracał Pan uwagę na czynniki presji gospodarczej, stosowane wobec nas do osiągnięcia celów politycznych. Czy mógłby Pan z tego punktu spojrzeć na całokształt kompleksu paliwowego?

Gierek: - Dostawami ropy i gazy, najbardziej ekonomicznych, a zarazem najbardziej bezpiecznych w dzisiejszych czasach nośników, towarzysze radzieccy stale trzymali Polskę w szachu. Ich polityka w tym względzie była wobec Polski jednoznacznie dyskryminująca.Podawałem już te liczby, ale jeszcze raz je przypomnę: ropy sprzedawali nam znacznie mniej niż NRD czy Czechosłowacji, a niemal tyle samo co Bułgarii, mającej,jak wiadomo cztery razy mniej ludności od Polski.

Rolicki: - Można na to odpowiedzieć, że przecież sprzedawali nam tę ropę nie za pieniądze, lecz za ruble transferowe.

Gierek: - Zgoda, ale wszelkie ze strony Polski próby wprowadzenia wewnątrz RWPG monety wymienialnej, Rosjanie z całym cynizmem torpedowali. Dla nich ten układ był wygodny bo dzieki temu trzymali nas w szachu. Na temat ropy wiele rozmów prowadził z nimi Gomułka, prowadziłem i ja, ale wszystko na nic. WIEDZIELI, ŻE DZIĘKI ROPIE OGRANICZAJĄ NASZ ROZWÓJ I JAK NAJBRADZIEJ IM TO ODPOWIADAŁO."

2007-10-17 10:59
___________________________________________________________________________
Przypisy:
[...] "Układ wrocławski. III RP mafijna." (maryla)
[...] "O bucach z wyobraźni Lisa" (Free Your Mind)  
[...] "Ropa, gaz, węgiel i krew" (maryla)
[...] "Putin zagrożony w grze o naftę" (conkret)
[...] "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna" (Agnieszka Kołakowska)
[...] "Kolonialna mentalność polskich elit" (EwaThompson)
[...] "O barierach epistemologicznych w kształceniu" (Eine)
[06] "Gra o sumie zerowej?" (michael)
[66] "Metafory i znaki szczególne „układu” (michael)
[67] "Rozważania o „układzie” (michael)
[79] "Katastrofalna prognoza dla Platformy Obywatelskiej!" (michael)
http://lista-obecnosci.blogspot.com/
http://coo.livenet.pl/
____________________________________________________________________________
67.300

 

Lubię to! Skomentuj99 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale