28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  171   0

Wyzwania XXI wieku. Początek klęski mitu specjalizacji

Ale oto, lekarz z aptekarzem wymyślili kurację i operację na którą pacjent musi wyrazić zgodę! Jakie są jego kompetencje, aby sensownie i odpowiedzialnie podjąć taką decyzję, bardzo ważną medyczną decyzję, która decyduje o jego życiu, lub śmierci?
Takie jest prawo. Prawodawca zakłada, że pacjent w tym przypadku ma wyższe kompetencje medyczne od wszystkich lekarzy.

To nie jest domniemanie. Musi być gdzieś rozwiązanie otwierające to miedzykorporacyjne odizolowanie wszelkich kompetencji. Jeśli kurs geniuszy ma odnieść sukces musimy uwolnić się od stereotypu. Stereotypowe podeście polega na wzruszeniu ramionami i lekceważącym odwróceniu się od problemu plecami, dokładnie tak jak to zrobił Wojtas w pierwszym komentarzu, na dole, pod moim tekstem. Nie wysilił się, nie spróbował nawet podejść do problemu, nie zechciał ani rozumieć, ani nawet zauważyć jego istnienia. 

To jest realne źródło szamaństwa politycznego. Założenie o istnieniu zamkniętych i nieprzekraczalnych kręgów wtajemniczenia. Tak jak Wojtas, automatycznie zawęża przestrzeń porozumienia pomiędzy lekarzem,  a pacjentem, do najprostszych spraw bytowych. Co pani woli, śpiewać córeczce, czy też opowiadać bajeczki?
To jest intelektualne źródło przekonania o tym, że zwykli ludzie nie mają pojęcia sprawach medycznych, o polityce, ani o sprawach państwowych i tak po prawdzie należało by zabronić im udziału w takich wyborach. Laryngolog czy polityk, wszystko jedno.  Proszę zauważyć ciekawe zjawisko, tak różne specjalności: laryngolog lub polityk, jeden w relacji do pacjenta, a drugi do społeczeństwa. Zwracam uwagę na taki oto fakt, różne kompetencje, a podobna topologia problemu. Niby zupełnie różne zjawiska a bardzo podobny, albo analogiczny sposób podejścia do sprawy. Lekarz i polityk są przekonani, że mają do czynienia z ignorantem i próbują wkręcić mu kit. Wojtas wystawił mi się sam ze swoim wzorcowym lekceważeniem. Politycy i towarzyszące im ich intelektualne pasożyty zwane politologami wbijają do głowy i politykom i obywatelom taki mit:
- "Zwykli ludzie interesują się tylko tym, aby było im lepiej, reszta ich nie interesuje. Identyczny cwany wybieg jak z problemem relacji pacjenta z lekarzem. Lekarz także próbuje wcisnąć pacjentowi kit i ograniczać wybór i pole porozumienia do najprostszych spraw bytowych". W gruncie rzeczy brak zrozumienia działa w obie strony. Tak naprawdę lekarz nie rozumie, ani nawet nie próbuje zrozumieć prawdziwych opcji pacjenta i odwrotnia. Pacjent nie ma prawa zrozumieć prawdziwych kryteriów wyboru lekarza. Bardzo możliwe, że Wojtasowe struny głosowe będą uratowane z zupełnie innych powodów. Może dlatego, że daje się w ten sposób wyciągnąć największą kasę od Pani Merkel, albo NFZ. Wszystko jedno. 

Politycy kombinują dokładnie tak samo jak Pan Wojtas. Są ludzie, którzy się znają na tych sprawach lepiej, wiedzą o co chodzi i to Oni powinni rozstrzygać o tym, co dobre, a co złe dla zwykłych ludzi. A ci ludzie, pomazańcy, z przyrodzonym posłannictwem rządzenia, to my. Platforma albo LiD, wszystko jedno. Lekarz może wykorzystać anestezjologa, platforma do spółki z lidem do uśpienia swojego klienta mogą użyć TVN24 i pozostałych mediów. Te sztuczki znane były dużo dawniej, jeszcze przed Gebbelsem i Hitlerem. Doskonale ich używał słynny Riepnin, za czasów poprzednich rosyjskich intryg w Polsce. Kiedyś historycy ustalą, kto był odpowiednikiem tego laryngloga lub Riepnina, Tusk, Smolar, czy Soros. Ale to jest problem drugorzędny. Widać podobieństwo sytuacyjne, podobną topologię budowy tego mitu.

To jest bezpośredni powód  mojego wstrętu do wypowiedzi takich facetów jak Olejniczak, Chlebowski, albo Kalisz-Przerwa-Komorowski, którzy zapowietrzają się aż, próbując wcisnąć mi kit, że oni to robią wszystko dla zwykłych ludzi. Czuję kłamstwo i niestety arogancję cuchnącą na milę, albo nawet sto.

STOP! Nie istnieją zwykli ludzie, nie ma takich. Wszyscy są niezwykli!

Przez ostatnie 16.000 lat szamani, we wszystkich historycznych imperiach stosowali tę samą sztuczkę.

Mówili nam, szarym mieszkańcom ich królestw różne rzeczy, uzasadniające nasze prawo do siedzenia cicho:
Wy nic nie rozumiecie, na niczym się nie znacie, a więc, dla waszego dobra siedźcie cicho, my wiemy co dla Was dobre.

Robił tak Hammurabi, Jacques Chirac, a teraz Donald Tusk. Nawet kocstan albo samentu w Salonie24, nie mają wątpliwości, że to co wiedzą jest jedyną słuszną prawdą, do głowy im nie przychodzi, że może być inaczej, że to inaczej jest porównywalne, a wynik porównania weryfikowalny.

Oni chyba są naprawdę przekonani, że ich wybór polityczny jest jedynie słuszny, a 94% Polaków, to za głupi ludzie, aby można było ich o zdanie pytać.

W ten sposób demokracja i demokratyczne wybory straciły swój sens. Przykładem jest kampania wyborcza 2007 w Polsce, gdzie istotne problemy polskiej racji stanu były przez usypiające wyborców media dokładnie ukrywane, zasłaniane, a czarna propaganda sprowadzała sprawy do hucpy. Dwa lata hucpy.

Czy istnieje sposób na przebicie tej hucpy?
Tak.
Każdy może być geniuszem, to moje hasło. Udzielam korepetycji w tym zakresie. W ten sposób realizuję projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Michała Seweryńskiego, który powiadał, że w XXI wieku potrzebni są masowo ludzie kategorii Leonardo da Vinci. Tyle, na razie. Zapraszam do dalszej współpracy.
________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
[...] "Wygrały "wolne" media, wrzask, pomówienia. ..." (adam.em)
[...] "Rady Rownego dla Polski" (Unicorn)
[...] "Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna" (Agnieszka Kołakowska)
ç
"Kolonialna mentalność polskich elit" (EwaThompson)
çobowiązkowe
[...] "O barierach epistemologicznych w kształceniu" (Eine)
[06] "Gra o sumie zerowej?" (michael)
[66] "Metafory i znaki szczególne „układu” (michael)
[67] "Rozważania o „układzie” (michael)
http://www.youtube.com/watch?v=GoZIO9qu1Fk (Komentarz od woy2 "Ciekawy link")
http://lista-obecnosci.blogspot.com/ ç
http://coo.livenet.pl/
http://ira.coo.livenet.pl/
________________________________________________________________________________________
@ Michael
P
gandalf
________________________________________________________________________________________
Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale