28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  147   0

Zdefiniować wroga politycznego, aby go pokonać

- Najmocniejszą naszą bronią jest głupota naszych wrogów.

[3] W tekście „Pomieszanie porządków” (142) pisałem o „Doktrynie Kornela Morawieckiego” Nie ważne pod jakie kto chowa się sztandary. Ważne, co z tego wynika. To tak w skrócie. Polecam zapoznanie się z wersją źródłową tutaj
[4] Czy patriota może popierać ten reżim? (do sympatyków PO list drugi...) (Tad9) przedstawił skrupulatny raport o odbudowie polskiej kleptokracji. Nieszczęśliwa autorka komentarza nie umie dostrzec grozy tego tekstu, nie rozumie zagrożenia polskiej racji stanu, jej Ojczyzną jest Platforma Obywatelska. Ona widzi i czuje w tym tekście jedynie atak na swoją ukochaną partyjną ojcowiznę. Jest gotowa walczyć o dobre imię Platformy do krwi ostatniej, nawet na zgliszczach Polski. Bez względu na fakty, bez względu na rzeczywistość. Klasyczny przykład. Dwie Ojczyzny, dwa patriotyzmy. Moją Ojczyzną jest Polska. Ojczyzną pani Renaty Rudeckiej-Kalinowskiej jest jej Partia. []
[5] Od peerelaka do euroPolaka (Free Your Mind) 
 

 

Fakt drugi
Tak, intuicyjne poszukiwania naszego przeciwnika proponowane przez FYM są trafne.
Francis Fukuyama pomylił się. Napisał o końcu historii, po upadku komunizmu.
Ślepe elity cywilizacji Zachodu nie widzą, że właśnie następuje koniec historii z powodu zwycięstwa komunizmu.  

____________________________________________________________________________________________________
Bierze się to wszystko z fałszywej definicji komunizmu. Ani komunizm, ani lewica nie mają nic wspólnego z żadną ideologią, ani ustrojem społecznej sprawiedliwości, ani żadną społeczną gospodarką rynkową. Tkliwe serduszko po lewej stronie, troskliwe pochylanie się nad biednymi tego świata to mit i ułuda, to jedynie propagandowa osłona. To maska, lipa i kit dla naiwnych.

Współczesna definicja komunizmu jest prosta: Komunizm jest małżeństwem Kleptokracji z Korupcją, pod osłoną sfałszowanej demokracji, pasożytujący na systemach państwowych, posługujący się instrumentalnie różnymi ideologiami, do obezwładnienia oporu zainfekowanej ofiary. Tyle.

 

Ideologia jest toksyną pasożyta w wojnie aksjologicznej toczonej przeciw Cywilizacji Zachodu. Hitler od Stalina różnił się jedynie ideologiczną czapką niewidką.

Zmieniane jak rękawiczki ideologie są jak składniki jadu meduzy[6]. Dla każdego naiwnego coś innego, równie trującego

Z takiej definicji wprost wynika, komunizm nie jest ani przedsięwzięciem politycznym, ani ideologicznym, jest wyłącznie egoistycznym, ekonomicznym interesem pasożyta. [7]

WSPÓŁCZESNA DEFINICJA KOMUNIZMU
[37] http://michael.salon24.pl/27062,index.html

Komunizm jest grupą wpływu, złożoną z ludzi interesu, świadomie i celowo realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, aż do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. (-)
Definicja ta może być uściślana przez wskazanie szczególnych atrybutów komunizmu, pozwalających na jego odróżnienie od podobnych zjawisk, które komunizmem nie są. Zamierzam przeprowadzić pozytywną argumentację, wykorzystując model komunizmu jako pasożyta. Spróbuję wskazać charakterystyczne dla niego sposoby i środki działania, pozwalające na wybranie zestawu kryteriów, ułatwiających jego identyfikację.

 
http://podziemiezbrojne.blox.pl/resource/PLONACY_ZNICZ.gif

Takie jest moje pierwszomajowe podsumowanie

________________________________________________________________________________________
[6] Jad meduzy jest toksyną wieloskładnikową, łączącą wszelkie mechanizmy i sposoby zabijania właściwe dla wszelkich innych zwierząt i roślin. Toksyny jadu meduzy niszczą czerwone krwinki, paraliżują układ nerwowy, zatrzymują akcję serca, pobudzają receptory bólu aż do końca wytrzymałości,… Czynią to jednocześnie.
[7] Pasożytniczy model komunizmu (35)
________________________________________________________________________________________
182.900 

______________________________________________________________________________________@Michael-FYM
postawiłeś poważną kwestię, nad którą ja też się zastanawiam. Zauważ jednak, że na razie cenzurowanie Internetu nie stało się zinstytucjonalizowane - można powiedzieć, że cenzorzy działają na zasadzie "wolnej amerykanki", to znaczy sami ustalają reguły, co wywalać, czego nie." Problem w tym, że prawdopodobnie toczy się walka i nie znaleziono dotąd "optymalnego" rozwiązania. Jedni chcą internet cenzurować i maja ku temu swoje powody. Inni natomiast słusznie dowodza, że bez cenzury mogą zebrać dużo więcej informacji i sporządzić lepsze "profile" użytkowników. Wydaje się, że, póki co, agencje "profilujące" wygrywają....
                                                                                                                              2008-04-30 23:01

Arkadiusz Jadczyk 
Układ otwarty
www.arkadiusz.jadczyk.salon24.pl 
______________________________________________________________________________________Dla Dla ilustracji podam mój ulubiony cytat, z artykułu Agnieszki Kołakowskiej: 

Polityczna poprawność, a mentalność totalitarna,

"(...) Tam bowiem totalitarna mentalność, zamiast zanikać, jak spodziewaliśmy się po upadku komunizmu w Związku Sowieckim i we Wschodniej Europie, zdaje się, przeciwnie, rozpowszechniać i utrwalać. W czasach sowieckiego imperium jej wpływy były ograniczone do kręgów lewicowych intelektualistów i hipisów. Paradoksalnie, po obaleniu komunistycznych reżimów wpływy te się rozszerzyły i pogłębiły: prócz zachodnich intelektualistów, zawsze podatnych na totalitarne idee, i środowisk akademickich, gdzie mentalność ta zawsze się pleniła (i gdzie znajduje wyraz nie tylko w osobistych poglądach politycznych i społecznych, lecz także na uczelni, w najróżniejszych dziedzinach humanistycznych), jej macki spętały wielką liczbę wykształconych ludzi, a co ważniejsze, politycznych przywódców, którzy jakby wessali ją z otoczenia przez rodzaj osmozy.

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale