3 obserwujących
2 notki
11k odsłon
5867 odsłon

Wielka wpadka Hive, użytkownicy oburzeni

Google Grafika (Michał Kasjanowicz)
Google Grafika (Michał Kasjanowicz)
Wykop Skomentuj5

Hive to spółka będąca wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW, obecna Warszawie, Wrocławiu od niedawna także na terenie Wielkiej Wyspy. Jak wiele innych serwisów typu Lime, udostępnia swoje hulajnogi na minuty korzystając z aplikacji.


Jazda e-hulajnogą Hive kosztuje 45 groszy za minutę. Musimy też doliczyć dwa złote opłaty początkowej jednakże serwisy często zachęcają użytkowników do korzystania z kodów promocyjnych, dzięki którym osoby które, nigdy nie miały styczności z urządzeniem miały te kilkanaście minut za darmo.


Wczoraj, 3 czerwca 2019 do internetu wyciekły dziesiątki kodów, z których mogli skorzystać nie tylko nowi użytkownicy, ale także osoby, które już były zarejestrowane w aplikacji. Po kilku godzinach prawdopodobnie z przeciążenia serwerów aplikacja przestała działać, a sami użytkownicy rozpoczęli dyskusję na wykop.pl donosząc, że nie mogą się zalogować ani wprowadzać już kodów. Do całej sytuacji dołączył też oficjalny profil Hive.


image


Informując że niektóre konta mogły zostać zablokowane z powodu algorytmu.

image

Oburzeni użytkownicy zaczęli wytykać twórcom, że to nie ich wina, ponieważ kody były dostępne w internecie dla każdego oraz że niesłusznie zablokowano im konto, ponieważ regulamin nie zawiera wzmianki o wprowadzaniu „dużej ilości kodów".

image

Jak podaje wiele użytkowników na portalach społecznościowych udało im się zebrać nawet ponad 1000 darmowych minut. Wiadomo, że to dość duży „gratis”, lecz tłumaczą, że to nie ich wina a oprogramowania aplikacji, które nie zabraniało wpisywać wielu kodów naraz. Osoby donoszą także że niektórzy próbowali sprzedawać dostępne dla wszystkich kody gwarantując przy tym ile dostaną za to minut. Hive poinformował, że już o tym wie a prawnicy zaczęli przygotowania.

Czekamy na dalsze rozwinięcie sytuacji. 

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco.

MK

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie