Pacanowo
Mój kolega ze studiów, którego niespecjalnie lubiłem, miał na salonie motto "tylko po co". W sprawie motta się z nim zgadzam.
1 obserwujący
27 notek
7319 odsłon
  1860   1

ABRAMSY NASZE

Wszystko hiper-super-figo-fago, bo Abrams kobyła porządna, a nawet najlepsza na świecie. Cztery baony abramsów, to jak cztery rosyjskie dywizje pancerne, albo siedem - pod warunkiem zapewnienia im doskonałego krycia powietrznego. Czyli lotnicze bazy - nie tylko polskie, ale i NATO. Czyli amerykańskie w Niemczech. Jeśli USAF jest w stanie ochronić wojska pancerne NATO w Polsce, żaden kacap nie da im rady. Sprawy związane z logistyką abramsów, zaopatrzeniem ich w części, amunicję, to w sumie nieistotne duperele, które każdy fachowiec rozwiąże w trymiga. 

Posiadam w temacie jedno tylko zastrzeżenie: w TVP mówią, że te abramsy będą stacjonować we wschodniej Polsce. A ja się pytam, po jaką cholerę? Litwy same nie obronią, a w razie czego pójdą na rozkurz, bo kacap pchnie na Warszawę i Gdańsk przez Suwałki wszystko, co będzie miał do dyspozycji. Czyli bój spotkaniowy na wyniszczenie.

Te abramsy powinny stanowić odwód taktyczny, za Wisłą umiejscowiony. Inaczej żaden z nich będzie pożytek. 

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo