Blog
mrklio
Mr Klio
Mr Klio Facet w wieku wybornej whisky.
0 obserwujących 40 notek 34653 odsłony
Mr Klio, 5 stycznia 2019 r.

Andruszkiewicz czyli Divide et Imperia w praktyce.

283 14 0 A A A

    Co by nie mówić o prezesie Kaczyńskim, to na rozgrywkach taktycznych zna się jak mało kto. Oczywiście można dywagować, zastanawiać się, czy Adam Andruszkiewicz da sobie radę, czy nie da? Czy opanuje materię, którą ma zarządzać, czy też jej nie opanuje? Można atakować, można go bronić... Tyle tylko, że to rozważania próżne, bo nie o to w tej nominacji (jak mniemam) chodzi.

    Po cóż więc rząd, znając dobrze przeszłość młodego posła, znając jego poglądy i wiedząc, jaką wywoła ta nominacja reakcję w kraju i na świecie, w ogóle go powołał? Ano od pewnego czasu było widać, co się kroi.

    Bezpośrednią przyczyną jest osoba Marka Jakubiaka. Piwowar, po odejściu z Kukiz 15, miał plan budowy szerokiego skrzydła patriotyczno-narodowego. Jeżeli takie ugrupowanie udałoby się stworzyć, na wzór Porozumienia Prawicy, mogłoby liczyć na 5-8% wyborców. To całkiem sporo. Takie ugrupowanie w naturalny sposób odebrałoby kilkaset tysięcy głosów PiSowi i chociaż w przyszłym parlamencie byłoby zapewne naturalnym koalicjantem dla partii Kaczyńskiego, to jednak z jednej strony przykleiłoby łatkę nacjonalistów a z drugiej, taka koalicja byłaby trudna do opanowania- Jakubiak jest twardym negocjatorem.

    Wobec powyższego, Jarosław Kaczyński demonstruje w praktyce jak działa rzymska zasadza Divide et Imperia. Dziel i rządź. Pokazał właśnie narodowcom, że jeden z ich liderów został doceniony w PiS. Przy jednoczesnym "banowaniu" Jakubiaka w mediach, sytuacja wydaje się jasna. Nie dopuścić do powstania niczego poważnego na prawo od PiS.

Opublikowano: 05.01.2019 22:25.
Autor: Mr Klio
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chcę nikogo, do niczego przekonywać. Nie płacą mi za to.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @adamkonrad  Tłumaczę raz jeszcze, nie interesuje mnie co nadaje TVN, co Republika. TVP to...
  • @adamkonrad  "obecnie pluralizm wymaga tego, aby tvp było takie jakie jest" Czyli jest jak...
  • @adamkonrad  Rzeczywiście: wiadomości w latach 2007-15 prowadzili: Ziemiec, Holecka,...

Tematy w dziale Polityka