7 obserwujących
87 notek
79k odsłon
559 odsłon

UE: To nie spór o budżet. Kto chroni interesy korporacji?

Wykop Skomentuj4

Prezentowany w mediach pogląd na rozłam przy brukselskim "okrąglaku" jest fałszywy. Oszczędna, odpowiedzialna Północ reaguje paniką na perspektywę zadłużenia, które wcześniej czy później będzie konieczne dla sfinansowania projektów gospodarczych i społecznych na Południu i Wschodzie. 

Ciekawe że w grupie "skąpców" nie znalazły się Niemcy i Francja, które zapraszają Warszawę do twardego jądra Unii.

Morawiecki przekonuje, że inwestycja w słabszych posłuży też silniejszym. To nie do końca prawda. Budżet nie jest z gumy, lecz można znaleźć dodatkowe źródła dochodu – uważa premier. Tyle że mało kto w Brukseli, obstawionej szczelnie przez lobbystów, wierzy w scenariusz roztaczany przez Polaka: obłożenia korporacji obowiązkiem wkładu, skoro "tu" zarabiają i likwidacji rajów podatkowych. Dania, Holandia, Austria i Szwecja to pragmatycy, stąpający twardo po ziemi. Nie chcą marzyć o Europie wolnej od absolutyzmu finansjery, która seryjnie wypuszcza ze swojej kuźni kadr osobników obsadzających kluczowe stanowiska w instytucjach europejskich.

Marzycielem nie powinien być też polski polityk pouczony takimi doświadczeniami jak obalenie ustawy antydefamacyjnej i podatkowej (od handlu zagranicznego) parlamentu suwerennego państwa. I nie jest. Macron, marionetka Rotschilda, od kilku lat pozoruje zamach fiskalny na najmajętniejszych Francuzów. Różni go z naszym Mateuszem to, że za kadencji tego ostatniego klasa średnia jakby się w Polsce odbudowuje a we Francji niszczeje.

Pragmatyzm podszyty utratą nadziei, kompradoryzm, solidaryzm przenikają się i plączą nam w oczach doprowadzając mieszkańców kontynentu do dezorientacji.

W tej sytuacji pozostaje obywatelom intuicja. Ponieważ to korporacje mają stracić, zaufałbym M. Morawieckiemu.


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka