6 obserwujących
73 notki
74k odsłony
120 odsłon

Koronawirus odwołał Komisję Wenecką. Czy pokona Silvę de Lapuertę?

Wykop Skomentuj

Włochy zmagają się z koronawirusem. Z tego powodu odwołano obrady Komisji Weneckiej. W trakcie jej prac zamierzano wydać opinię stygmatyzującą Polskę. 

Hiszpańska sędzia Rosario Silva de Lapuerte wstrząśnie, tak czy siak, polską sceną polityczną. Ma udzielić lub odmówić zabezpieczenia na poczet wyroku dotyczącego Izby dyscyplinarnej. Rozczarowana będzie opozycja albo rządzący. Koronawirus sprawił, że Polsce dała spokój Komisja Wenecka. Włochy zmagają się z koronawirusem. Z tego powodu odwołano jej obrady. W trakcie prac prawników zamierzano wydać opinię stygmatyzującą Warszawę. 

Komisja przyjechała do Polski w styczniu. Z jej przedstawicielami spotkała się m.in. Małgorzata Gersdorf. Sesja plenarna Komisji Weneckiej została zaplanowana na 20-21 marca. Wiadomo już, że obrady w tym terminie się nie odbędą. 

"Niestety, niektóre z poprawek z grudnia 2019 r. mogą być postrzegane jako dalsze podważanie niezależności sądownictwa. (...) Na mocy tych poprawek wolność słowa i wolność słowa sędziów są poważnie ograniczone. Polskie sądy zostaną skutecznie pozbawione możliwości badania, czy - na mocy przepisów europejskich - sądy w kraju są niezależne i bezstronne" - uznano w styczniu we wstępnej opinii nt. Polski.

Związki polskiego rządu z tajemniczym wirusem wykryła Scheuring-Wielgus: PiS-owi wirus sprzyja. 

Zagrożenie z Chin, które czai się u wrót Europy, powinno zaangażować też Komisję Europejską. Czy realne problemy są w stanie powstrzymać ofensywę o charakterze ideologicznym?  


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale