7 obserwujących
87 notek
79k odsłon
93 odsłony

Kto dotrze do Polski "B"? Niemiecki "Fakt" z misją od opozycji i do słabszych?

Wykop Skomentuj

Bulwarówka niemiecka w swoim stylu postanowiła natchnąć więdnącą kampanię Rafała Trzaskowskiego. Ma być obiektywnie, że niby niezależna prasa i z adresem "do instynktów morderczych ludu", który wzburzony ma osądzić Dudę, najlepiej wieszając go wespół z ułaskawionym pedofilem. Fakt broni swojego haniebnego ataku na prezydenta: "Zawsze będziemy po stronie słabszych".

Faktowi nie idzie dobrze jak pokrewnemu Bildowi w Berlinie. Jesteśmy mniej ogłupiali niż Niemcy skazani na jedne i powtarzalne źródła przedrukowywane w prasie lokalnej.

Populizm Bilda bije na głowę każdy populizm a polscy dziennikarze z Faktu nie chcą być gorsi i bierni w obalaniu i restytuowaniu polityków:

- "Bił po twarzy i wkładał rękę w krocze" – oskarżają. Chyba prezydenta, bo jego fotografia unosi się nad wytłuszczonym tekstem.

Wyrok na Dudzie pieczętuje ekspert, Lew-Starowicz (który zawsze pcha się na szkło): Dziecko przeżywa największą traumę - powtarza truizmy we wskazanym kontekście.

- "Prezydent Andrzej Duda (48 l.) postanowił pomóc pedofilowi i podpisał akt łaski, znosząc sądowy zakaz zbliżania się mężczyzny do swoich ofiar" – donosi na prowincji na "jej" prezydenta dziennik - żeby ten mógł kontynuować molestowanie.

Jak tu nie zawiesić oficjała na gałęzi ludowej sprawiedliwości?

Kancelaria prezydenta zareagowała. Złożyła wyjaśnienia prawne:

"Kara w całości została wykonana. Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone. Od popełniania przestępstwa minęło wiele lat, proszę o niepowielanie nieprawdziwych informacji".

- Na pierwszym miejscu trzeba stawiać dobro osób pokrzywdzonych przestępstwem - wyjaśnia prezydencki minister - a okoliczności prawne i faktyczne były bardzo skrupulatnie i wnikliwie w toku postępowania ułaskawionego rozważane. Szczegóły nie mogą być ujawniane opinii publicznej. Z uwagi na dobro tych osób te szczegóły nie mogą być ujawniane opinii publicznej, bo chodzi o to, żeby tu chronić osoby pokrzywdzone przestępstwem, a w tej sprawie osoby pokrzywdzone przestępstwem wnioskowały o zastosowanie prawa łaski po odbyciu kary pozbawienia wolności w całości".

Komunikat Kancelarii Prezydenta w sprawie ułaskawienia

Nie ma wątpliwości, że artykuł w "Fakcie" to  fakenews. Fakenews nie internetowy, ale opiniotwórczej gazety.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura