6 obserwujących
69 notek
70k odsłon
2759 odsłon

Polska już nie czuje, że Azari ją opluwa

A.K
A.K
Wykop Skomentuj53

Establishment pisowski i prezydent Andrzej Duda przepraszają, więc Żydzi jeszcze bardziej nas obwiniają. Marzec '68 stał się częścią wielkiej antysemickiej tradycji. My dziwimy się, jak można czcić stalinowców.


Elity licytują się na przypochlebianie się Żydom kosztem Polaków. Sprzężenie zwrotne między przeprosinami - które raz po raz padają z ust polityków - a niesprawiedliwym oskarżaniem czerwono-białej ojczyzny jest już trwałym mechanizmem stabilizującym propagandową wersję historii żydowskiej. Jak widać po napięciach narosłych w następstwie wymówienia posłuszeństwa tej mitologii niełatwo będzie nam zrzucić nałożoną maskę czarnego charakteru.

Przez moment Żydzi byli zaskoczeni, gdy polski trybik wykruszył się z ich aparatu propagandowego i zabrakło pretekstu do wysuwania nieprawdziwych zarzutów: premier Morawiecki śmiało zszedł z platformy, na której fałszowano historię. Była to chwila polskiej siły.

Lutowe wystąpienie ambasador Izraela rozpoczęło trwający do dziś kryzys w stosunkach dyplomatycznych między Polską i bliskowschodnią potęgą, który resetował autonomię historyczną nad Wisłą. Wysłanniczka Tel-Awiwu wykonywała wedle jej własnych słów tylko rozkazy zwierzchników. Teraz już się niczym nie zasłania. Uważa, że historia sprzed 50. lat mogła się wydarzyć jedynie w antysemickiej Polsce: "Można przypisać Związkowi Radzieckiemu zerwanie stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Rzeczywiście wszystkie kraje bloku komunistycznego oprócz Rumunii zrobiły to. Jednak Marzec '68. zdarzył się tylko w Polsce." – powiedziała.


Czytaj: Kaczyński ucina język senatorowi Bonkowskiemu. Polityka historyczna w rozsypce


Podczas obchodów rocznicowych "separatystycznie" zorganizowanych przez fundację Shalom na stołecznym Dworcu Gdańskim podwładna Netanyahu bezczelnie atakowała polski rząd: "Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski'' - stwierdziła wsparta przez obecnych na uroczystościach dyplomatów USA. Pod koniec swojego przemówienia przyrównała wojnę komunistyczno-komunistyczną do czystek etnicznych, z których kiedyś rozliczano wzorcowo żołnierzy izraelskich. Ta kuriozalna "analogia" miała służyć ugruntowaniu Polaków w postawie rewizji zachowań antysemickich.

W środę faktycznie padły ważne słowa Mateusza Morawieckiego: Tamto państwo nie było państwem niepodległym i suwerennym. Było uzależnione od innego mocarstwa. Premier mówił o tym, że jest dumny ze zrywu wolnościowego m.in. polskich studentów, co Azari (i Jerusalem Post) przekręciła i zasugerowała, że szef rządu miałby być dumny z tego, że komuniści rozpętali nagonkę na Żydów.

W kontrze do heroicznych zmagań premiera Andrzej Duda w swoim wystąpieniu poprosił o wybaczenie "dla Polski, dla Rzeczpospolitej", o czym natychmiast rozpisały się media zagraniczne i krajowe w klasycznej już konwencji instalowania Marca w polskim antysemityzmie (skoro prezydent przeprasza to wiadomo za co, za bicie i przepędzanie Żydów).


CzytajNiepotrzebna im była Ustawa o IPN. Znieśli wolność naukową, żeby ocenzurować rewizjonistów


"Niektórzy mówią, że dzisiejsza Polska powinna przeprosić za tamten antysemicki akt, dokonany przez ówczesne władze, za to, że byli tacy Polacy, którzy się do tego przyłączyli – tłumaczył."

Jakby tego było mało powtórzył: "wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce. Za to, że dokonano tego haniebnego aktu. (...). Szanowni państwo, proszę o wybaczenie dla Polski, dla Rzeczypospolitej, dla tych, którzy wtedy to sprawili".

"Proszę – nie ustawał - żeby tę prośbę o wybaczenie przekazali także swoim rodzicom, jak kto może. Polska moimi ustami o to wybaczenie prosi, dla tamtych, żeby zechcieli zapomnieć i zechcieli przyjąć, że Polska tak bardzo żałuje, że ich dzisiaj w niej nie ma. Cześć i chwała bohaterom 68. Roku".

Którym bohaterom cześć i chwała? Politrukom Arnoldowi Słuckiemu i Stanisławowi Wygodzkiemu, Wolińskiej, Baumanowi, Stefanowi Michnikowi (Szechterowi) i stalinowcom żydowskiego pochodzenia, którzy zamęczali Polaków. Dalej członkom trockistowskich bojówek (Walterowcom), autorom i entuzjastom listu otwartego do członków Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Adamowi Michnikowi i Jackowi Kuroniowi, którzy zaczytywali się wraz z towarzyszami z Paryża w książeczkach Mao Tse–tunga i planowali powrót do władzy odsuniętej na bok komunistycznej sekty?

Prawdziwi aktorzy buntu sprzed 50-u lat to nie uwikłani w rozgrywkę o władzę Żydzi. Muzyk Zygmunt Karasiński, utalentowana poetka Anna Frajlich, dr Alina Margolis, pediatra, która organizowała kolonie dla dzieci chorych (świat dzieci uważała za uczciwszy od świata dorosłych). Działała w organizacji "Lekarze Świata", była na statku, który wyławiał z morza uciekinierów z komunistycznego Wietnamu.

Bohaterami Marca są polscy wojskowi, źle notowani w Moskwie jako dawni uczestnicy wydarzeń październikowych 1956 roku, częstokroć byli AK-owcy, kontrfaktycznie posądzani o żydowskie pochodzenie i utrąceni przez radzieckich agentów: gen. Jan Frey-Bielecki oraz jego bliski współpracownik, płk Wincenty Heinrich, gen. Tadeusz Bończa-Pióry czy gen. Józef Kuropieska

Manifestacje na "Dziadach" rozpoczęli studenci z akademików, przeważnie z polskiej prowincji. Dołączyli do nich polscy robotnicy. To spośród tych dwóch grup rekrutowała się większość zatrzymanych i pobitych w 1968 roku.

Rzucane lekkomyślnie deklaracje polskiego prezydenta nie inaczej można odebrać, jak tylko jako próbę wybielenia żydowskich komunistów, którzy dobrze uposażeni kosztem ogromnej rzeszy patriotów polskiego pochodzenia obierali kurs na Zachód, żeby uniknąć w przyszłości odpowiedzialności.

Czemu znakomicie wykształcony prawnik nie odróżnił ukaranych przez ślepą wiarę w komunizm propagandzistów, marksistów, ubeków od uczciwych ludzi?

Wtórując przedstawicielce wrogo usposobionego do Polaków kraju, prezydent sprawił przykrość wszystkim przywiązanym do prawdy historycznej. Mało wiarygodnie klucząc między "przepraszać" – "nie przepraszać" wystawił swój urząd na uzasadnioną krytykę.

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka