6 obserwujących
60 notek
61k odsłon
2139 odsłon

Zahartowała go Monika Olejnik. Patryk Jaki kontra komisarz Jourova

Wykop Skomentuj37

Przerywa, jest stroną z politykami PO, nie pyta, narzuca swoje tezy i każe się do nich odnosić. Spłyca, gdy nie rozumie. Szydzi, sobie zostawia ostatnie słowo. Przy niej dziennikarki telewizji publicznej to delikatne nimfy. Harpia ma swój autorski program w TVN i w nim zdobywał szlify, odporność i brawurę Patryk Jaki, były minister sprawiedliwości. Zdobyte u Olejnik doświadczenie pożytkuje w parlamencie europejskim. 

Pytał komisarz ds. sprawiedliwości Věrę Jourovą o podwójne standardy stosowane przez instytucje UE wobec Polski. Ta się pogubiła, była mało konkretna. Polski polityk nie odpuszczał i drążył temat.

- Za każdym razem gdy pytam o to, na czym tak naprawdę polega łamanie praworządności, to mówi się o tym, że np. wybór sędziów w Polsce jest upolityczniony. Dlatego zadajmy sobie pytanie w jaki sposób wybiera się w Polsce sędziów – dziwił się w czasie posiedzenia komisji ds. sprawiedliwości PE.

- Przypomnę rada złożona z sędziów, wybiera nowych sędziów. W jaki sposób wybiera się sędziów w Niemczech? — atakował Jourovą. Przypomniał, że jest tam specjalna rada, w skład której wchodzą politycy.

- W Polsce sędziowie wybierają sędziów i to jest upolitycznione i skandaliczne. W Niemczech politycy wybierają sędziów i to nie jest upolitycznione — mówił Patryk Jaki i zapytał komisarz ds. sprawiedliwości Věrę Jourovą o wyjaśnienie tej sytuacji. Chciał szczegółowych wyjaśnień, a nie politycznych deklaracji.

Pani komisarz kluczyła:

"Patrzyłam na to z dwóch punktów widzenia. Po prostu nie można ocenić praworządności w państwach członkowskich, tak jak robimy to w sprawach budżetowych. Tak jak oceniamy np. zadłużenie publiczne. Trudno jest wyjaśnić obywatelom, którzy nie są prawnikami, którzy nie studiowali prawa konstytucyjnego, dlaczego tak się dzieje, że po tym, jak ktoś wygrywa wybory nie powinien przejmować wszystkiego".


Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka