Myśleć trzeba. Myśleć!
Nae King! Nae Quin! Nae Laird! Nae Master! We will nae be fooled again!
27 obserwujących
410 notek
190k odsłon

Internauta jako robotnik. Marksizm i kapitalizm XXI wieku

Róża Luksemburg, zresztą z niedowierzaniem – określiła niegdyś moment końca kapitalizmu (nb. dokładniej niż Marks, który się political-fiction nie zajmował i poprawniej niż Lenin, w którym przywódca musiał brać górę nad teoretykiem). Otóż kapitalizm się skończy, kiedy na świecie będą już tylko kapitaliści i robotnicy, a zatem akumulacja nie będzie mogła się rozszerzać, co jest niezbędne dla trwania całego procesu.

Nowy Ład z polskich wad

W obecnej sytuacji podniesienie stóp to samobójstwo, powrót do najbardziej idiotycznych praktyk balcerowiczowskich i krok, który nie zdusi inflacji (nie odnosząc do jej przyczyn), za to zadławi inwestycje, których udział w PKB i tak zresztą twardo spada.

COVIDstabilizacja

Niekwestionowanym osiągnięciem COVIDpolityki – jest wytworzenie w Polakach wrażenia, że “może i jest ciężko, ale przynajmniej lepiej niż w Europie!”. Tymczasem pogląd, że obostrzenia w Polsce jakoś istotnie różnią się od rozwiązań obowiązujących w większości krajów Zachodu – jest BŁĘDNY.

Premier WHO?

Wszyscy wiedzieli, że kiedyś musi do tego dojść. Każda zmiana może być okazją do czegoś nowego – ale ta konkretna zawsze budzi burzliwe dyskusje, konflikty, karuzela kandydatów obraca się coraz szybciej. Im bliżej końca roku – tym bardziej Brytania żyje tym jednym pytaniem: kto będzie nowym Doktorem WHO?! A, i podobno premier też może zostać wymieniony.