Narodowe mity
The truth is out there
2 obserwujących
12 notek
4397 odsłon
  144   0

Wszyscy jesteśmy antysemitami. Rzecz o manipulacji

Wyborcza.pl, fot. Wojciech Karpieszuk.
Wyborcza.pl, fot. Wojciech Karpieszuk.

Do napisania notki skłonił mnie artykuł umieszczony na Jerusalem Post (jpost.com). Autor artykułu odwołuje się do polskiego tekstu, tym razem Gazety Wyborczej, w której to Pan Wojciech Karpieszuk opisuje, że podczas uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Czackiej, sprzedawane były książki propagujące antysemityzm.

Link do artykułu na jpost.com: https://www.jpost.com/diaspora/antisemitism/books-blaming-jews-for-covid-sold-in-warsaw-church-679818

A tu do tego artykułu wyborczej.pl: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27563658,antysemickie-ksiazki-na-beatyfikacji-kard-wyszynskiego-dlaczego.html.

Oczywiście żadnej z tych książek nie miałem okazji przeczytać, więc nie będę się odnosił do ich treści, ani do słuszności tekstu Pana W. Karpieszuka.

Natomiast bardzo poruszył mnie tytul artykułu na jpost.com, który sugeruje, że książki byly sprzedawane w kościele w Warszawie, i że za pandemie odpowiedzialni są Żydzi, cyt. "Books blaming Jews for COVID sold in Warsaw church"

Czyż nie jest to jawna manipulacja?

Czyż sprzedaż książek w kościele w stolicy, a sprzedaż na byle jakim straganie (notabene, niewiadomo gdzie) nie jest, delikatnie pisząc, "naciąganiem rzeczywistości"?

Dodatkowo nie widać na zdjęciu, (dołączonego do postu na wyborcza.pl) ani jednego tytułu, który sugerowałby odpowiedzialność Żydów za COVID.

Jednak tytuł, żydowskiej, krótkiej wypociny jasno o tym traktuje.

Zaskakujące jest również, iż artykuł nie ma konkretnego autora (co rzadkością jest na tej stronie) tylko podpisano: "By JERUSALEM POST STAFF".

Co znaczyłoby, że za tekst odpowiedzialna jest sama redakcja, i aktualnym trendem ich pracy jest wywoływanie w Izraelitach poczucia, że chrześcijańscy Polacy uważają Żydów odpowiedzialnych za pandemie. 

Oczywiście, dalej doczytujemy o obecności podczas beatyfikacji głów państwa - prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.

Krótko rzecz ujmując, wszyscy jesteśmy antysemitami, a cały proceder akceptowany jest przez polskich przywódców. Przekaz jest bardzo jasno skonstruowany.

Jakby komu było mało to tekst przplatany jest tanimi zdjęciami pochodzącym z Francji i Niemiec. Na jednym można przeczytać "Heil Hitler Juden". Niby podpisy weryfikują te zdjęcia, ale kto by tam czytał małe podpisy. Przecież duży tytuł jest już wystarczająco jednoznaczny...


Lesław Pol

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale