Narodowe mity
The truth is out there
2 obserwujących
9 notek
2636 odsłon
  147   0

Czerwone od komentarzy...

Google pics
Google pics

Komentarze na Salon24.pl są, coraz bardziej odważne. Czasami, (aż dech zapiera) jak niektóre epitety potrafią sprowadzić nawet najbardziej filozoficzną myśl, do poziomu rynsztoku. Wysublimowany dobór słów, często onieśmiela samego autora. A i sami autorzy (niestety...) często ulegają owemu "rynsztokowi".

Słownictwo używane, coraz bardziej wyszukane. Skróty, coraz bardziej wyimaginowane cyt.: "d..., ch.j, je.ac, ku.wic, pie.dolic" itd. itp. (z góry przepraszam jeśli ktokolwiek - czytając to - poczuł się urażony).

Naprawdę, nie rozumiem o co idzie? Ktoś wie?

Czy po to, żeby wyzwolić w nas najbardziej negatywne emocje? Po to, żeby oglądać jak nasze notki się czerwienieją od komentarzy? Czyżby - tylko wtedy miałyby szansę być przeczytane - jeszcze przez większą społeczność? Czyżby taką zasadę miał przyjęty algorytm portalu?

Administratorzy (I nietylko) już dawno zauważyli, że naszą uwagę zwracają artykuły, które są bogato komentowane. Wprost cudownie jeśli są czerwone od "NIELUBIENIA". Przecież tym bardziej do nich sięgamy, a to, że przy okazji obejrzymy więcej reklam - wyśmienicie.

Tak niestety działa nasz instynkt samozachowawczy... podatność na niecne czyny. Ukrywamy się z tym bo nie chcemy żeby nas obnażono - jednak, mimo wszystko, lubimy jak jest żółto i czerwono. Pociągają nas ogrome winiety, odważne tytuły. Żółte i czerwone paski na 1/3 ekranu. Wiemy wtedy, że wreszcie wydarzyło się coś godnego naszej uwagi. A wielu pewnie myśli: "Dzień bez paska na ekranie, dniem straconym".

Prawda?

Sam się na tym czasem łapię... niestety. Przy tym, omijając notki bardzo wartościowe i omijając tematy godne polecenia... niestety.

Ot "taki mamy - socjotechniczny - klimat...". Pobiegać z bananami na granicy, pokazać zdjęcie (bądź co bądź nielegalnych) dzieci, wyżygać frustrację (milcz człowieku), zeżreć hamburgera, wystąpić w gaciach za parę lajkow, a w końcu pokazać cycki, nachlać się publicznie, wysrać, a może i por.chać... nieważne co i jak, ważne żeby było o tym fakcie głośno.

Ale nie możemy zapominać, że ostatecznie wszyscy bierzemy w tym udział. Nie tylko politycy i celebryci. WSZYSCY. Tak działa ten algorytm we wszystkich mediach.

@Do Administratorów, Redaktorów,

Dlaczego nie spróbować wyświetlać na I-szym page-u notek w których (dla odmiany) jest zielono od komentarzy i lajkow. Może by się przyjęło?

@Do Salonowiczow 

Za każdym razem gdy niewiadomo o co idzie i przepychanie z komentatorem nie ma sensu. Wtedy na taki komentarz warto lakonicznie odpisać, że po prostu komentujący "MA RACJĘ". W myśl zasady, że z głupotą się nie dyskutuje. Epitety nie są potrzebne. To zawsze działa. A może uda nam się chociaż w małym stopniu podnieść poziom naszej debaty?

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura