Blog
Narymunt
Jarosław Narymunt Rożyński
Jarosław Narymunt Rożyński Jarosław Narymunt Rożyński
6 obserwujących 173 notki 125599 odsłon
Jarosław Narymunt Rożyński, 29 czerwca 2017 r.

Delegalizacja organizacji komunistycznych

Jarosław Narymunt Rożyński - Delegalizacja organizacji komunistycznych
Jarosław Narymunt Rożyński - Delegalizacja organizacji komunistycznych

Minister Zbigniew Ziobro przymierza się do delegalizacji Komunistycznej Partii Polski. To długo oczekiwana decyzja, która powinna swoim zasięgiem objąć nie tylko tę organizację. Dekomunizacja powinna objąć również niektóre związki zawodowe, fundacje i stowarzyszenia jawnie nawiązujące do komunizmu i socjalizmu.

O ile głęboko nie zgadzam się z wieloma aspektami polityki rządzącej partii, o tyle postulat delegalizacji organizacji komunistycznych popieram w całej rozciągłości. Nigdy nie wolno nam zapominać, że komunizm był złem tak samo wyniszczającym społeczeństwo jak nazizm czy faszyzm. Absolutnie niedopuszczalna jest dla mnie sytuacja, gdzie w państwie prawa poprzez media społecznościowe, odzież młodzieżową czy publicystykę, promuje się takie postacie jak Lenin, Stalin czy Che Gevara. Należy wyraźnie podkreślić, że w Polsce nie ma akceptacji dla ideologii, na której budowano ZSRR czy PRL. Paradowanie w koszulce z radzieckim sierpem i młotem jest nie mniejszą hańbą niż wznoszenie okrzyków "Sieg Heil" czy odzież ze swastyką. Nie może być przyzwolenia prawnego dla żadnego z powyższych.

Absurdem polskiej rzeczywistości społecznej jest również zapraszanie polityków będących w przeszłości prominentnymi działaczami PZPR. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że częste pojawianie się tego typu postaci w mediach wynika bezpośrednio z ich wpływów na kształtującą się przestrzeń polityczną i nadzieję na powrót do polityki pod parasolem wsparcia ze strony Rosji. Niektórzy nawet wprost przyznają się do swoich poglądów komunistycznych orientacji pro-rosyjskich argumentując je korzyściami z relacji polsko-rosyjskich.

W takich wypadkach musimy nieustannie przypominać : ZSRR napadł na Polskę, okupował ją również po 1945 roku, narzucił nam komunizm i mordował polskich obywateli. Delegalizacja powinna objąć nie tylko partie polityczne nawiązujące do komunizmu, ale również wszelkiego typu NGO. Najwyższa pora przestać tolerować w przestrzeni prawnej to rozdwojenie jaźni i podjąć uchwalenie przepisów eliminujących z życia społecznego gangrenę komunizmu.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ojciec, patriota, przedsiębiorca. Zawodowo od lat związany z informatyką i nowoczesnymi technologiami. Więcej informacji pod adresem : www.prezydent.org.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Republikaniec no, ale w tym momencie, to Frasyniuk powinien wstać od stołu i wyjść....
  • @Szeliga ale naprawdę w Warszawie nie było nikogo innego #1 tylko akurat Cimoszewicz ?...
  • @swann a co na to sami działacze PO? nie przeszkadza im zbieranie podpisów poparcia dla Leszka...

Tematy w dziale