0 obserwujących
2 notki
420 odsłon
  140   0

Kukiz o politycznym nepotyzmie

https://www.rp.pl/Polityka/210319768-Kukiz-Nepotyzm-Nie-wiem-czy-PiS-nie-przebil-Platformy.html

Z całą pewnością prezes Kaczyński ma świadomość, że ten ustrój w dużej mierze polega czy utrzymuje się generalnie czy ma taki sznyt, że za wierność daje się nagrodę. Ale tak było nie tylko w czasach PiS-u, to samo było w czasach rządów Platformy.

Dodał, że czasem nawet się zastanawia, czy obecna ekipa rządząca w sprawach nepotyzmu i systemu nagród nie przebiła poprzedniej.

Mnie interesuje najbardziej to, żeby prezes (PiS - red.) zaakceptował te ustawy, te moje propozycje, które powodują, że ten proceder przynajmniej w mocny sposób zostanie przyhamowany, czyli ustawa antykorupcyjna, ustawa kompetencyjna - podkreślił dodając, że ustawa dawałaby możliwość obejmowania spółki Skarbu Państwa "pod warunkiem spełnienia warunków przyzwoitości i fachowości", a wykluczałaby nominacje z klucza partyjnego.

Inna wypowiedź Kukiza

tak wygląda polski ustrój, tak wygląda polska polityka, że to są zwalczające się jakieś neooligarchie partyjne i tyle. Ale postulaty, które niosę, mają na celu zmianę takiego stanu rzeczy, doprowadzenie do państwa obywatelskiego

Czy "dobra zmiana" usprawiedliwia pisowski nepotyzm, oto jest pytanie. A przecież PiS walczył z platformianym nepotyzmem, wygląda na to że Kali ukraść krowę to dobrze...

Taka stronka jest. Grzechy platformy. Ciekawe kto ją stworzył.

http://www.grzechy-platformy.org/nepotyzm/

...


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka