4 obserwujących
761 notek
172k odsłony
619 odsłon

Niech mi nikt nie mówi o islamie!

Wykop Skomentuj58

Nigdy więcej multi-kulti. Ani słowa o uchodźcach. Ani pół słowa o tym, że ludzkość jest jedną wielką rodziną. Nigdy więcej tych bzdetów.

Usiłowałem przez długi czas  zrozumieć wyznawców islamu. Tłumaczyłem  sobie, że nie wszyscy przecież są potworami. Że wszędzie, w każdym kraju, w każdym kręgu religijnym i kulturowym są  bestie pozbawione rozumu i litości. Że  katolickie hordy też zapisały na swym koncie tortury i mordy na niewiernych. Że przecież papież Jan Paweł II pocałował księgę Koranu, co zdumiało mnie bardziej jako po prostu człowieka niż ówcześnie jeszcze wyznawcę watykańskich guseł i zabobonów.

image

Teraz kolejna wiadomość z islamskiego piekła chyba ostatecznie mnie dobiła. Jeszcze się dziwię, że  w Afganistanie zabijana jest przez własną rodzinę 10-letnia dziewczynka? "Honorowo", bo wcześniej została zgwałcona w meczecie przez mułłę, a więc nie nadaje się już na żonę. Hańba dla całego rodu.

A ten 6-letni chłopczyk, któremu sunnici obcięli głowę w Arabii Saudyjskiej, bo jego matka jest szyitką?

Braknie słów, braknie łez. Braknie nadziei. Ale nie braknie islamskich uchodźców w Europie. Tak, wiem, że nie wszyscy oni są tacy sami. Znam tę śpiewkę na pamięć. Ale to już do mnie nie przemawia. Trudno. Staję się w tym wypadku zwolennikiem odpowiedzialności zbiorowej całej nacji. Bo bestialstwo jest tam niemal "sportem narodowym". Chlebem powszednim, oczywistością tak przerażającą, iż nie pozwala mi to na traktowanie poszczególnych wyznawców islamu indywidualnie.

image


Ktoś powie, że właśnie tonę w oceanie  krzywdzących stereotypów. Że przesłaniają mi one tragedię  uciekinierów z wojennego koszmaru, którzy naprawdę szukają ratunku. I nie mówią, że zgubili paszport, choć dziwnym trafem nigdy nie gubią smartfonów.

Tak, tonę, ale nie wstyd mi. Można mówić, że jestem bez serca. Proszę bardzo.

Obawiam się tylko, że rośnie we mnie nienawiść. Tak, wiem, że niesprawiedliwa, bo dotycząca ich wszystkich. Ale oni wszyscy właśnie wyznają religię dopuszczającą uśmiercenie nawet własnej matki w imię Allacha. I niech nikt mi nie mówi, że jednak nie wszyscy oni (jeszcze?) zabijają...

imageWykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale