6 obserwujących
1057 notek
261k odsłon
387 odsłon

Gdy salon zamienia się w kloakę...

Wykop Skomentuj46

Coraz mniej osób na S24 umie szanować odmienne zdanie i dyskutować bez argumentów ad personam, które zastępują odniesienie się do treści danej notki. Zalew chamstwa  bywa wręcz porażający. Rechot prostaków, którzy z automatu poniżają każdego kto ma inne poglądy. I żenujące komentarze związane z nickiem, a nie z zawartością notki. O braku wyczucia ironii nie wspominam, bo takie osoby nie wiedzą co to satyryczna aluzja, inteligentny dowcip, gdyż tylko rzucanie obelg i pomówień jest dla nich zabawne.

Piszę o tym bez wielkiego zdumienia, gdyż to wszystko dzieje się już od długiego czasu. Emanacja tej kloaki znajduje swój wyraz codziennie na różnych blogach. U mnie ostatnio w komentarzach pod notką "Pewnie dowiem się, że jestem antyPolakiem". Podzieliłem się tam swoimi wrażeniami dotyczącymi obchodów Święta Niepodległości, które- jak celnie napisała jedna z dyskutantek - zamiast radości i uśmiechu są w Polsce racowo-rycząco-nienawistne.

Niestety, zamiast odnieść się do treści notki i przekonać mnie, że niesłusznie zamaskowani patrioci z racami kojarzą mi się z kibolstwem i chuliganerią, a dymy rac z wojną i smogiem, otrzymałem porcję mało zresztą wyrafinowanych inwektyw. Cytuję niektóre: przygłup, śmierdziel, głuptak, wymoczek. Ponadto dowiedziałem się, że nie mam polskich genów, jestem żydem, bronię komunistów, mam bolszewickie korzenie, w czasie stanu wojennego nie protestowałem i w ogóle"bój się aż się zesrasz".

Tak tu właśnie jest. Jeśli nie z nami to znaczy przeciw nam. Krytykujesz PiS, to na pewno kochasz Tuska. Punktujesz oszustwa i łajdactwa Kościoła - nasłał cię Putin, ty kremlowski trollu.

Czasem to nawet zazdroszczę takim ludziom, że ich świat jest taki prosty, zerojedynkowy i niewzruszenie odporny na choćby incydentalne spokojne przeanalizowanie odmiennych poglądów. Nie muszą się wysilać w "dyskusji", by znaleźć argumenty zbijające merytorycznie wypowiedź adwersarza. Im wystarczą obelgi i pomówienia. Enter.


image


Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale