Blog
Nie rozumiem, dlaczego ....
Anka K
Anka K Niezależnie myśląca
8 obserwujących 63 notki 159434 odsłony
Anka K, 13 kwietnia 2017 r.

Fenomen wspólnoty Cenacolo

421 3 0 A A A

Około 80 procent uzależnionych młodych ludzi, którzy przychodzą do Wspólnoty, wychodzi z uzależnienia od narkotyków, alkoholu, hazardu i innych zniewoleń bez tradycyjnych terapii. Pobyt w ośrodku trwa 3-4 lata.

W Ameryce Łacińskiej Wspólnota prowadzi domy misyjne, w których byli narkomani opiekują się dziećmi opuszczonymi i z ulicy oraz trudną młodzieżą. W Afryce w Liberii otworzony jest dom dla opuszczonych dzieci.

Młodzi ludzie w ośrodkach oprócz prac przy budowie nowych domów, prowadzeniu własnego ośrodka oraz lokalnego gospodarstwa rolnego, zajmują się przygotowywaniem występów, organizowaniem spotkań z młodzieżą oraz malowaniem ikon.

Poniżej załączyłam 2 fragmenty ich przedstawień. Szczególna uwaga zwracana jest na duchowe przygotowanie się aktorów do występów. Takich występów w różnych ośrodkach corocznie organizowanych jest wiele, wszystkie przygotowywane są z dużym rozmachem. Pierwszy fragment to droga krzyżowa wystawiona w 2006 roku.


W 2009 w kilku ośrodkach przygotowano przedstawienie BETLEJEM. Tutaj załączyłam fragment inscenizacji z Medjugorie, zaś na portalu YouTube dostępna jest wersja przedstawiona w Porębie Radlnej.

Działalność tej młodzieży jest zbyt bogata, aby ją opisać w notce na salonie24. W internecie opublikowanych jest wiele świadectw wyleczonych narkomanów oraz informacji o ośrodkach CENACOLO, po polsku WIECZERNIK. Jeśli ktoś chciałby lepiej zrozumieć fenomen działalności tej Wspólnoty może odsłuchać wypowiedź siostry Elwiry: Medjugorje - świadectwo w Cenacolo (od 1 min 25 sek  do 21 minuty).

Wyniki prac osób skupionych wokół siostry Elwiry są rewelacyjne. Trudno określić jak wiele tysięcy młodych osób w ciągu 35 lat  pokonało uzależnienie oraz jaki wpływ duchowy miały świadectwa tych osób na innych. Dzisiaj biznes narkotykowy jest wyjątkowo dochodowy, wokół nas propagowanych jest wiele niebezpiecznych haseł i niestety ilość młodzieży uzależnionej będzie pewnie nadal rosła.

Więcej można przeczytać:

Opublikowano: 13.04.2017 09:40.
Autor: Anka K
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Interesuję się współczesną historią, psychologią społeczną i turystyką.

Mamy rok 2017, 500-rocznica reformacji, 300-rocznica ujawnienia się masonerii i 100-rocznica objawień w Fatimie. W ostatnich latach nasiliło się tempo niepokojących zmian na świecie.

Na swoim blogu pragnę wychwycić epizody, które ilustrują współczesną historię.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oficjalny koszt budowy samego obiektu w latach 2003-2006 wynosił 58 mln $...
  • Zgadzam się, że " ... nie ma opcji powstania jednej religii światowej. ..." Czy nie jest...
  • W notce na blogu możliwe jest wyłącznie zasygnalizowanie pewnych tematów, a nie ich...

Tematy w dziale Społeczeństwo