Blog
Nie rozumiem, dlaczego ....
Anka K
Anka K Niezależnie myśląca
10 obserwujących 88 notek 268280 odsłon
Anka K, 30 września 2017 r.

Czy to zbieg okolicznoczności, czy działanie broni HAARP, czy czasy APOKALIPSY?

1651 25 0 A A A

W ostatnich latach często byliśmy zaskakiwani niecodziennymi zdarzeniami, przestaliśmy więc zauważać kolejne. Wydaje mi się, że rok 2017 jest szczególnym rokiem. Trudno zebrać wszystkie tegoroczne klęski, w notce sygnalizuję tylko wybrane z ostatnich 2 tygodni.


TRZĘSIENIA ZIEMI  w Meksyku

Meksyk leży w wyjątkowo aktywnym sejsmicznie regionie świata, na przecięciu kilku płyt tektonicznych. We wrześniu 2017 na terenie Meksyku miały miejsce 3 groźne trzęsienia ziemi /źródło/:

  • 8 IX - trzęsienie ziemi w Chiapas o magnitudzie 8.1, zabitych około 98 osób, ponad 300 osób rannych.
  • 19 IX - trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.1, epicentrum wstrząsów znajdowało się blisko miasta Atencingo w stanie Puebla. Silne wstrząsy były odczuwane także w stolicy Meksyku. Zginęło 342 osób, w tym w mieście Meksyk 203 osoby, rannych 6 011 osób, domy straciło około 250 tys. ludzi.
  • 23 IX - trzęsienie ziemi koło Metias Romero o magnitudzie 6.1, zawalił się most, zginęły 6 osoby, 7 rannych. 
  • mniejsze wstrząsy trwają nadal.


W raporcie zebrane są wszystkie uszkodzenia na świecie, które powstały w pierwszych 6 miesiącach 2017 roku w wyniku trzęsień ziemi. W kolejnym zestawieniu zebrano trzęsienia ziemi w dniu 15 września 2017 w skali większej niż 4.5 magnitudy.


ERUPCJA WULKANÓW

Na świecie znajduje się kilkaset aktywnych wulkanów. Na stronie  znajduje interaktywna mapka, na  której codziennie odnotywane są kolejne erupcje.

We wrześniu uaktywnił się indonezyjski wulkan Sinabung. Pióropusz gazów i pyłów wznosił się na wysokość 2,5 km, ewakuowano 75 tys. osób.

Przewidywana erupcja wulkanu Vanuatu na wyspie Ambea (Oceania)  zmusiła władze do ewakuacji ludności. 11 tys. mieszkańców miasta Aoby musi opuścić wyspę do 6 października.

W najbliższych dniach przewidywany jest wybuch wulkanu AGUNG na wyspie Bali w Indonezji. Z wyspy w ostatnich dniach ewakuowano ponad 134 000 osób. Zarejestrowano już kilkaset drobnych wstrząsów.

 

HURAGAN MARIA

18 IX 2017 huragan Maria zaatakował wyspę Dominikanę, zniszczył wszystkie dachy domów.

20 IX 2017 huragan Maria uderzyła w Portoryko z wiatrem o prędkości ponad 250 kilometrów na godzinę. Fala powodziowa zniszczyła wiele dróg i mostów. Woda zalała dziesiątki tysięcy domów. Wiatr uszkodził 90 proc. sieci energetycznej i telekomunikacyjnej. Do wielu rejonów Portoryko nadal nie dotarła żywność, woda i paliwo. Aktualnie przemieszcza się w kierunku wysp brytyjskich.

 

Do 23 IX zginęło o najmniej 43 osoby.POŻAR na hiszpańskiej wyspie GRAN CANARII

Ponad 2 ha lasów i gruntów rolnych zniszczył pożar na Gran Canarii, głównej wyspie hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z terenów zagrożonych przez żywioł ewakuowanych było 1 000 osób.

Według oficjalnych informacji ogień pojawił się w środę 20 IX 2017 wieczorem w miejscowości Tejeda, w środkowej części wyspy i w ciągu 8 godzin rozprzestrzenił się z powodu silnego wiatru. Do czwartkowego poranka z żywiołem walczyło ponad 300 strażaków wspieranych przez jedenaście samolotów i śmigłowców gaśniczych. Zginęło co najmniej 43 osoby.Polski epizod

W Polsce 18 września 2017 odnotowaliśmy powódź w Elblągu.


Nie wiem, ile z wymienionych zdarzeń było spowodowane destrukcyjną działalnością człowieka. Wiem jedynie, że wiele niebezpiecznych badań i działań jest stale przeprowadzanych.

Opublikowano: 30.09.2017 09:47. Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 09:51.
Autor: Anka K
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Interesuję się współczesną historią, psychologią społeczną i turystyką.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kruk63 Chciałam dla znajomych przygotować wycieczkę szlakiem kilku zamków krzyżackich....
  • @Marek22 Trzy miesiące temu napisałam notkę o wcześniejszych śladach życia człowieka w...
  • @qwardian Na Pomorzu zdecydowanie tak.

Tematy w dziale Rozmaitości