7 obserwujących
140 notek
138k odsłon
207 odsłon

Korin-Mikke: klaskaniem mając obrzękłe prawice

Wykop Skomentuj13

Sejm przyjął wczoraj uchwałę ze sprzeciwem wobec wypowiedzi najwyższych władz Rosji o II Wojnie Światowej. Po czym posłowie zgotowali aplauz, jakby Polska awansowała co najmniej do finałów Mistrzostw Świata w piłce nożne.

Janusz Korwin-Mikke mógł rzecz jasna wstać i klasnąć raz czy dwa, a wtedy nie byłoby sprawy. Wolał jednak odpalić swój słynny „protokół zero [poparcia]” i siedzieć, gdy wszyscy inni mieli „klaskaniem obrzękłe prawice”.

Mniejsza o parlamentarzystę z Konfederacji. Ważniejsze, co takiego właściwie zrobili wszyscy inni przedstawiciele władzy ustawodawczej. Że wydali uchwałę? Wow, toż to szok! Władimir Putin pewnie nie potrafił zasnąć dzisiejszej nocy. A dowódcy postawili na nogi żołnierzy, bo nie było do końca pewne, czy na skutek polskiej uchwały niezwyciężona Armia Czerwona, pardon, rosyjska nie pójdzie w rozsypkę.

Co można było zrobić? Ano wziąć się na serio za poprawianie wizerunku Polaków zagranicą, zwłaszcza na Zachodzie. Przecież o to właśnie chodzi w całym tym zamieszaniu z uszczypliwościami Putina. Polska przegrywa wojnę o wizerunek na każdym froncie. Jak nie Putin, to podejrzane organizacje prawnicze ze wschodniego wybrzeża USA, a jak nie oni, to premier albo minister z Izraela.

Od pięciu lat nasz minister kultury nie potrafi jakoś zorganizować tej słynnej hollywoodzkiej produkcji chwalącej polską historię. A przecież - według słów Ricky Gervaisa podczas niedawnego rozdania nagród Golden Globes -  amerykańscy celebryci zagraliby nawet dla Państwa Islamskiego, gdyby tylko utworzyło serwis streamingowy.

Może trzeba było przygotować projekt ustawy powołującej do życia zespół prawników rzucających się do gardła każdemu, kto ośmieliłby się zagranicą użyć sformułowania o rzekomo polskich obozach zagłady. Swoją drogą może byłby to sposób na rozwiązanie sporów wokół polskiego sądownictwa - wysłanie za potężną kasę wszystkie te stowarzyszenia sędziów i prawników do pożytecznego zadania na zagranicznej placówce. Akurat na to pieniędzy nie byłoby szkoda.

Wczorajsza uchwała może i nie jest zupełnie niepotrzebna. Na wszelki wypadek lepiej mieć w archiwum taki dokument niż nie mieć. Jednak fetowanie tamtego głosowania, to już gruba przesada. A Korwin-Mikke to zdaje się nie głosował przeciw, więc o co właściwie chodzi z tą nagonką?

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka