7 obserwujących
148 notek
134k odsłony
1004 odsłony

Konserwatywny grzech zaniedbania

Wykop Skomentuj34

Konserwatyści oddają pole na platformach społecznościowych i we wszystkich formach działalności, które wymagają dodatkowego czasu. Efekty mogą na razie budzić wzruszenie ramion, ale w przyszłości będą groźne.

Oto na Wikipedii widnieje wpis dotyczący „Strefy wolnej od ideologii LGBT”. Merytoryczny opis dokumentów i uchwał przyjętych przez niektóre jednostki samorządowe zajmuje zaledwie dwa zdania (sekcja Samorządowa Karta Praw Rodzin). Dwa zdania! Tylko dwa zdania opisujące meritum całej sprawy. Reszta to komentarze, historie i wypowiedzi osób zebrane bez żadnych kontr-argumentów i wyjaśnień.

We wpisie pada na przykład nazwisko Elżbiety Podleśnej. Dlaczego akurat ona? Co ma wspólnego osoba mieniąca się artystką z uchwałami samorządowymi? Jedyny związek to dopasowanie do narracji o ciemnym ludzie, który prześladuje ideologów LGBT. Oczywiście brak przy tym kontekstu, że gdyby pani Podleśna w podobny sposób co Matkę Boską potraktowała w swoim „dziele” Koran, to mogłaby skończyć jak redaktorzy „Charlie Hebdo” ostrzelani przez rozczarowanych muzułmańskich krytyków sztuki.

Jeszcze ciekawiej jest w angielskiej wersji wpisu. Tam w ogóle nie ma opisu sedna sprawy, nie ma nawet tłumaczenia tych dwóch polskich zdań opisujących co rzeczywiście przyjęły samorządy. Pozostała za to historia Podleśnej, no i wzmianka i pełnych oburzenia reakcjach miast bliźniaczych z Zachodniej Europy, które w trybie pilnym zerwały współpracę z polskimi gminami.

Jeden wpis w Wikipedii wydaje się mieć niewielkie znaczenie. Problem w tym, że za jakiś czas zostanie wykorzystany jako oficjalne źródło informacji w innym opisie, albo co gorsza w ekspertyzie oceniającej poziom demokracji w Polsce. Można odnieść wrażenie, że lewica spod znaku LGBT i pochodnych ma mnóstwo czasu na ten swoisty marsz przez platformy społecznościowe. Konserwatyści mają w tym zakresie na sumieniu grzech zaniedbania.

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura