25 obserwujących
231 notek
371k odsłon
945 odsłon

BAZA WSZYSTKICH DANYCH

Wykop Skomentuj25

Nie sposób pominąć w tych rozważaniach ustaleń dziennikarzy śledczych - i są to ustalenia równie szokujące: Jak-40 leci do Smoleńska ponad godzinę dłużej niż Tu-154 pisali w 2013 roku  Leszek Misiak i Grzegorz Wierzchołowski (w: http://niezalezna.pl/38798-dlaczego-generalowie-wsiedli-do-tupolewa)...

I jest jeszcze coś, co powinno spowodować wszczęcie postępowania prokuratorskiego: słynny zapis odręczny w zeznaniu Remigiusza Stanisława Musia (http://idziemy.pl/imgs_upload/dokumenty/20150121_protokol_mus.pdf) został sfałszowany:

zamiast pierwotnego „Nasz lot trwał 125 min” widnieje tam „poprawka”, po której można przeczytać: „Nasz lot trwał 1 godz. 45 min.”. Skoro IES tak wytrwale pomaga prokuraturze – dlaczego nie dano mu tej sprawy do ekspertyzy grafologicznej? Bo groziłoby to jej sankcjami karnymi?

Dla wątpiących w realność takiego zarzutu przygotowałem poniższą analizę w oparciu o znany, acz najwidoczniej nie do końca zrozumiany cytat:

lotnictwo zaplanowało** wcześniejszą godzinę startu tupolewa. Plan przygotowano tak, że Jak-40 z dziennikarzami wystartuje o godz. 5 rano, a Tu-154 - o 6.30 (ostatecznie wystartował dopiero przed 7.30). Gdyby tupolew wystartował w planowanym czasie,byłby w Smoleńsku mniej więcej wtedy, kiedy lądował "dziennikarski" jak. - Ten tupolew to najszybszy latający pasażerski samolot na świecie, odkąd nie latają concordy - mówi płk Raczyński. http://wyborcza.pl/1,76842,7826286,Dlaczego_Tu_154_nie_wylecial_wczesniej.html#ixzz4Tawlr8Kt

Policzmy: w raportach mak/millera przyjęto wylot jak-a na godz. 5.29’ i przylot na 7.15’; lot wg tych „badań” trwał 1h45min. (tak też niby "poprawił się" Muś). – zatem, gdyby wystartował planowo, dziennikarze wylądowaliby o 6.45’ . Wówczas najszybszy latający pasażerski samolot na świecie – startując zgodnie z tym, co zaplanowało lotnictwo i aby był w Smoleńsku mniej więcej wtedy, kiedy lądował "dziennikarski" jak (owo mniej więcej niechże dopuszcza pół godziny różnicy) dotrzeć musiałby na pas lądowań Siewiernego na godzinę 7.15’, czyli jego lot musiałby trwać (wg szefa 36 splt, płk.pilota!!!)… 45 minut.

Takie cuda tylko w „polskim dziennikarskie śledczym” – ale coś w tym jest; policzmy realnie: ile musiał lecieć jak-40, startując planowo o 5.00', by być w Smoleńsku pół godziny przed tutką, lecącą od 6.30’ te obliczone przez wojskowych (szef szkolenia Sił Powietrznych RP gen Czaban, szef eskadry tupolewów płk Stroiński) 65 min?

- a więc: tutka siada o 7.35’, zatem pół godziny wcześniej to 7.05', czyli lot jak-a trwałby… tak jest! dwie godziny i 5 minut, czyli 125 MINUT.

 

Twierdzę, że długość lotu PLF 031 w dniu 10.04.2010 jest tytułową BAZĄ do wszystkich obliczeń czasowych związanych z Tragedią Smoleńską. Czas przyjąć, iż jednostkowe interesy pilota lub prokuratora (ale także autorów „Raportu Millera”) nie mogą stać na przeszkodzie do jej wyjaśnienia: jeśli bowiem lot trwał ok. 2 godzin – NA CO WSZYSTKO WSKAZUJE -  to konsekwencje czasu lądowania jak-a na Siewiernym: ok. 7.30’, układają się w logiczny ciąg, burząc fałszywą, choć do dziś obowiązującą, „oficjalną historię wydarzeń”.

 

* http://www.tysol.pl/a797-Artur-Wosztyl-dla-Tysol-pl-Nasz-wywiad-W-tym-momencie-dzieje-sie-Smolensk-2-video-

** oczywiście w porozumieniu z KPRP! Jacek Sasin: stwierdziliśmy, że rozsądnym będzie, że JAK-iem lecą dziennikarze, bo wtedy przylatują też wcześniej na miejsce, czyli mają czas na to aby, nie wiem, np. wcześniej udać się na cmentarz i tam oczekiwać lub jeśli będą chcieli na lotnisku jakieś czynności podejmować, to też będą mieli możliwość, nie wiem wcześniejszego ustawienia sprzętu chociażby, prawda, swego na lotnisku. Więc naturalnym, że oni polecą najpierw http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/78_20101006/$file/78_20101006.pdf  - na owo ustawienia sprzętu nie potrzebowaliby chyba półtorej godziny? Swoją drogą - że też nikt z nich nie chciał (nie pozwolono?) poczekać na przylot Delegacji...

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka