25 obserwujących
231 notek
371k odsłon
955 odsłon

Smoleńskie „nożyce Golicyna”: brzoza-bomba

Wykop Skomentuj19

 

I tu dochodzimy do wymagającego stawiania innych pytań, innych analiz, punktu tytułowego: jeśli obie prezentowane tu i powszechnie, wersje przebiegu Tragedii, są „nożycami Golicyna” – to gdzie kryje się prawda o niej?

W odpowiedzi przytoczę najpierw propagandową argumentację autora świeżej jeszcze notki „smoleńskiej”, Rafała Brody [4] – wyznawcy teorii „bombowej” – który tak oto wątpi w szukanie prawdy POZA omawianymi wersjami: Dlaczego Rosjanie mieliby przeprowadzać operację o wiele bardziej skomplikowaną i jeszcze trudniejszą do ukrycia i skąd wzięliby na to czas?

Odpowiedź jest lakoniczna: bo w inny jej przebieg nie uwierzyłaby światowa opinia publiczna, a o to tylko chodziło: rządy krajów ten przebieg znający nie mogły zaryzykować ew. konfliktu z wyborcami, a uprawdopodobnienie „katastrofy” tam, gdzie ją pracowicie (acz nie bez fuszerek) zainscenizowano całkowicie to ryzyko minimalizowało. Reszta to techniczna fraszka, a sprawcy czasu mieli „skolko ugodno”. Odpowiedzmy teraz na kolejne, już tylko „organizacyjne” i „czasowe” pytania:

- po co Rosjanie demolowali i cięli wrak, potem pozwalając mu niszczeć bez przykrycia, wreszcie go przemalowywali, skoro i tak nie zamierzali go oddawać Polsce? -  żeby pozbawić go cech identyfikacyjnych (śladowa ilość takich cech na drobnych fragmentach „wraku”: kilku tabliczkach znamionowych – uwidaczniana na zdjęciach z 12-go i  późniejszych - nie stanowiła ani problemu organizacyjnego, ani tym bardziej jakichkolwiek gwarancji autentyczności);

- czy sztuczna mgła, wychodząca z jaru (relacje miejscowych świadków) była potrzebna, by ukryć przebieg wypadków? – nie; była potrzebna, by ukryć brak tego przebiegu;

- czy miejsce „zalegania szczątków tupolewa” powstało w sposób naturalny (jako efekt jego upadku – co ciekawe: w obu przeciwstawnych wersjach „nożycowych” – w położeniu plecowym)? – nie; znajdowało się w tym samym położeniu co najmniej od 5. kwietnia (referat Cieszewskiego);

- czy meldunek „zrzut zakończony” dotyczył oprysków wiosennych?

Wreszcie: czy jest organizacyjnie niemożliwe, by dokonać sugerowanej tym tekstem inscenizacji, detonując wpierw na ziemi (vide ekspertyza SmallGIS) jakiś podrasowany wizerunkowo wrak zdezelowanego tupolewa (efekty badawcze byłyby identyczne, jak w Raporcie), a następnie podrzucić do zdjęć kilka obcych ciał?

Pytania i odpowiedzi można mnożyć – waga tych odpowiedzi jest poszlakowa, ale silnie udokumentowana, także jeśli chodzi o rolę rosyjskiego Iła.

Jak zatem widać, ani „brak czasu”, ani „trudności techniczne” nie stanowiły wielkiego wyzwania dla organizatorów zbrodni, a ukrycie tych zabiegów, tak przed, jak i w trakcie i po „ogłoszeniu katastrofy” (której czasem skutecznie manipulowano) było dziecinnie proste wobec zgromadzonych wcześniej kordonów sił specjalnych: te zaobserwowane potem „drobne poprawki wizerunkowe” nie wiedzieć czemu były im potrzebne…

 

I jeszcze jedno – bez wątpienia najważniejsze: Honor Żołnierza Wojska Polskiego: kalał go bezczelnie Raport Mak i wystąpienie gen. Anodiny; kalał go bezwstydnie Raport Millera; kala go (bezwiednie?) najnowszy Raport, gdy dopuszcza myśl, że kpt. Protasiuk zszedł poniżej minimów lądowania w sytuacji, opisanej przez śp.Krzysztofa Zalewskiego (w: „Lotnictwo” nr specjalny (14), kwiecień 2011): Jasne jest, że warunków do lądowania nie było – przy podstawie chmur 50 m, zejście do wysokości decyzji 100 m nie ma sensu.


Więc odeszli, choć zbrodnia na nich i tak się dokonała, zgodnie z planem, w którym operowanie bombą było zbyt ryzykowne w Smoleńsku.

 

 

 

[1] https://roarianblog.wordpress.com/2017/04/29/fotele-tupolewa-dowod-zbrodni-czy/  

[2] http://tygodnik.tvp.pl/6998533/smolensk-miasto-bohater

[3] https://roarianblog.wordpress.com/2017/04/08/zaufany-minister-tuska-i-sb-niszczyl-dowody-smolenskie/  

[4] https://www.salon24.pl/u/krakow-broda/859195,moj-raport-smolenski-na-osma-rocznice

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale