8 obserwujących
305 notek
318k odsłon
410 odsłon

Namówcie szkołę na mLegitymację

Uczniowie niemal czterech tysięcy pięciuset szkół mogą już korzystać z mLegitymacji.
Uczniowie niemal czterech tysięcy pięciuset szkół mogą już korzystać z mLegitymacji.
Wykop Skomentuj17

Czy szkoła Twojego dziecka korzysta z aplikacji mLegitymacja? Jeśli nie, warto, by ją wdrożyła. mLegitymacja jest częścią aplikacji mObywatel.

Wygoda, brak dodatkowych kosztów, wyjście naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców – to tylko niektóre argumenty za wprowadzeniem mLegitymacji w szkołach. mLegitymacja jest częścią aplikacji mObywatel.

Polecamy: mPojazd - od 5 grudnia 2020 r. nie musimy wozić ze sobą prawa jazdy

Potrzeba, nie gadżet

– mLegitymacja szkolna, czyli legitymacja w smartfonie, to dokument o takiej samej mocy prawnej jak tradycyjna, papierowa legitymacja – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek.

Uczniowie mogą z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece, czy zakupie biletów do kina. A to wszystko dzięki temu, że mLegitymacja szkolna ma umocowanie prawne – jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.


uczeń, biblioteka
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji przy zakładaniu karty w bibliotece.

W każdej mLegitymacji zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w jej papierowym odpowiedniku: 

  • imię i nazwisko ucznia
  • numer legitymacji
  • datę wydania
  • termin ważności
  • status użytkownika (uczeń)
  • datę urodzenia
  • PESEL
  • adres zamieszkania
  • nazwę i adres szkoły

Do projektu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, publiczne i niepubliczne, a także uczelnie wyższe. Wystarczy, że dyrektor szkoły - lub wyznaczona przez niego osoba – wypełnią internetowy formularz. Zgłoszenia są przyjmowane siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.  

Aplikacja mObywatel 

– Doświadczenia szkół, które do tej pory przystąpiły do naszego projektu jednoznacznie pokazują, że mLegitymacja to rozwiązanie, które chwalą sobie nie tylko uczniowie, ale i rodzice. Jej wdrożenie nie generuje żadnych dodatkowych kosztów dla szkół. Nie muszą kupować nowego oprogramowania lub sprzętu. Zapewniamy im pełne wsparcie – mówi szef Ministerstwa Cyfryzacji. 

mLegitymacja szkolna ma jeszcze jeden dodatkowy walor. Dzięki niej raz na zawsze znika odwieczny problem, który znają wszyscy rodzice. Dzięki legitymacji w telefonie Twoje dziecko już nigdy nie zapomni zabrać ze sobą dokumentu poświadczającego jego zniżki i uczniowskie uprawnienia. O wielu rzeczach może nie pamiętać, ale o smartfonie – nigdy! 

Formularz zgłoszeniowy – https://ose.gov.pl/lista-szkol 

Więcej o aplikacji mObywatel – www.gov.pl/mobywatel 

KW


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie