8 obserwujących
311 notek
328k odsłon
  1887   0

Pożar serwerów OVH. Wiele polskich stron nie działa

Pożar serwerowni OVH.
Pożar serwerowni OVH.

Skutki ogromnego pożaru serwerowni OVH w Strasburgu odczuwają polscy internauci. Występują problemy w funkcjonalności Allegro, ING, strony TOPR i wielu innych. 

W nocy z 9 na 10 marca spłonęły dwa bloki serwerów międzynarodowego giganta OVH. Na szczęście nie było ofiar pożaru, ale sytuacja jest poważna. Firma musiała wyłączyć z użytkowania cztery bloki, a przedstawiciele koncernu doradzają wdrożenie awaryjnych planów odzyskiwania danych. 

- Doszło do poważnego zdarzenia w SBG2. Wykryto pożar w budynku, strażacy zjawili się od razu, ale nie byli w stanie kontrolować ognia. Część budynku została odizolowana, co wpływa na usługi świadczone w ramach SGB1-4. Rekomendujemy klientom aktywowanie planu naprawy - poinformował Octave Klaba, szef OVH. 

W Polsce wiele portali ma problem z funkcjonalnością. Przerwy techniczne i awarie to skutek pożaru w Strasburgu. Największą przeszkodą dla internautów jest problem z obsługą zamówień internetowych, opartych na narzędziu BaseLinker. Korzysta z niego m.in. serwis Allegro. Wypadek w OVH spowodował też wyłączenie wielu usług internetowych banku ING, bonito.pl, Katolickiej Agencji Informacyjnej, czy TOPR-u. Nie działają strony drużyn ligowych: Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk.


- Nasze serwery nie zostały uszkodzone, jednak znajdują się w serwerowni sąsiadującej z pożarem i wg informacji OVH nie będą dzisiaj uruchomione. Nasza infrastruktura zapasowych serwerów działa w tym samym mieście, dlatego też jest niedostępna. Zakładaliśmy awarie pojedynczych serwerów lub bloków, nie całego obszaru - wyjaśniono na stronie BaseLinkera. 

- Platforma Allegro działa prawidłowo. Awaria serwerów OVH nas nie dotyczy. Cześć ze sprzedających na Allegro korzysta z zewnętrznego systemu Baselinker. Nie mamy żadnego wpływu na to jak działa zewnętrzne narzędzie. Nasza platforma działa w 100% prawidłowo i staramy się pomóc tej grupie sprzedających, żeby znaleźć rozwiązanie alternatywne - to odpowiedź serwisu Allegro w korespondencji z money.pl. 

Gry, które korzystały z serwerów firmy, stracą bezpowrotnie zapisy. Oznacza to, że gracze nie odzyskają już danych i nie wrócą do etapu sprzed awarii, co dotyczy m.in. znanej rozrywki sieciowej Rust. Wiadomo, że pożar w Strasburgu wywołał jeden z największych kryzysów w historii Internetu. Poprzednia awaria serwerów OVH wydarzyła się w 2017 roku. Wciąż nieznana jest przyczyna pożaru. 


GW

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie