Eurokołchoz na pewno upadnie !
Praca czyni wolnym,od życia !
11 obserwujących
318 notek
166k odsłon
398 odsłon

Jak totalnym nie idzie,to nie idzie .

Wykop Skomentuj6

Nie dość,że wódka nie podrożała,pietruszka o 17 zł staniała to jeszcze to :


Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje nominowane w euro za 200 mln euro - podano w komunikacie. W przeliczeniu to ponad miliard złotych. Niby nic specjalnego i kwota też nie jest olbrzymia jak na poziom finansów państwa. Jest jednak tu coś, co może szokować.

Chodzi o oprocentowanie. Rząd chciał sprzedać papiery z oprocentowaniem zerowym, inaczej mówiąc chciał pożyczyć pieniądze i nic za to nie zapłacić. Śmiały plan? Okazało się, że nie dość, że nic nie zapłaci, to jeszcze nawet dostanie za to pieniądze. Popyt był na tyle wysoki, że oprocentowanie okazało się ujemne, czyli Polska odda mniej niż pożyczyła.

EBC obniżył we wrześniu stopę depozytową do -0,5 proc. Bank, który zaparkował nadwyżkę pieniędzy w polskich papierach dłużnych z rentownością -0,31 oszczędza 0,19 proc.

Tak czy inaczej, na podobne warunki trzeba sobie zasłużyć. Polska gospodarka jest na tyle silnie powiązana ze strefą euro, że notowania złotego niewiele od wspólnej waluty odbiegają. Ryzyko straty na złotym najwyraźniej oceniane jest jako niskie. A finanse państwa mają być w tym roku zrównoważone, co dodatkowo upewnia inwestorów, że za rok dostaną pieniądze z powrotem.

https://businessinsider.com.pl/finanse/ujemne-oprocentowanie-obligacji-rzad-pozyczyl-pieniadze-a-odda-mniej/wm44g6v

A dedu chce odsetek w polskich bankach większych jak inflacja ?

Na głowę upadł ?

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka