Blog
obok literatury
floryda
floryda Nie wycieram swej gęby Polską
7 obserwujących 123 notki 51707 odsłon
floryda, 31 lipca 2017 r.

Unicestwić rozsądek - Polska krajem przekrętów- 1 (felieton )

67 0 0 A A A

Niedawno na  S-24 była dość  chaotyczna  dyskusja  na temat NGO (  ang skrótowiec oznaczający organizacje  pozarządowe  ) , fundacji  i wydatków ministerialnych na różnego rodzaju :granty (ang- stypendia  ) i  "projekty ' (ang- project  .wg słownika Longmana nowe wyd. brak  numeracji stron .Wieloznaczne słowo oznacza m. inn. serię "plan, planować "   oraz  "sukces " i jego pochodne.) Z tych planów nikt nikogo nie rozlicza. Wystarczy że odniosły sukces w iluzorycznym konkursie biurokratycznej planistyki prowadzonym  wg własnych regulaminów a  nie zdrowego rozsądku. To  jedno "źródło "  WYRZUCANIA PIENIĘDZY PODASTNIKOW  w BŁOTO.

Trzeba się przyjrzeć  celowości tych "projektów :Np. wspomniany już w dyskusji projekt HUMANISTYKA. nikt PRZY ZDROWYCH ZMYSŁACH  nie będzie negował, że polska humanistyka  to jest  jedna wielka czarna rozpacz

Co może  ją  uratować ? WIĘCEJ ; ajdukiewiczow , bruecknerów,    kałakowskich kleinerów, ossowskich  pigoniów., TATARKIEWICZÓW.......a  mniej ŚRÓD .

Tymczasem jest odwrotnie. Prof. dr M.Środa  dostała milion na poprawę sytuacji w polskiej filozofii i  socjologii.  Polscy  uczeni przewracają  się w grobach .Faktycznie dr Środa otrzymała   kasę na propagandę genderyzmu ,  feminizmu  i ateizmu.
 Nie posadzam  mr.  Gowina  o taką  przewrotność

,Raczej zawinili   " doradcy " - i zwabieni rozgłosem  tej "panienki " Czas najwyższy wprowadzić ODPOWIEDZIALNOŚĆ  Finansową  urzędników i doradców  za podejmowane decyzje. A ponieważ niekiedy skutki  ich pociągnięć są takie,ze  nie wypłaciliby się do końca  zahaczając jeszcze o pobyt  w  czyścu  :):):),  niech zapłacą  wielokrotność swoich poborów, Może wówczas   nauczą się decydować. Podobne rozwiązania mogą być dla  fundacji i  "organizacji    pozarządowych "  Tu jednak trzeba niuansować.  Nie może być tak, żeby 80-90 % "przychodów "  tych organizacji  pochłaniały uposażenia dla pracowników i władz. Dopuszczalny limit - 20 % przychodów.  Organizacje (NGO , fundacje  ) otrzymujące datki z zagranicy powinny się osobno rejestrować. Najpierw  jednak  trzeba wprowadzić  ustawę o lobbingu. Bez  niej to byłoby tylko  udawanie   reform.  I tak będzie nadal jak było. Osobiście  nie wierzę w to. ,że ponad  ćwierć wieku  BEZ USTAWY O  LOBBYINGU  to przypadek . Przypominam,że  np. w UISA  partia komunistyczna  jest legalna. I zarejestrowana jako agentura (wówczas  ) sowieckiego wywiadu. Po prostu zażądano  od tych "towarzyszy " wykazu   dotacji  , stawiając  to jako warunek  legalności działania. Precedensy już są .I UE nie ma nic do gadki w tej akurat  sprawie. (cdn  )

  


Opublikowano: 31.07.2017 23:25. Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 00:30.
Autor: floryda
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Pisarz uprawiający prawie wszystkie dyscypliny literatury, od poezji do przekładów z paru języków. Z wykształcenia -filozof i socjolog.Od marca1961 do 30grudnia 2006 członek Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Biogram ( pod nazwiskiem,które na blogu widnieje przy publikacji materiałów literackich, nie pod nickiem "Floryda " ) - w "Wikipedii " oraz we wszystkich wydaniach słownika L.M. Bartelskiego i w słowniku iblowskim ,a także w angielsko-amerykańskim " Who is who in poetry " .(Profilowe zdjęcie zrobiono na działce 23 maja 2017 r. ,5 dni po jubileuszu 80- lecia . )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wasams : Co to znaczy ukońzyli rezydenturę? Zrobili specjalizację czy nie zrobili?...
  • Jego Książęca Wysokość dawno powinien to zrobić........Władzuchna jednak zaślepia, a...
  • Przepraszam czy rta p. Pikulska , nie posiadająca jeszcze specjalizacji należy do elitarnego...

Tematy w dziale Społeczeństwo