0 obserwujących
97 notek
63k odsłony
270 odsłon

NIE GŁOSUJ NA JEDYNKI

Nowa inicjatywa wyborcza
Nowa inicjatywa wyborcza
Wykop Skomentuj5

Przekaż ten tekst dalej !

NIE GŁOSUJ NA JEDYNKI !

Nie akceptując funkcjonującej obecnie w Polsce "najgłupszej na świecie" (jak ją określił doradca prezydenta USA Cartera) ordynacji wyborczej, w tym sposobu układania list wyborczych przez kacyków partyjnych, apelujemy o niegłosowanie na ustawionych na pierwszych miejscach na listach wyborczych kandydatów, niezależnie od Waszych sympatii politycznych.

Dzisiaj w praktyce  to wodzowie partyjni, a nie wyborcy dokonują wyboru posłów, namaszczając tzw. JEDYNKI jako liderów list wyborczych. Wyborcy nie mając szans na poznanie wszystkich kandydatów w ciągu zaledwie jednego miesiąca kampanii wyborczej na rozległym obszarze swego okręgu wyborczego, niejako automatycznie stawiają krzyżyk przy nazwisku pierwszego na liście, będąc jej zwolennikiem. W efekcie do parlamentu dostają się często miernoty  i bezwartościowi klakierzy.

Sprzeciwmy się dyktatowi wodzów partyjnych oraz liderów komitetów wyborczych i nie głosujmy na JEDYNKĘ, lecz tego kandydata, którego poznaliśmy dobrze i uważamy za uczciwego, inteligentnego i odważnego. Pokażmy gest Kozakiewicza kacykom partyjnym i komitetowym, którzy namaścili uległych im YESMENÓW, jako tzw. "liderów" list wyborczych.

 

Ogólnopolski Komitet

NIE GŁOSUJ NA JEDYNKI

nie.glosuj.na.jedynki@gmail.com

 

Barbara Berecka – Lublin

Ryszard Drzał - Rzeszów

Antoni Gut – Warszawa

Dominik Jafra – Szczecin

Krzysztof Magnuszewski – Gdańsk

Ryszard Majdzik - Kraków

Bendykt Partyka - Bygdoszcz

Paweł Połanecki – Warszawa

Andrzej Surowiecki - Łódź

Henryk Swół - Wrocław

Kazimierz Żak - Tarnów

NIE GŁOSUJ NA JEDYNKI

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale