1 obserwujący
20 notek
5849 odsłon
200 odsłon

o skutkach pandemii inaczej

Wykop Skomentuj3

Sytuacja jest dramatyczna. Ale z pewnego punktu widzenia ma swoje pozytywne strony. Stało się bowiem coś, czego w żaden sposób nie byliśmy w stanie wypracować. Niemalże z dnia na dzień ustał szalony, samonapędzający się konsumpcjonizm, bazujący na rabunkowej eksploatacji zasobów planety. W efekcie - z powodu strachu i postępującego zubożenia -radykalnie skurczy się popyt na wszystko nie będące artykułem pierwszej potrzeby.

Odpowiednio skurczy się też produkcja i podaż. Doprowadzi to do radykalnego ograniczenia zużycia surowców, energii, emisji szkodliwych odpadów, wyziewów itp., a w konsekwencji do poprawy stanu środowiska i spowolnienia zmian klimatycznych. W obliczu egzystencjalnego zagrożenia nieistotnymi okażą się też sprawy, które jeszcze wczoraj rozpalały emocje, przez co wygaśnie być może większość dotychczasowych konfliktów i związanych z nimi zagrożeń.

Biologiczna i gospodarcza cena będzie ogromna. Ale kto wie, czy nie mniejsza, niż gdyby sprawy dalej toczyły się dotychczasowymi samobójczymi koleinami …


Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości