Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
8 obserwujących
15 notek
46k odsłon
  1157   1

Zapisałem się na szczepienie przez Profil Zaufany

Tym razem dotrzymałem obietnicy złożonej na koniec artykułu pod prowokacyjnym tytułem: Przerwać program szczepień! Zlikwidować szpitale tymczasowe! Natychmiast! i dziś, czyli w piątek 23.04.2021 piętnaście minut po północy zapisałem się na szczepienie. 

Okazało się, że rejestrując się przez Internet za pomocą e-rejestracji (wymagane jest posiadanie Profilu Zaufanego) można sobie wybrać szczepionkę, miejsce i czas szczepienia. Domyślnie wyszukiwarka zaproponowała mi preparat Astra Zeneca i termin 29 kwietnia (czyli pierwszy dostępny termin w powiecie), ale ponieważ wolę szczepionki mRNA (Pfizer, Moderna) więc po zaznaczeniu tych dwóch wyświetliły mi się dostępne terminy i punkty szczepień. Wybrałem Pfizer, 19 maja o 10:30 (termin na szczepionkę Moderny był podobny). 

Podkreślam, że przy wyborze szczepionki kierowałem się wyłącznie tym, że szczepionki mRNA uważane są za bardziej skuteczne a dzięki ogromnej ilości szczepień preparatem Pfizer (zwłaszcza w USA i Izraelu, ale także w Polsce) efektywność i bezpieczeństwo stosowania tej szczepionki zostały najlepiej potwierdzone. 

Absolutnie nie kierowałem się opiniami "Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych", które to opinie uważam za NIEETYCZNE i SKANDALICZNE, o czym pisałem w artykule: Biskupie! Nie zabijaj! Nie siej zgorszenia! Nie wprowadzaj zamętu! oraz wcześniej w punkcie I.4. artykułu Moje mocne "non possumus!"

Jak zarejestrować się za pomocą e-rejestracji i Profilu Zaufanego? 

 1. https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-osob-w-wieku-40-59-lat 
 2. W prawym górnym rogu niebieski przycisk "Zaloguj się". 
 3. Niebieski przycisk "Zaloguj się do e-rejestracji"
 4. Wpisanie adresu e-mail i hasła Profilu Zaufanego, niebieski przycisk "Zaloguj"
 5. Wpisanie kodu autoryzacji (przyszedł SMS-em)
 6. Wybranie rodzaju szczepionki, miejsca i daty szczepienia (spośród dostępnych). 

Jako zawodowy programista muszę pochwalić tę stronę - sam bym tego lepiej nie zaprojektował i nie napisał. Wszystko czytelne, szybka i intuicyjna wyszukiwarka. Gorąco polecam.

Trzeba wcześniej założyć sobie Profil Zaufany za pośrednictwem banku lub przez ePUAP (ja wybrałem ePUAP, bo mój bank nie oferował takiej usługi... a profil zakładałem sobie jeszcze na długo przed COVIDem). Wymaga to krótkiej wizyty w punkcie potwierdzającym, który można znaleźć np. w tej wyszukiwarce: 

https://pz.gov.pl/pz/confirmationPointAddressesList 

Na stronę e-rejestracji można się zalogować jeszcze przed datą otwarcia rejestracji dla danego rocznika (czyli można sprawdzić logowanie) ale nie będzie się wtedy wyświetlała wyszukiwarka preparatów, punktów i terminów, więc nie można się zarejestrować przed otwarciem rejestracji dla danego rocznika (o ile nie jest się w grupie uprawnionej do wcześniejszego szczepienia). 

Podpowiem, że wybierając termin warto też sprawdzić jakie są przewidywalne odstępy pomiedzy szczepieniami dla różnych preparatów. Ja sprawdziłem to na stronie:

https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-wygladaja-schematy-szczepien-przeciw-covid-19/ 

O ile zawarte na niej dane są aktualne, to drugą dawkę powinienem otrzymać przed końcem czerwca, więc mam miesiąc marginesu bezpieczeństwa aby zdążyć przed zaplanowanym wyjazdem wakacyjnym na moje ukochane Mazury. 

O "papierkologii" przed szczepieniem napiszę jak ją bedę wypełniał (z tego co wiem - 2 formularze do wypełnienia), a o samym przebiegu szczepienia i samopoczuciu po zabiegu opowiem, jak już będę zaszczepiony. 

Dlaczego chcę się zaszczepić? Jak już napisałem wcześniej, zrobię to jako:

 • człowiek - bo pomogę pokonać jeden z problemów ludzkości,
 • katolik - bo nie obciążę swojego sumienia śmiercią kogoś kto się zaraził od kogoś, kto się zaraził od kogoś ... kto się zaraził ode mnie,
 • obywatel i patriota - bo w ten sposób pomogę Polsce, rządowi, służbie zdrowia i gospodarce,
 • członek rodziny - bo wreszcie będę mógł odwiedzać bliskich bez obawy że im coś przywiozę z innego miasta,
 • ojciec - bo moje życie też jest ważne np.: dla moich dzieci
 • oraz jako egoista - bo tęsknię za normalnością.

Do zobaczyska!

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości