Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
12 obserwujących
36 notek
90k odsłon
  1596   2

Donald Tusk ojcem sukcesów programów 500+ i Polski Ład

Liczenie na to, że Polakom spodoba się atak Brukseli na Polskę w momencie, gdy ta broni wschodnich granic UE przed imigrantami podrzucanymi przez Łukaszenkę w ramach wojny hybrydowej było jeszcze bardziej naiwne niż liczenie na to, że Jarosław Gowin nie zemści się na PiS za próbę przejęcia władzy w jego Porozumieniu. 

To miała być prosta prowokacja na zasadzie "walenia prętem o kraty klatki". Kolejni politycy z Brukseli atakując Polskę w momencie, gdy zmaga się ona z hybrydowymi atakami Łukaszenki (wojna migracyjna) i Putina (wojna informacyjna), sugerując uzależnienie wypłat środków z Funduszu Odbudowy od stwierdzenia przez TK wyższości praw narzucanych przez UE nad Konstytucją RP, oraz domagania się nałożenia przez TSUE kar finansowych za niewykonanie wyroku w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (właśnie w momencie, gdy rząd szuka nowego, akceptowalnego dla UE rozwiązania w tej sprawie) liczyli na to, że swoim atakiem doprowadzą do szewskiej pasji niektórych polityków PiS i sprowokują ich do wypowiedzi, które będzie można nagłaśniać jako "zapowiedź polexitu". I udało się. Wprawdzie ani Kaczyński ani Morawiecki nie dali się sprowokować, ale po wcześniejszych buńczucznych wypowiedziach Zbigniewa Ziobro było pewne, że w odpowiedzi na taki atak użyje on najostrzejszej retoryki. Suski nigdy zbyt inteligentny nie był, więc dał się jak dziecko złapać w pułapkę. I oczywiście zapowiedź Terleckiego "jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, to musimy szukać drastycznych rozwiązań" zinterpretowano w "jedynie słuszny sposób", czyli skoro Terlecki wyraźnie powiedział "My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne." to znaczy, że chcą wychodzić z UE, a skoro słów tych nie wypowiedział Kaczyński, to znaczy że Terlecki mówił w imieniu Kaczyńskiego.

Wszystko jasne? Dla "inteligentnego" i "wykształconego" wyborcy PO tak! Bo przecież na to czekał od ponad trzech tygodni, gdy kolejni politycy i sympatycy PO i Lewicy swoimi występami na granicy oraz obelgami rzucanymi na strzegących polskich granic żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej dostarczali dowodów na to, że największa partia opozycyjna jest PARTIĄ "ZDRAJCÓW UNIWERSALNYCH" gotowych stanąć przeciw Polsce z każdym, kto ją zaatakuje bez względu na to czy są to politycy ("sędziowie" TSUE także pełnią rolę polityków) instytucji unijnych, Czech czy atakujący Polaków od wielu lat obecny szef MSZ Izraela Ja'ir Lapid, czy odpowiedzialny za cyberatak na Polskę i związaną z nim wojnę informacyjną Władimir Putin, czy w końcu białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka... czy nawet koronawirus. Te zachowania jasno dowodziły, że aby w tej sytuacji popierać opozycję trzeba być więcej niż zdrajcą i więcej niż idiotą - trzeba być ekstremalnie zdemoralizowanym zdrajcą i nieposiadającym instynktu samozachowawczego bezmózgowcem. Bo przecież tylko takie stworzenie nie jest w stanie dostrzec, że politycy ŚWIADOMIE i CELOWO zdradzający i atakujący Polskę są dużo gorsi nawet od od najgorszych łajdaków i nieudaczników u władzy. Tak, na to tak długo czekali wyborcy Total(itar)nej oPOzycji, którzy przez trzy tygodnie bali się gęby otworzyć, bo wiedzieli że stoją po złej stronie - stroją po stronie WROGÓW, stoją po stronie ZDRAJCÓW, stoją po stronie SPRZEDAWCZYKÓW gotowych świadczyć usługi KAŻDEMU AGRESOWROWI KTÓRY PRZYBLIŻY ICH DO PRZEJĘCIA WŁADZY. Udało się! Teraz już "wolne" media nie wspominają nawet słowem o transmitowanych przez propagandę Łukaszenki ekscesach (anty)polskich p.Osłów przy granicy, o wyzwiskach rzucanych żołnierzom i pogranicznikom, o wszystkich porównaniach z niemieckimi zbrodniarzami... Teraz agenda "wolnych" mediów ma jeden obowiązujący punkt: STRASZENIE POLEXITEM, i jeden obowiązujący przekaz "to oni są agentami Łukaszenki i Putina, bo chcą wyprowadzić Polskę z UE". Udało się! Polski rząd znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, bo wobec tak bezczelnej i zdradzieckiej agresji jeśli zdecyduje się na ustępstwa, to straci radykalny elektorat na rzecz Konfederacji, a jeśli zagra twardo, to straci elektorat umiarkowany. Pisałem o tym w moim poprzednim artykule. Udało się! Polska otrzymała cios nożem w plecy... i został on zadany polską ręką - ręka zdrajców, którzy aby ukryć swoja zdradę na wschodzie błagali (jak Bieńkowska) o ratunek na zachodzie. 

Znamy już prawdopodobne hasło zaplanowanego na jesień i zimę kolejnego "Majdanu" w Polsce: "Nie pozwolimy na Polexit". Zawsze to bardziej chwytliwe niż "Wypier...ać!"

Tylko pojawił się jeden problem. Atak KE na Polskę w tym momencie wprawdzie wywołał zamęt, złość i panikę w szeregach Zjednoczonej Prawicy, ale nie spodobał się także większości umiarkowanych (czyli teoretycznie najbardziej skłonnych do zmiany barw lub pozostania w domu w dniu głosowania) wyborców. Liczenie na to, że Polakom spodoba się atak Brukseli na Polskę w momencie, gdy ta broni wschodnich granic UE przed imigrantami podrzucanymi przez Łukaszenkę w ramach wojny hybrydowej było jeszcze bardziej naiwne niż liczenie na to, że Jarosław Gowin nie zemści się na PiS za próbę przejęcia władzy w jego Porozumieniu. Ale przecież coś trzeba było zrobić - PO tonęła i bez koła ratunkowego rzuconego z Brukseli straciłaby szansę na przejęcie władzy zarówno na drodze planowanych na  jesień i zimę protestów i zamieszek jak i w wyniku demokratycznych wyborów. Przecież garstka idiotów wierzących w to, że rząd nie odniósł sukcesu ewakuując Polaków, ich współpracowników i inne osoby wskazane przez naszych sojuszników z Kabulu, że rząd nie odniósł sukcesu odcinając izraelskiemu lobby możliwość przejmowania polskich nieruchomości i odwodząc przez groźbę uderzenia w amerykańskie interesy ("lex TVN") USA od pomysłu stanięcia po stronie Izraela przeciw Polsce i że rząd nie ma racji twardo broniąc nienaruszalności i nieprzekraczalności polskiej granicy z Białorusią nie wystarczy. 

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka