W okopie rozsądku
Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. /Gandhi Mahatma/
122 obserwujących
545 notek
1218k odsłon
  8663   0

Czas na Polexit


# Z wyliczeń Thomasa Pikettiego przedstawionych w książce "Kapitał i ideologia” wynika, że w latach 2010 – 2016 otrzymaliśmy z UE średnio rocznie środki finansowe stanowiące 2,7 proc. PKB. Ale w tym samym okresie wypływało z naszego kraju netto 4,7 proc. PKB. Tak samo sytuacja przedstawia się dla pozostałych państw tzw. "nowej” Unii. Polska, Węgry czy Czechy są eksploatowane przez głównie niemieckich i francuskich inwestorów, którzy wykorzystując dużą podaż taniej siły roboczej, transferują do swoich krajów zrealizowane zyski. Po upadku komunizmu zachodni inwestorzy przejęli dużą część kapitału w Europie Środkowo-Wschodniej, ok. jedną czwartą całości, jeżeli patrzeć na wszystkie aktywa łącznie z nieruchomościami, ale ponad połowę, gdy brać pod uwagę tylko firmy, a nawet jeszcze więcej, jeżeli patrzeć tylko na duże przedsiębiorstwa. To wiąże się z:


# Wyprzedażą majątku narodowego ze bezcen. Niewiele branż, którym udało się przetrwać po okresie transformacji Balcerowicza, po otwarciu gospodarczym związanym z dołączeniem do UE, zwyczajnie nie wytrzymała konkurencji ze strony zachodnich korporacji dysponującymi przewagą technologiczną i kapitałową, a także… wsparciem unijnych instytucji. Doskonałym przykładem są cukrownie - najpierw przejęte prez Niemców,  przez nich zamknięte i finalnie zlikwidowane. Ale mało kto wie, że Niemcy za każdą tonę zdemontowanych urządzeń z zamkniętych cukrowni wypłaciły sobie (łącznie) setki milionów euro z "funduszu restrukturyzacyjnego” UE. Rzecz jasna zagrywka z funduszem restrukturyzacyjnym UE nie dotyczyła tylko przemysłu cukrowniczego.
# UE uderzyła mocno w polską branżę transportową.
# Unijny "zakaz pomocy publicznej” praktycznie zlikwidował polskie stocznie.
# Unia niszczyła polskie rybołówstwo. Unijny “Program Operacyjny Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013” finansował trwałe i tymczasowe zaprzestanie działalności połowowej. UE de facto przekupywała polskich rybaków, aby porzucili pracę w swojej branży, a bogactwa Bałtyku przypadły innym państwom członkowskim.
# Zadłużenia samorządów wynikające z zabójczej polityki unijnych dotacji. Weźmy aqua - parki. Załóżmy, że budowa takiego centrum rozrywki kosztuje 100 - np. pomidorów. Unia daje samorządowi dotację w wysokości 40 pomidorów. Samorząd nazbierał 30 pomidorów i jak murzyn na koraliki cieszy się z dotacji. Ale wciąż brakuje 30 pomidorów. Żeby "dotacja" nie przepadła,  zaciąga kredyt na 30 pomidorów w... niemieckim banku.Nietrudno odgadnąć, że kredyt i odsetki "zjadają" dotację, która okazuje się sprytną pułapką. Podobny mechanizm zastosowano przy dotacjach na maszyny rolnicze, z tym, że w tym wypadku ceny maszyn wzrosły o wysokość "dotacji".
# Ogromne pieniądze wyłudziły zorganizowane grupy przestępcze specjalizujące się w zdobywaniu dotacji unijnych.
# Niewymierne straty Polski, wynikające z masowej emigracji Polaków  celach zarobkowych. Z Polski wyjechało ok. 15 tys. młodych lekarzy. Ten brak wyjątkowo odczuwalny jest w czasie pandemii. Trudno oszacować także ile tzw. eurosierot musiało wychowywać się bez ojca/matki, bo pracowali za granicą.
# Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny wymusza na Polsce ogromny wysiłek przemodelowania całej energetyki, co wiąże się z niebywałymi kosztami i wyższymi rachunkami za prąd. Tymczasem Niemcy wyemitowały w 2018 roku 22,5% CO2 w całej UE, w poprzednim była to liczba o 5,4% większa. Polska, której energetyka opiera się na węglu – 10,3%.


Można tak długo wyliczać, ale czas napisać, że na "współpracy" w ramach Unii per saldo... tracimy. Oczywiście nie da się tego napisać w odniesieniu do całej wymiany i zależności gospodarczych, ale to nie jest tak, że dzięki UE jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym. Ba - często jesteśmy wręcz okradani i wyzyskiwani. Jaki zatem jest sens bycia częścią superpaństwa, które zmusza nas ideologicznie do wyzbycia się suwerenności, a na dokładkę więcej zabiera niż daje? Trwanie w tym antypolskim, antynarodowym, antychrześcijańskim i komunistycznym tworze, powoli jawi się jako dziejowy błąd Polski, która zbliża się do dwutorowego wyboru: albo Pol -EXIT, albo Pol - END.


http://tosterpandory.pl/manifest-z-ventotene-podstawa-ideowa-unii-europejskiej/

https://polskieradio24.pl/399/7976/Artykul/2502486,16-lat-temu-Polska-weszla-do-Unii-Europejskiej-Finansowy-bilans-cz

https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/7749846,wysoka-cena-pieniedzy-z-ue-przeplywy-finansowe-polska-thomas-pikett
Lubię to! Skomentuj241 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka