W okopie rozsądku
Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz. /Gandhi Mahatma/
143 obserwujących
623 notki
1420k odsłon
  4868   0

Wielki Reset część druga, czyli sny Idy Auken.


Po przeczytaniu tego tekstu pierwsze wrażenie jest takie: no super, pięknie, cudownie i w ogóle beautiful. Tyle, że tekst prowadzi nas w całą serię pułapek. Najważniejszą jest pojęcie własności, czyli fundament gospodarki rynkowej - systemu gospodarczego opartego na swobodnym obrocie dobrami w ramach własności. Dokładne przeczytanie poszczególnych zdań jasno pokazuje, że nie ma na niczego na własność: samochód jest zakazany i funkcjonuje tylko transport zbiorowy. Sprzęt w mieszkaniu nie jest twój, jest wynajmowany jakimiś "umowami serwisowymi". Mieszkanie też nie jest twoje i pełni w jakiejś części funkcje wspólne i publiczne. Algorytmy decydują jak się poruszasz, gdzie i jak mieszkasz, co jesz ( o mięsie zapomnij) i co kupujesz. Praca właściwie nie istnieje, czyli będziesz trochę jak w starożytnej Grecji, gdzie obywatele przechadzali się i wymyślali matematykę i filozofię, zaś na nich pracowali niewolnicy. Tylko zaraz, zaraz...  gdzie ci niewolnicy, którzy będą zasuwać na ten piękny świat Idy Auken? Czyżby to ci, co uszli z życiem w straszliwej wojnie ze śmiercionośną pandemią? "Wyszczepieni" cudowną i darmową szczepionką "fajzera" etc.? Przecież na ten świat ktoś musi pracować i ktoś musi to utrzymać, nieprawdaż? Bo to nie do końca jest tak, że na Idę Auken  pracować będą darmowe roboty i algorytmy, a ona będzie dumać nad Wielkim Resetem i kreślić kolejne beautiful scenariusze. Ktoś musi wybudować jej dom ( z drewna), zapewnić zieleń w mieście i poprowadzić/serwisować ten elektryczny samochód do "wspaniałej" restauracji z ekologiczną wyżerką. Wnieść i znieść zepsutą lodówkę, którą zresztą trzeba wyprodukować.


Oczywiście tekst Idy Auken można wyśmiać i ocenić jako chory sen nawiedzonej lewaczki. Można też uważnie rozejrzeć się wokół i zauważyć jak blisko już takiego świata jesteśmy. UE zamierza wydać gigantyczne pieniądze na "transformację klimatyczną i cyfrową” - właśnie taką, jaką widzi Ida Auken. Jeżeli zaczniemy składać takie puzzle,  jak pakiet klimatyczny, zapowiadane zmiany w rolnictwie, w transporcie, w przemyśle, w handlu,  manipulowanie prawem, pakiet zakazów i nakazów "pandemicznych"  itd., to mamy obraz skali realizacji tych pozornie "chorych" snów Idy Auken. Realizm snu duńskiej polityk dopełnia bodaj najbardziej jaskrawy "puzzel" : nieuniknione zmiany własnościowe wymuszone pandemią. Czyli podyktowane niezliczonymi bankructwami, bezrobociem, recesją i praktycznie likwidacją majątku tzw klasy średniej. Ci, co przetrwają będą musieli się mierzyć z gigantami, który przejęli bankrutów. Czyli też upadną. O takich drobiazgach jak samochód nawet nie warto wspominać -  jeżeli "rady miast wprowadzą zakaz używania prywatnych samochodów", a do lasu taniej będzie pociągiem,  to go sprzedasz jako przedmiot bezużyteczny. Jeżeli cena prądu zużywanego przez własną lodówkę będzie - powiedzmy - kilkakrotnie wyższa od tej wynajętej z "umową serwisową", to nie ma bata - pozbędziesz się jej. Jak nie będzie ciebie stać na czynsz i nie daj Boże, ratę kredytu za mieszkanie/dom, to w try miga pójdziesz do tego 'z drewna"  - to nic, że "ze wspólną przestrzenią". Tak to działa. 


Pominąłem czynnik najważniejszy, bowiem zasadniczo “rewolucja” ma polegać na zatarciu granic między “sferą fizyczną, cyfrową i biologiczną", czyli dosłownie na połączeniu człowieka i klimatyczno-cyfrowej technologii w jedną całość, nazywaną przez zwolenników i przeciwników Wielkiego Resetu “transhumanizmem”. I choć wydawało się, że to tylko kolejne mrzonki globalizmu, koronawirusowa panika utorowała drogę do bezprecedensowych zmian, czym chwali się Klaus Schwab. Muszę w tym miejscu zastrzec, że pod zwrotem " połączenia człowieka i klimatyczno-cyfrowej technologii w jedną całość" rozumiem wyłącznie działania na poziomie inżynierii społecznej, od teorii wszczepiania nano -czipów czy dodatkowego łańcucha DNA, umywam ręce.


“COVID-19 przyspieszył nasze przejście do epoki czwartej rewolucji przemysłowej”, powiedział Schwab w swoich uwagach na temat Wielkiego Resetu zamieszczonych na stronie WEF. “Musimy zadbać o to, by nowe technologie w cyfrowym, biologicznym i fizycznym świecie pozostały skoncentrowane na człowieku i służyły społeczeństwu jako całości, zapewniając wszystkim sprawiedliwy dostęp”. Za tym sloganem kryje się prawda: człowiek jest najważniejszym ogniwem całego procesu Wielkiego Resetu. Najważniejszym, bo najtrudniejszym do "nagięcia" elementem scenariusza. Warto jednak zauważyć, że w realiach wolnego rynku wszystko służy “kapitałowi”, a w kolektywizmie wszystko służy “społeczeństwu jako całości, zapewniając wszystkim sprawiedliwy dostęp”.  Innymi słowy wypowiedź Schwaba jest  wprost wyjęta z podręcznika marksistowskiego. Taka retoryka prawie zawsze poprzedza dramatyczną utratę wolności i własności. Musi w tym momencie zapalić się w naszych głowach tak zwana "czerwona lampka" alarmu.

Ale o tym i o pojęciu transhumanizmu w wydaniu WEF ( i nie tylko) w następnej notce. Do choćby cząstkowego wyczerpania tematu, daleko: napiszę o sojuszu WEF z ONZ, Agendzie 2030, chińskiej wysłanniczce Xi Jinping’a i jej roli w Wielkim Resecie, znaczeniu MFW ( Międzynarodowy fundusz Walutowy), misji księcia Karola i "interesariuszach" projektu. Dotarłem także do zarysu planu "społeczeństwa bezgotówkowego".  Nie wiem tyko, jak się z tym wszystkim wyrobię...


PS. Dania to w ogóle "ciekawa kraj". Bardzo nowoczesny i postępowy,  Duńska telewizja emituje właśnie bajkę dla dzieci pod tytułem " John Dillermand". Tytułowy bohater bajki to wąsaty gościu w koszulce na ramiączkach z .... najdłuższym penisem na świecie, przy pomocy którego  robi wiele pożytecznych rzeczy. Pana Johna można obejrzeć na YT : TUTAJ


Tekst Idy Auken i inne źródła:


https://www.weforum.org/agenda/2019/10/what-happens-if-we-beat-climate-change/

https://www.weforum.org/

Lubię to! Skomentuj90 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości