36 obserwujących
66 notek
736k odsłon
9301 odsłon

Oszustwo na Gubałówce przy bierności Policji

Wykop Skomentuj29

      Kto z Państwa nie był na Gubałówce w polskich Tatrach ? Ten ma prawo do pierwszego komentarza. Otóż przytoczę kilka moich spostrzeż z wycieczki na Gubałówkę. Będąc na dolnej stacji kolejki i w trakcie wjazdu na ten słynny szczyt tatrzański słyszymy reklamy przeplecione z komunikatami, aby na Gubałówce zainteresować się widokami aniżeli grą w trzy karty. Bardzo dobre ostrzeżenie, już wiem aby nie dać zrobić w przysłowią butelkę dla cwaniaków. 
     To już zwiedzam tę Gubałówkę. Chmury wszędzie i widoków na samiuśkie Zakopane nie ma. Wypijam ciepluśkiego grzańca galicyjskiego za 8 złotych 100 ml i czuję się jak by trochę było ciepło, ale trzeba chodzić i zwiedzać okolice Gubałówki. Wychodzę ponad kolejkę, gdzie góral stoi z osłem chyba i na selfie za 8 złotych czeka od turystów. Że straszna śnieżyca była, to pamiątkowe zdjęcie sobie zwyczjanie odpuściłem. Wchodzę na uliczkę Gubałówki, a tam skóry z barana po 80 złotych a większe z owcy matki po 110 złotych chodzą. Można zagrać w 3 kubki za 100 złotych, a w cukierki za 200 złotych na wstępie do gry.
O ile grę w 3 kubki trochę kojarzę o chodzi, to gry w cukierki ani trochę. To z wrodzonej ciekawości spędziłem tam kilka chwil obserwując przebieg gry. Targowałem się z góralką o skórę owczą. Wymysłem sobie, że skóra ma mieć 1 metr i 20 centymetrów, aby była na mój fotel przed komputerem. Góralka mierzyła skóry a ja w międzyczasie wydziałem jak na 3 karty i cukierki oszukiwani są turyści.
     Dobra już, nie będę ściemy dalej robił. Jest paradoks. Gmina Zakopane ostrzega przed przestępczym procederem a Policja nic nie robi. Moglem ordynarnie postawić pytanie: Czy Policja z Zakopca ma blat i odpala działkę z przestępcami z Gubałówki ?
     Może i dobrze postawione pytanie. Co bym zrobił? Nic… STOP ! Kilka wizyt na Gubałówce policjantów w cywilnych mundurach z zamiarem gry skutkowałoby ukróceniem przestępczego procederu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Nie trzeba być Miami albo Ostatnim Psem Panie Komendancie Policji z Krakowa, aby walczyć z oszustami ?

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka