Blog
Cudów nie ma - Józef Stalin
pancernik76
pancernik76 dawniej Kapitän Kloss
2 obserwujących 31 notek 79944 odsłony
pancernik76, 12 lipca 2017 r.

Czy minister Macierewicz powiązany jest z rosyjską agenturą?

790 31 1 A A A

Właśnie nabyłem książkę Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice", która stawia ministra Macierewicza w bardzo niekorzystnym świetle powiązań z ludźmi rosyjskich służb specjalnych oraz lobbystów amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego. To poważny zarzut! Zaznaczam, nie mam wyrobionego zdania na temat książki, bo jej jeszcze nie przeczytałem, ale z obserwacji świata polskiej polityki można przynajmniej postawić kilka pytań co do postawy wobec interesów rosyjskich i amerykańskich nie tylko ministra Macierewicza, lecz całej politycznej śmietanki od 1989 roku.

Po pierwsze: Najbardziej uderzająca jest służalcza uniżoność, wręcz czołobitność wobec silniejszego. O ile dawniej robiliśmy to w stosunku do ZSRR, o tyle po 1989 roku zmieniliśmy partnera na USA. I dalej uprawiamy polityczną prostytucję. Ta służalcza uniżoność nie jest cechą charakterystyczną dla obecnego rządu. Ten polityczny nierząd jest immanentną cechą polskich elit. Kwaśniewski i Miller sprzedali polską krew za offset, Kaczyński sprzedał się izraelskim lobbystom, a minister Macierewicz ma niejasne powiązania z amerykańskim lobbystą pracującym dla Kremla. Nie zdziwi mnie, jeśli to ostatnie okaże się prawdą. Sprzedajność jest bowiem cechą polskiej mentalności od czasów pierwszych królów elekcyjnych, gdzie przekupna elita (szlachta) wybierała władców lojalnych wobec obcych mocodawców. I sprzedajemy się nadal, przy czym istotny wkład w tumanieniu pospólstwa odgrywają media. I to zarówno te prorządowe jak i prywatne. Ten spektakl wokół wizyty prezydenta Trumpa (wybranego z pomocą ludzi Putina) był jedna wielką żenadą. Nikt przecież normalny nie zaakceptuje tego, żeby obca ambasada organizowała Polakom spęd polityczny na polskiej ziemi!!! Kto tu jest u diabła gościem, a kto gospodarzem? Jaki byłby tutaj krzyk, gdyby sama ambasada Niemiec organizowała w Polsce wizytę kanclerz Merkel. 

Po drugie: Cyrk wokół polskiej armii. Ta volta ministra wokół Caracali każe podejrzewać, że albo palce maczał w tym amerykański lobbysta albo...rząd nie ma kasy. Bo tylko tak można wytłumaczyć jego pozornie absurdalne kroki. Owszem, to nic w tym złego, że rezygnuje się z jakiegoś kontraktu. To może się zdarzyć. Ale styl i sposób tej rejterady każą wątpić w poczytalność ministra albo...że uległ on obcym naciskom. Książka Tomasza Piątka może dać na to odpowiedz. Pytanie czy minister robi to świadomie? No i ta żenująca historia z WOT. Przecież ci duzi chłopcy mogą co najwyżej pobawić się w wojenkę ewentualnie posłużyć do rozganiania kontrmanifestacji smoleńskiej. To najemne, prywatne wojsko ministra Macierewicza (nie podlega prezydentowi) nie stanowi żadnego zagrożenia dla rosyjskich oddziałów. Może najwyżej wywoływać u nich niekontrolowane salwy...śmiechu. Czyż to nie jest szkodnictwo wobec polskiego wojska?

Po trzecie: Niejasne powiązania. Nie jest tajemnicą, że o polityce nie decydują durni wyborcy, lecz lobbyści. To lobbyści wybierają polityków, podsuwają im pod nos projekty z rożnych dziedzin przemysłu, a politycy muszą te sprawy wprowadzić w życie. Przy czym zadaniem polityków jest tumanienie opinii publicznej tematami zastępczymi. To normalne w dzisiejszych czasach. Lecz polityk powinien uważać z kim się zadaje i jakich dobiera sobie współpracowników. Dla przejrzystości sprawy minister Macierewicz powinien wytłumaczyć się z własnych powiązań i swojego podwładnego:

Podroż pana Kownackiego do Moskwy  (FAZ)

Dziwne powiązania pana Kownackiego z Moskwą (GW)

Antoni Macierewicz zarzuca Tomaszowi Piątkowi 'stosowanie przemocy lub groźby'

Fragmenty książki Tomasza Piątka

Normalny człowiek zażądałby na miejscu ministra przeprosin od dziennikarza, a w razie ich odmowy, pozwania jego do sądu. Tymczasem minister kieruje sprawę do Departamentu do Spraw Wojskowych Prokuratury Krajowej (która mu podlega). Chcą wojskowi sadzić cywila? Po co takie zaciemnianie obrazu?

Odpowiadając na tytuł notki: nie wiem czy jest. Ale mam poważne wątpliwości co do jego intencji. Czy robi to nieświadomie czy celowo - to pytanie pozostaje otwarte.
 Opublikowano: 12.07.2017 01:14. Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 12:39.
Autor: pancernik76
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Generalnie nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Jeśli już coś sobą pokazujemy, to...
  • Tak na prawdę, to większość posłów nie wie nad czym głosuje. Bo lecą wg listy wydanej...
  • Skąd biorą się kolejne wypadki? To nie wina sprzętu. Zawodzą sami Amerykanie. Żołnierze...

Tematy w dziale Polityka