Cudów nie ma - Józef Stalin
"Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie" -----------------Józef Piłsudski
5 obserwujących
37 notek
97k odsłon
546 odsłon

Prof. Staniszkis: PiS to partia (kato)bolszewicka!

Wykop Skomentuj18

W wywiadzie z Jackiem Nizinkiewiczem dla "Rzepy" prof. Staniszkis mówi, że powinno dojść do "przeorania" rządu; wywalenia na zbity pysk szefa MSZ - Waszczykowskiego, którego polityka prowadzi do izolacji Polski na arenie międzynarodowej; wywalenia na kopach szkodnika środowiska - ministra Szyszki, który rznąc Puszczę Białowieską rznie głupa w sporze z Brukselą; wywalenia ministra Glińskiego, który nie rozumie potrzeby wolności w kulturze, co udowodnił niszczeniem Muzeum II Wojny Światowej na rzecz mitu polskiej bohaterszczyzny oraz wywalenia ministra Gowina, który jest katastrofą dla szkolnictwa wyższego. Premier Szydło powinna zostać na stanowisku, bo opóźni wprowadzenie w Polsce totalitaryzmu (sic!). Jak on się dokona? Tow. Kaczyński 11 listopada zapowiedział, że przy pomocy państwa należy przekształcić naród. Właściwie jemu chodzi nie tylko o elity, ale o przebudowę całego społeczeństwa i uczynienia z instytucji społecznych narzędzi kontroli, łącznie z rodziną i szkołą. Grożono uczniom, że jeśli będą uczestniczyć w marszach KOD, to odpowiadać będzie za to też rodzic i nauczyciel. Przebudowa społeczeństwa przez PiS to coś znacznie niebezpieczniejszego niż tylko wymiana elit. To typowe dla bolszewickiego totalitaryzmu, gdzie wolność uznawano za czynnik przeszkadzający w realizacji praw historii. PiS dla umocnienia władzy i uzasadnienia swoich działań wykorzystuje kompleksy, frustrację jednostek, kompleksy narodowe wobec Zachodu. Oni jeszcze bardziej pobudzają narodowe kompleksy i frustracje. Sytuacja w Polsce jest poważna, dlatego prof. Staniszkis zgadza się z Donaldem Tuskiem, który bije na alarm! Czy PiS jest inspirowany z Kremla? Nie. To zbieżność rozwiązań systemowych. W PiS panuje myślenie bolszewickie, cechujące Rosję Putina, oparte na wschodniochrześcijańskiej wizji, że trzeba wydobyć ze społeczeństwa „właściwe" istnienie. A co jest „właściwe", to najlepiej wie władza. Już Hannah Arendt pisała, że wolność w takim przesłaniu traktowana jest jako przeciwnik wydobywania właściwego istnienia przez władzę. Podmiotowość jest również utrudnieniem. Ironią losu jest,  że prezydent Lech Kaczyński podpisywał traktat lizboński, gdzie Polska przyjęła zobowiązania unijne, zgodziła się na respektowanie warunków brzegowych, do których należą rządy prawa, wolność, niezależne sądy, wolne media i trójpodział władz itd. Niszczenie trójpodziału władz przez PiS kłóci się z zobowiązaniami unijnymi Polski. Władza nie ma prawa niszczyć państwa prawa i przebudowywać społeczeństwa. Za polityką tow. Kaczyńskiego stoi utopia wspólnotowego emocjonalnie społeczeństwa - i to jest głównym powodem pobłażliwej polityki rządu wobec narodowców. Tak zawsze się zaczynały nacjonalizmy. Najpierw pojawiała się utopia.

Musze tutaj jednak skorygować prof. Staniszkis. PiS jest partią katobolszewicką, której zadaniem będzie przeprowadzenie rewolucji narodowo-socjalistycznej, na drodze usankcjonowanego prawem katoterroru, z utworzeniem katotalibanu jako modelu państwa - o czym już pisałem. Sama deforma sądownictwa zaproponowana przez prof. Gersdorf jest już preludium do katodyktatury. I tak powołanymi przez sejm ławnikami w nowej izbie SN będą mogli zostać...księża i przedstawiciele organizacji zrzeszających co najmniej 10 tys. ludzi. Ordo Juris, Opus Dei i Rodzina Radia Maryja już zacierają rączki.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka