Blog
Cudów nie ma - Józef Stalin
pancernik76
pancernik76 dawniej Kapitän Kloss
4 obserwujących 34 notki 87209 odsłon
pancernik76, 12 stycznia 2018 r.

Polak potrafi!

1384 42 0 A A A

Polska spedycja podjęła się zadania przetransportowania sześciu amerykańskich haubic pancernych z Polski do Niemiec. Przepisy były dla niej sprawą drugorzędną.

Patrol saksońskiej policji drogowej na autostradzie A4 koło Budziszyna zatrzymał konwój ciężarówek transportujących z Polski do Niemiec amerykański sprzęt wojskowy. Polska spedycja na zlecenie amerykańskiej armii miała przetransportować sześć haubic pancernych typu M109 – są to samobieżne opancerzone działa artyleryjskie.

Jak się okazało przy dokładniejszej kontroli, ciężarówki użyte przez polską firmę były niedostosowane do transportu sprzętu o takiej wadze i gabarytach. Poza tym konwój nie miał wymaganych dokumentów do transportu i specjalnych zezwoleń. Cztery z sześciu ciągników były przeładowane, niekiedy nawet o 16 ton. Konwojowi nie towarzyszyły też żadne pojazdy pilotujące. Ponadto niektórzy z kierowców przekroczyli wymagane normy czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

Niemiecka policja zabroniła dalszej jazdy konwoju do czasu podstawienia odpowiednich pojazdów transportowych oraz przedłożenia wymaganych zezwoleń. Polska firma transportowa i jej kierowcy muszą liczyć się karami pieniężnymi za naruszenie przepisów ruchu drogowego.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Edward Zawadzki Tak! Puszka po piwie kosztuje 25 Ct, to samo po wodzie mineralnej. Butelki...
  • Parę dni temu bylem w W-wie z okazji Święta Niepodległości. Jedna rzecz mnie zastanowiła;...
  • Parę dni temu bylem w W-wie z okazji Święta Niepodległości. Jedna rzecz mnie zastanowiła;...

Tematy w dziale Gospodarka