Cudów nie ma - Józef Stalin
"Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie" -----------------Józef Piłsudski
5 obserwujących
37 notek
97k odsłon
85 odsłon

No to sądy poszły w PiSdu!

Wykop Skomentuj2

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza pakiet zmian w sądownictwie, w tym w wyborze sędziów Sądu Najwyższego - podaje 300polityka.pl. Wcześniej ustawa błyskawicznie przeszła przez Sejm i Senat.

Andrzej Duda podpisał ustawę ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw. To nowelizacja, która wprowadza zmiany w sądownictwie, w tym w procederze wyboru sędziów Sądu Najwyższego, prawie sądów powszechnych i w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Informacje podał serwis 300polityka.pl, a krótko później pojawiła się na stronie Kancelarii Prezydenta. Nowelizacja jest już opublikowana w Dzienniku ustaw.

Ustawa, która była krytykowana przez opozycję i ekspertów, zawierała błąd techniczny, została uchwalona przez Senat w nocy z wtorku na środę po blisko 9-godzinnej debacie. Za zmianami opowiedziało się 60 senatorów, przeciw było 30, wstrzymał się jeden. Odrzucenia ustawy chciała Platforma Obywatelska.

Wśród zmian autorstwa PiS jest przyspieszenie trybu wskazywania prezydentowi kandydatów na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, zniesienie wymogu kworum w organach samorządu sędziowskiego, a także szybsza ścieżka powoływania sędziów. Sejm przyjął ustawę w piątek 20 lipca po procedowaniu jej w ekspresowym trybie. W sumie ustawa została uchwalona przez obie izby parlamentu i podpisana przez prezydenta w niewiele ponad tydzień.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23720461,300polityka-andrzej-duda-podpisal-ustawe-z-pakietem-zmian-w.html

Komentarz: Nie rozumiem czego oczekiwał prof. Dudek:"c) zabranie się (w końcu, po trzech zmarnowanych latach) za budowanie własnego zaplecza w PiS (i poza nim), co będzie teraz procesem mozolnym i trudnym, ale nie jest na to jeszcze wbrew pozorom za późno. PAD musi tylko zacząć w końcu odważniej korzystać ze swoich rozlicznych kompetencji.

Tylko trzeci (c) wariant daje PAD szansę nie tylko na niezbędne wsparcie PiS w walce o reelekcję, ale i drogę do odegrania w przyszłości jakiejś realnej roli politycznej. Inaczej jego kolejne inicjatywy będą się kończyły tak, jak dziś ta referendalna."


Tow. Duda był, jest i będzie pełniącym obowiązki notariusza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej (KC PZPR) pod przywództwem tow. Kaczyńskiego z Nowogrodzkiej (Kremla). Ktokolwiek twierdziłby że jest inaczej, jest albo idiotą albo nie wie o czym mówi. Na zakończenie: życzę wszystkim prawnikom polskim wypieprzenia na zbity pysk ze wszystkich instytucji międzynarodowych i nierespektowania wyników polskich sądów przez inne zagraniczne sądy.
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale