Blog
Cudów nie ma - Józef Stalin
pancernik76
pancernik76 dawniej Kapitän Kloss
4 obserwujących 34 notki 88203 odsłony
pancernik76, 26 lipca 2018 r.

No to sądy poszły w PiSdu!

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza pakiet zmian w sądownictwie, w tym w wyborze sędziów Sądu Najwyższego - podaje 300polityka.pl. Wcześniej ustawa błyskawicznie przeszła przez Sejm i Senat.

Andrzej Duda podpisał ustawę ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw. To nowelizacja, która wprowadza zmiany w sądownictwie, w tym w procederze wyboru sędziów Sądu Najwyższego, prawie sądów powszechnych i w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Informacje podał serwis 300polityka.pl, a krótko później pojawiła się na stronie Kancelarii Prezydenta. Nowelizacja jest już opublikowana w Dzienniku ustaw.

Ustawa, która była krytykowana przez opozycję i ekspertów, zawierała błąd techniczny, została uchwalona przez Senat w nocy z wtorku na środę po blisko 9-godzinnej debacie. Za zmianami opowiedziało się 60 senatorów, przeciw było 30, wstrzymał się jeden. Odrzucenia ustawy chciała Platforma Obywatelska.

Wśród zmian autorstwa PiS jest przyspieszenie trybu wskazywania prezydentowi kandydatów na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, zniesienie wymogu kworum w organach samorządu sędziowskiego, a także szybsza ścieżka powoływania sędziów. Sejm przyjął ustawę w piątek 20 lipca po procedowaniu jej w ekspresowym trybie. W sumie ustawa została uchwalona przez obie izby parlamentu i podpisana przez prezydenta w niewiele ponad tydzień.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23720461,300polityka-andrzej-duda-podpisal-ustawe-z-pakietem-zmian-w.html

Komentarz: Nie rozumiem czego oczekiwał prof. Dudek:"c) zabranie się (w końcu, po trzech zmarnowanych latach) za budowanie własnego zaplecza w PiS (i poza nim), co będzie teraz procesem mozolnym i trudnym, ale nie jest na to jeszcze wbrew pozorom za późno. PAD musi tylko zacząć w końcu odważniej korzystać ze swoich rozlicznych kompetencji.

Tylko trzeci (c) wariant daje PAD szansę nie tylko na niezbędne wsparcie PiS w walce o reelekcję, ale i drogę do odegrania w przyszłości jakiejś realnej roli politycznej. Inaczej jego kolejne inicjatywy będą się kończyły tak, jak dziś ta referendalna."


Tow. Duda był, jest i będzie pełniącym obowiązki notariusza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej (KC PZPR) pod przywództwem tow. Kaczyńskiego z Nowogrodzkiej (Kremla). Ktokolwiek twierdziłby że jest inaczej, jest albo idiotą albo nie wie o czym mówi. Na zakończenie: życzę wszystkim prawnikom polskim wypieprzenia na zbity pysk ze wszystkich instytucji międzynarodowych i nierespektowania wyników polskich sądów przez inne zagraniczne sądy.
Opublikowano: 26.07.2018 19:12. Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 19:26.
Autor: pancernik76
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Odszedł wielki i szlachetny człowiek , choć podle wykorzystany przez polityków.Cześć Jego...
  • Andruszkiewicz może i jest bandytą, ale to przyjaciel ludu - element socjalnie bliski władzy...
  • @ArturZ Preferuje łubiańskie metody: przedtem na 48 h pozbawić snu...

Tematy w dziale