0 obserwujących
15 notek
20k odsłon
303 odsłony

Polityczna pedofilia

Wikimedia Commons/Anders Hellberg
Wikimedia Commons/Anders Hellberg
Wykop Skomentuj1

Słyszeliście na pewno o 16 latce ze Szwecji, która swoją przemową do polityków na szczycie klimatycznym ONZ poruszyła serca wszystkich eko-terrorystów.

Pewnie, że słyszeliście. Każdy słyszał. Nie dało się nie słyszeć, skoro Greta Thunberg zmroziła spojrzeniem samego Donalda Trumpa, prezydenta USA! A, że o globalne ocieplenie chodzi to zmrożenie miało niesamowity wydźwięk w mediach. Oto nastolatka z Aspergerem stawia do pionu, nie tylko nonszalanckiego i aroganckiego wobec zmian klimatu Trumpa, ale też całą wierchuszkę możnowładców, just like that!

Napiszę szczerze, wystąpienie, tu za Wikipedią: "szwedzkiej aktywistki klimatycznej" mogłoby mnie ruszyć, gdybym w mym skromnym sadzie zbierał ubrany w lnianą sukienkę bezglutenowe pierożki z mojego świeżo zasadzonego dębu. (Proszę, nie wyobrażajcie sobie tego). Ale nie zbieram, dlatego bo nie mam sadu.  

I mnie to nie ruszyło. Ruszyło mnie coś innego.

Wystawianie na świecznik nastolatki, która jeszcze 3 lata temu jadła gile z nosa. Robienie z niej eko-mesjasza, który zbawi świat, wstrzyma przemysł, ruszy sadzonki i włączy wiatraki.

W jej przemówieniu padły słowa bardzo mocne: "Ukradliście mi marzenia i dzieciństwo".

Otóż nie, dziecinko. Dzieciństwo spierdolili Ci rodzice tworząc Ci takie środowisko naturalne, w którym nie było miejsca na lalki Barbie i czesanie włosów koleżance. I to Twoja największa strata, której już nie nadrobisz.

Greta zapewne zachęcona nostalgiczną ciszą na szczycie ONZ jechała dalej: "Ludzie cierpią, ludzie umierają, walą się ekosystemy. Stoimy u progu wielkiego wymierania, a wy potraficie mówić tylko o pieniądzach i opowiadać bajki o wiecznym wzroście gospodarczym" - Pewnie sprawię Grecie wielką przykrość ale ludzie giną i cierpią codziennie. Wszędzie. Polecam przejechać się do krajów Afryki, Wietnamu i zobaczyć w jakich warunkach ludzie tam żyją. Oni o globalnym ociepleniu nie słyszeli słowa. I generalnie mają to w dupie.

Internet to kopalnia wiedzy, często bezużytecznej. Ale siatka powiązań małej dzielnej aktywistki ze Szwecji może robić wrażenie. Zamożni rodzice, działacze Antify oddali córkę w ręce Pani Luisy Marie Neubauer, która często pojawia się tam gdzie akurat jest nastolatka. A kim jest Pani Neubauer? No to już prawdziwa prostota, po nitce do kłębka. Pani Neubauer to niemiecka, lewicowa aktywistka, jest członkinią One Foundation, a ta mocno jest powiązana z Goergem Sorosem, czyli tym samym człowiekiem, który delikatnie mówiąc za Polską nie przepada. Swego czasu próbował w naszym kraju zrobić drugi Majdan inwestując w to kupę kasy. Niestety KOD i Ryszard Petru okazali się zbyt nieudolni nawet na przewrót za cudze pieniądze. Ale nie o tym.

Zamykając wątek Grety Thunberg chcę tylko jeszcze napisać, że największą podłością jest robienie polityki na dzieciach. Przypomina mi to zdjęcie małego chłopczyka, uchodźcy z Syrii, którego ciało wyrzuciły fale na turecką plażę Bodrum. Wtedy zdjęcie stało się podłym narzędziem w rękach polityków. Dzisiaj o przemówieniu Grety mówią wszyscy, uprawiając polityczną pedofilię.

Czy to coś zmieni? Otóż nie. Duży biznes nie lubi sprzeciwu. A nas jest na świecie coraz więcej. Produkujemy coraz więcej, i choćbyśmy żarli korę swojego ulubionego drzewa i kiełki to nie zmieni nic. Każdy z nas miał w szkole przedmiot - Środowisko. Już wtedy było wiadomo, ze klimat się zmienia. Cyklicznie. Jest ochłodzenie, jest ocieplenie. I tak w kółko. Teraz procesy zachodzą szybciej bo - odkrycie - jest nas więcej i produkujemy więcej, czy to takie kurwa trudne do zrozumienia? Ludzie, daliśmy sobie radę w jaskiniach, damy sobie radę jak będzie cieplej. A komu już teraz słonko mocno grzeje, to niech się rozbierze.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości