37 obserwujących
243 notki
461k odsłon
2323 odsłony

Małgorzata Kidawa - Błońska uderza w PO - krytykuje Tuska, Palikota i elektorat?

Wykop Skomentuj108
"Najbardziej bolesne jest to, że ze sobą nie rozmawiamy, że następuje podział. I ten podział ciągle się powiększa, mówimy: 'my-oni'. Nie szanujemy się, nie słuchamy, a wszyscy marzymy o Polsce pięknej i nowoczesnej. Żebyśmy się wszyscy w Polsce dobrze czuli, to musimy spróbować szanować się nawzajem, rozmawiać ze sobą i nikogo nie wykluczać. Chciałabym, żeby Polska w przyszłości była takim krajem, gdzie jesteśmy tolerancyjni, odpowiedzialni i uczciwi i gdzie prawda jest wartością, a kłamstwo jest nazywane kłamstwem"* - mówiła wicemarszałek Sejmu. 

Jakie piękne słowa! Każdy wyborca PiS by się pod nimi podpisał. Jak wiele byśmy dali, aby ta narracja obowiązywała od lat, aby nie było wypowiedzi typu "polską rządzi moherowa koalicja", "uważać bydło za niebydło", "jeszcze tylko dorżniemy pisowskie watahy", "Grażyna Gęsicka to polityczna prostytutka"... Jak cudownym krajem byłaby dziś Polska, gdyby nie było całego przemysłu POgardy zmontowanego przez duet Tusk - Palikot! Co, nie? Jakieś uwagi? Smoleńsk podzielił? A czy bez przemysłu pogardy doszłoby do Smoleńska? Doskonale pamiętam atmosferę w przededniu tragedii, to licytowanie się między PO i SLD o to jak uniżenie Prezydent RP Lech Kaczyński ma prosić dyktatora Stanu Wojennego Wojciecha Jaruzelskiego o to, aby raczył lecieć z nim na obchody zakończenia II Wojny Światowej do Moskwy. A nawet gdyby wskutek nieprawdopodobnego (w skali świata) zbiegu okoliczności i zaniedbań doszło do takiej tragedii, to czy towarzyszyły by jej bandy zwyrodnialców (przedstawianych w mediach,  jako wspaniała, radosna, polska młodzież) wyśmiewających i obrażających zmarłych oraz osoby pragnące uczcić ich pamięć? 

Czy słowa z powyższego cytatu można wypowiedzieć bez odniesienia do niedawnych pogardliwych wypowiedzi przedstawicieli platformerskich "elit kulturalnych" na temat wyborców PiS po przegranych przez ich koalicję wyborach europejskich? No widać, można, skoro Małgorzata Kidawa - Błońska właśnie tak je wypowiedziała. "Rozmawiać ze sobą, nikogo nie wykluczać..." Wolne żarty! Sam dwa tygodnie temu w pracy miałem bardzo przykre zdarzenie. Ponieważ wtedy na topie był temat uroczystości w Yad Vashem z udziałem Putina, więc zacząłem opowiadać o moich rozmowach z Żydami poznanymi na łamach Forum Żydów Polskich. Gdy zaskoczyłem pewną zagorzałą miłośniczkę totalnej oPOzycji faktami, o których nie miała pojęcia np.: rozbitym pomniku Lenina w Jedwabnem i tzw. Pogromie Wielkanocnym, ta nagle postanowiła zmienić temat rozmowy i bez żadnego związku zapytała "a czy uważasz, że Macierewicz jest rosyjskim szpiegiem". Ponieważ padło magiczne nazwisko, więc koleżanki owej totalniaczki nagle dostały małpiego rozumu i zaczęła się sesja wyśmiewania moich poglądów na zasadzie: przerwać moje zdanie po pierwszych słowach, wrzucić albo "nieważne", albo "niemożliwe", przeskoczyć na inny wątek (całkiem dowolny - rzekome dowody w IPN miały w tej "dyskusji" równą wartość co serial "Ucho Prezesa" - nie przesadzam, autentycznie takie "argumenty" pojawiały się obok siebie), pośmiać się, rzucić kilka lekceważących lekko obraźliwych słów i tak w kółko. Gdybym był Żydem i atak dotyczył antysemityzmu, lub Murzynem i atak dotyczył rasizmu, homoseksualistą i atak dotyczył orientacji seksualnej lub kobietą i atak dotyczył płci, to minuty (bo nie godziny, ani nie dni) moich koleżanek w tej firmie byłyby policzone. Ale żyjemy w POstpalikociarskiej POlsce... niestety. Rozmowa zwolennika PiS z większością (zdarzają się nieliczne wyjątki) zwolenników PO przypomina właśnie rozmowę "śmierdzącego żyda" z gardzącym nim nazistą, "czarnucha" z gardzącym nim rasistą. To środowisko tak mocno przesiąkło antypisowskimi stereotypami, że kiedy fakty i wypowiedzi przeczą tym stereotypom, zawsze pojawia się przymus, aby pokazać "pisiorowi", że bez względu na wiedzę, pozycję i liczbę tytułów naukowych jest tylko "pisiorem" (tak jak "czarnuch" był tylko "czarnuchem" itp...). 

Aby Polska była normalnym krajem, należałoby Tuska i Palikota postawić przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze** i skazać ich wyrokami proporcjonalnymi do ich zbrodni. Dlaczego? Z tego samego powodu, z którego Julius Streicher*** został postawiony przed tymże trybunałem, uznany za winnego zbrodni przeciw ludzkości i skazany na karę śmierci, choć Julius Streicher ani osobiście nie zabił ani nawet nie wydał rozkazu zabicia choćby jednego człowieka - został skazany za działalność propagandową, która przyczyniła się do zbrodni. Ale za upiorny socjotechniczny eksperyment przeprowadzony w Polsce**** UE zamiast przed trybunał posłała Donalda Tuska na fotel Przewodniczącego Rady Europejskiej, a następnie szefa Europejskiej Partii Ludowej, a przed trybunał (dokładnie przed TSUE) regularnie jest stawiany polski rząd, który piąty rok zmaga się z sytuacją zostawioną przez Tuska i Palikota, oraz dalej eskalowaną przez ich towarzyszy. To tak, jakby Streichera nie tylko zrehabilitować, ale ogłosić patronem Europy (biorąc pod uwagę jak się dziś w UE zachwala Karola Marksa - nie dziwi nic). Cenę za to zapłacimy wszyscy, a Brexit jest tylko jej pierwszą ratą. 

Chciałbym wierzyć, że ostatnie wypowiedzi Małgorzaty Kidawy - Błońskiej takie jak ta zacytowana na wstępnie niniejszego artykułu, jak i ta w której padło stwierdzenie "Totalna opozycja to nie jest dobre rozwiązanie" są pierwszymi jaskółkami zwiastującymi pozytywne zmiany w PO. Niestety w rzeczywistości nie są to nawet umizgi do bardziej umiarkowanego elektoratu (choć zapewne o ten efekt również, a może przede wszystkim chodzi). Kolejny raz PO, podobnie jak wcześniej SLD ze wszystkimi swoimi wcześniejszymi wcieleniami aż do PZPR ogłasza amnestię dla samej siebie - proponuje "wybrać przyszłość" bez rozliczenia z własną przeszłością. Słowa "...na kłamstwo i pogardę nie wolno odpowiadaćtym samym. – Musimy być inni, lepsi, mądrzejsi...."***** dobitnie pokazują, że jest to kolejna w wykonaniu polityków PO próba przypisania własnych zbrodni ofiarom tychże zbrodni - w końcu to sam Palikot twierdził, że "on tylko demaskuje metody", a że nikt przed nim (przynajmniej od upadku III Rzeszy) po takie metody nie sięgał - kto to zauważy?

------

* https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-malgorzata-kidawa-blonska-chce-prezydentury-otwartej,nId,4315545 

** https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Trybuna%C5%82_Wojskowy_w_Norymberdze 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Procesy_norymberskie 

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Julius_Streicher 

**** https://niepoprawni.pl/blog/188/hanba-wszech-czasow 

***** https://www.dorzeczy.pl/kraj/128988/kidawa-blonska-totalna-opozycja-to-nie-jest-dobre-rozwiazanie.html 

Wykop Skomentuj108
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka