42 obserwujących
271 notek
550k odsłon
6575 odsłon

An-225 Mirija vs. serduszka WOŚP - tego nie ujrzysz w okupacyjnych "mediach"

Wykop Skomentuj128

Czy przylot największego samolotu świata z zakupionymi środkami ochrony osobistej dla polskich szpitali był nastawiony na wywołanie efektu psychologiczno-propagandowego. Tak. I absolutnie nie jest to zarzut wobec działań rządu, TVP i spółek Skarbu Państwa. 

Od samego początku wszelkie informacje o sprowadzanych do Polski milionach maseczek, kombinezonów, przyłbic i setkach respiratorów nie mogły się przebić w jakichkolwiek anty-rządowych mediach. Wzmianki o pierwszych dwóch lotach "Dreramlinerów" szybko zniknęły z portali. Newsów o kolejnych czarterach coraz większych maszyn wcale nie było - choćby o dwóch zeszłotygodniowych przylotach największego produkowanego dotychczas seryjnie samolotu An-124 Rusłan. A przecież z wyjątkiem TVP i kilku niszowych ośrodków prawicowych (TV Republika) lub kościelnych (TV Trwam) mamy w zasadzie same media anty-rządowe. 

Naiwnością byłoby pytać "dlaczego". Przecież to oczywiste - jedyny przekaz, jaki miał iść, to że Polska jest nieprzygotowana, rząd sobie nie radzi, o przypadkach koronawirusa się nie informuje, testów się nie robi, system ochrony zdrowia jest na grqnicy załamania, w szpitalach nędza i brak środków ochrony, służba zdrowia i kolejne grupy zawodowe się buntują, PiS ma gdzieś obywateli i troszczy się tylko o swoich VIP-ów dla których wyłącznie są testy, maseczki i luksusowe miejsca w szpitalach, a reszta ludzi może zdychać... Mniejsza o to, że jest to przekaz od początku do końca kłamliwy - skoro potencjalny wyborca PO mediów innych niż anty-rządowe nie ogląda, więc kupi każdą bajkę. Dlatego każdy pozytywny przekaz był blokowany, a negatywny sztucznie podkręcany np.: Polska nie uczestniczy we wspólnym, unijnym przetargu na sprzęt medyczny do walki z koronawirusem... Mniejsza o to, że ów przetarg skończył się wielkim blamażem, bo okazało się, że możliwości produkcyjne zwycięskich dostawców pozwolą na dostarczenie tego sprzętu dopiero w momencie, gdy już w całej Europie skończą się miejsca nie tylko w szpitalach i kostnicach, ale nawet w przerobionych na kostnice obiektach sportowych. Jeśli już pisano cokolwiek o rządowych transportach, robiono to w kontekście negatywnym np.: rząd postawił Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zaporowe warunki transportu zakupionych maseczek, więc zakup WOŚP nie przyleci transportem rządowym. A' propos szefa WOŚP, to po czasie, jaki w mediach grzał jego listu z zaczepkami pod adresem Jarosława Kaczyńskiego ("wisiał" na stronach głównych portali przez kilka dni) ktoś mógłby pomyśleć, że Owsiak nie słynie wcale z działalności charytatywnej, tylko politycznej... Co najgorsze, myślący tak miałby rację (ale o tym na koniec). 

No i nagle spółki Skarbu Państwa - KGHM i Lotos - zrobiły mediom dowcip i wyczarterowały największy i jedyny taki na świecie samolot transportowy AN-225 Mirija.

Przylotu tego kolosa już nie dało się "zamilczeć" jak wcześniejszych 29 lotów (!) i przewiezionych nimi 580 ton (!!!) materiałów medycznych i sprzętu medycznego. 

Więc skoro anty-rządowe media musiały już przełknąć tę gorzką pigułkę (co za rozpacz! lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni będą mieli kombinezony i maseczki! mniej ofiar śmiertelnych! system ochrony zdrowia się nie załamie! tragedia! jak żyć?) więc przykleiły do tego wydarzenia taką narrację, że od samych tytułów można dostać skrętu kiszek ze śmiechu. 

Gazeta Wyborcza: "Rząd chwali się bezprecedensowym sukcesem. An-225 Mriya przywiózł 100 ton środków"*

Onet: "Wynajęcie An-225 Mrija godne pochwały, ale nachalną propagandą można ośmieszyć wszystko"**

Onet: "An-225 Mrija w Polsce. Jurasz: największe zgromadzenie czasów pandemii"***

Ze względów medycznych (nie chcę narażać Czytelnika na powikłania związane z nawracającymi atakami śmiechu) nie będę wklejał większej ilości tytułów, ani komentował ich treści. 

Natomiast nie sposób nie skomentować tego, co na temat owego transportu napisał szef szefów Total(itar)nej oPOzycji. 

"Jeszcze nigdy tak wielki samolot nie dostarczył tak wiele maseczek tak nielicznym."

Donald Tusk

Oczywiście ten wpis twitterowy ma za zadanie podsycanie platformerskiego kłamstwa o maseczkach, testach i specjalnych salach w szpitalach dla pisowskich VIP-ów. Można ironizować, że Tusk oczywiście wolałby, aby ten sprzęt trafił dla "licznych" czyli "rodziny europejskiej", a Polska z tego dostała tyle co zwykle, czyli nic. Ktoś bezczelny stwierdziłby, że istotnie Niemcy są liczniejszym narodem od Polaków, więc ta dostawa należy się strażnikom europejskich wartości (rodem z Wermachtu). 

Ale dla mnie jest to wystarczający dowód na to, ze Donald Tusk jest kanalią, której postawienie przed Trybunałem Międzynarodowym powinno być tak samo oczywiste, jak skazanie przez tenże trybunał Juliusa Streichera - zbrodnie tych obydwu zwyrodnialców co do istoty (dehumanizacja przeciwników w celu "znieczulenia" społeczeństwa na wszelkie niegodziwości i zbrodnie wobec nich popełniane) są identyczne. Stawianie takiej kanalii na czele Rady Europejskiej i Europejskiej Partii Ludowej jest jak pośmiertne odznaczenie Streichera i Goebbelsa. 

Wykop Skomentuj128
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości