44 obserwujących
289 notek
619k odsłon
1250 odsłon

Arcysmutne refleksje cz. 3 "Wolność kocham i rozumiem" - o artystach i mediach

Wykop Skomentuj12

Kilka refleksji - krótkich i smutnych. Dziś będzie o artystach, mediach, buncie i wolności. 

Refleksja 9

"Ale to już było"

Chciałoby się zaśpiewać: "Ale to już było". Dokładnie w ten sam sposób próbowano rozwalić Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Ta sama zagrywka - najpierw prowokacja i manipulacja, a potem krzyk, ze "cenzura" i "bunt artystów". W porównaniu z niszczeniem festiwalu widać, że strona opozycyjna czegoś się nauczyła - w przypadku "Trójki" nie było licznych przecieków o tym, że u kolejnego artysty rozdzwaniały się telefony z pytaniami "czy już ogłosił bojkot / rezygnację", "dlaczego jeszcze nie ogłosił" oraz pogróżki i wyzwiska pod adresem tych, co stwierdzili, że nie chcą w tej hucpie uczestniczyć. Po nagromadzeniu wydarzeń w ubiegłey weekend (pisałem o tym w poprzednim odcinku) widać jak na dłoni Total(itar)na oPOzycja wiedząc, że jeśli PiS-owi uda się wygrać te wybory a następnie opanować sytuację epidemiologiczną i ekonomiczną w kraju postanowiła w krótkim czasie kampanii prezydenckiej jednocześnie użyć wszystkich stosowanych dotychczas brudnych zagrywek, aby obydwa cele uniemożliwić.

WSTYD! OD RZEKOMEGO UPADKU KOMUNIZMU MINĘŁO 30 LAT, A MY CIĄGLE ŻYJEMY W KRAJU ZARZĄDZANYM ZA POMOCĄ INTRYG KREOWANYCH PRZEZ SMUTNYCH PANÓW Z BEZPIEKI - JEST JAK "ZA KOMUNY", TYLKO "JESZCZE BARDZIEJ". 

Refleksja 10

Oni niczego się nie uczą

Oczywiście powala nieprzeciętna głupota tak ludzi wsadzonych do mediów przez PiS jak i polityków tejże. Tak politycy jak i dyrektorzy stacji lub ich działów dają się wkręcać w takie akcje jak małe dzieci. Najpierw pozwalają prowokatorom odwalić sabotaż (wystawienie do festiwalu piosenki ilustrowanej teledyskiem, który agresywnie antyklerykalną, pełną pogardy i nienawiści formą i treścią nadawał się raczej do nazistowskiego "Der Stürmer" niewątpliwie było sabotażem), a później próbują to na siłę wyciszyć robiąc sabotażysto i pseudo-buntownikom darmową mega-reklamę. Doskonale opisał to Franek Migaszewski w artykule "Co się wydarzyło w Trójce - teoria spiskowa". Muszę to tu napisać z całą stanowczością - niezależnie od tego czy Niedżwiecki złamał regulamin czy nie, sfałszował kolejność na liście czy nie, czy dyrektor podejmujący tę decyzję działał z czystej przyzwoitości czy z niskiego lęku przed Kaczyńskim USUWANIE WYNIKÓW LISTY ZE STRONY INTERNETOWEJ BYŁO EKSTREMALNIE NIEODPOWIEDZIALNYM I SZKODLIWYM. Na marginesie dodam, że sam Kaczyński przed udaniem się na Powązki powinien wiedzieć, że Trzaskowski z pewnością tego cmentarza nie zamknął z dobrego serca. Polityk kreowany na "genialnego stratega" powinien orientować się w jakim kraju żyje i działać odpowiedzialnie - Kaczyński najwyraźniej tego nie wie. Dodatkowo przywrócenie Kacka Kurskiego do zarządu TVP jest decyzją w tym momencie tak ekstremalnie głupią, jakby działaczom PiS zależało na tym, aby Andrzej Duda przegrał te wybory (i jeśli się skutecznie nie zbuntuje i nie postawi, to przegra).

WSTYD! PANOWIE, JESTEŚCIE NIEREFORMOWALNYMI I NIEROZGARNIĘTYMI NIEUKAMI Z MENTALNOŚCIĄ PRL-OWSKIEGO URZĘDNIKA PRZEKONANEGO, ŻE JEGO ZAKAZ LUB NAKAZ WSZYSTKO ZAŁATWI!

Refleksja 11

"Wszyscy artyści to prostytutki" - jako śpiewał Kazik

Kazik, który niegdyś śpiewał "wszyscy artyści to prostytutki" jednym posunięciem stał się najbardziej zdemoralizowaną i najdroższą prostytutką świata. Najbardziej zdemoralizowaną, bo któraż panienka lekkich obyczajów do "zrobienia komuś laski" wykorzystałaby cmentarz i pochowaną tam czyjąś Matkę, zaś najdroższą, bo takiej darmowej reklamy nie miał żaden utwór od czasów puszczanego co chwila 13 grudnia 1981 (dzień ogłoszenia Stanu Wojennego) w telewizji utworu "Gdy Polska da nam rozkaz". Nawiasem mówiąc kiedyś Kazik (jako "Druh Kazik") ten utwór parodiował, a teraz sam tak się zeszmacił! Bo przecież Adam Zwierz występując z oryginałem na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu nie mógł przewidzieć jak w przyszłości zostanie on wykorzystany przez reżim Jaruzelskiego i po fakcie nie mógł już z tym nic zrobić, a prowokacja związana z "Twój ból jest lepszy niż mój" była łatwa do przewidzenia i Kazik nie zrobił z tym nic, choć mógł się odciąć. 

Patrząc na postawę wielu artystów trzeba obiektywnie stwierdzić dwie rzeczy. Z jednej strony to nawet naturalne, że nie lubią siermiężnej, nieudolnej medialnie i poruszającej się w obszarze kultury jak słoń w składzie porcelany pisowskiej władzy. To jest wytłumaczalne i nawet zrozumiałe, logiczne. Ale z drugiej strony jak wytłumaczyć POGARDĘ tychże "artystów" dla elektoratu PiS - milionów zwykłych ludzi, którzy z różnych powodów (ekonomia, poglądy, wizja Polski, światopogląd, sprzeciw wobec działań Palikota i Tuska... czy choćby to 500+) tę władzę popierają? Tego się nie da usprawiedliwić ani wytłumaczyć - TO JEST OBRZYDLIWE! Tak samo jak obrzydliwe jest wysługiwanie się politykom po jednej lub po drugiej stronie sporu politycznego, które kiedyś Kazik tak ostro w swojej piosence potępiał, a teraz zrobił to samo! I to w takim momencie, gdy rząd walczy z pandemią, opozycja próbuje obalić rząd i doprowadzić do hekatomby, a negatywne emocje buzują. Nie chodzi o to, że napisał piosenkę o wizycie Kaczyńskiego, która go wkurzyła, ale o to, że podjął ekstremalnie jątrzącą narrację kłamstw Tuska i całej zblatowanej z nim polityczno-medialnej grupy przestępczej. którą można streścić dwiema frazami "ta władza ma uprzywilejowaną pozycję w stosunku do zwykłego człowieka" i "ta władza dba o siebie, a nie o zwykłych ludzi". Jeśli chodzi o frazę 1 to należałoby zlikwidować pojazdy uprzywilejowane - niech ludzie zdychają czekając na karetkę jadącą przepisowe 50 km/h i stojącą w korku - jak wszyscy mają być równi to wszyscy, bez wyjątku! Natomiast zwolennikom frazy 2 polecam natychmiastowy wyjazd do krajów, których rządy tak troszczą się o zwykłych ludzi, że na milion mieszkańców mają 795 zgonów spowodowanych koronawirusem jak Belgia, 612 jak Hiszpania, 539 (Włochy), 536 (Wielka Brytania), 433 (Francja), 389 (Szwecja), 338 (Holandia), 295 (USA) lub "tylko" 100 jak podawane za wzór Niemcy, a nie "skandaliczne" 26 jak Polska - to zestawienie najlepiej pokazuje jak ten straszny, pisowski rząd ma w d.pie obywateli w przeciwieństwie do krajów, gdzie śmiertelność "na głowę" jest od 4 do 24 razy większa!!!

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura