45 obserwujących
283 notki
589k odsłon
2631 odsłon

To trwa już za długo!

Wykop Skomentuj99

To trwa już za długo! Ten okres niepewności, hejtu, nienawiści, ograniczeń związanych z koronawirusem, opluwania, kłamstw, kłótni, poniżania, lęku, ataków... Mam dość tej pieprzonej "kampanii wyborczej"!

1. Pamiętam, jak w pierwszych tygodniach "narodowej kwarantanny" solidarnie dodawaliśmy sobie ducha, zachęcaliśmy się wzajemnie do walki z koronawirusem hasłami #zostańWDomu, #nieKłamMedyka... Później jeden specjalista od "mokrej roboty" Donald T. podchwycił, że po wykryciu koronawirusa u ministra Wosia przeprowadzono skróconą procedurę dla członków rządu, którzy mieli z nim kontakt (taką samą jak dla priorytetowych medyków) czyli pięć dni kwarantanny i test zamiast czternastu dni... Wystarczyło kilka szatańskich słów siejących zazdrość, zawiść i nienawiść i szambo wylało! Skończyła się solidarność, skończyło się wspieranie, zaczęły się: hejt, nienawiść i kłótnie. 

2. Pamiętam jak na początku ludzie bili brawo lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym. Ale już 22 marca, gdy mieliśmy dwie ofiary śmiertelne jednego dnia jacyś specjaliści od "mokrej roboty" naprodukowali fałszywych relacji (sama ich liczba w porównaniu do liczby zmarłych świadczy o tym, że były fałszywe) o tym, jak to władza i służba zdrowia olewają chorych pozwalając im umierać bez żadnej pomocy... I znów szambo wylało - zamiast szacunku dla ludzi narażających swe życie popłynęły w ich stronę obelgi.  

3. Pamiętam jak w pierwszych dniach biskupi udzielili dyspensy i zachęcali do tego, aby z niej skorzystać, podporządkować się zaleceniom władz i służb sanitarnych, więcej modlić się w domu, a nie narażać siebie i innych - zwłaszcza starszych i chorych. Ale zaraz pojawiła się sekta zbuntowanych radykałów - tradycjonalistów namawiających do nieposłuszeństwa i głoszących herezję, że przez Komunię Świętą nie można zarazić siebie ani księdza, bo Ciało Chrystusa nie podlega prawom fizyki (herezja, herezja i jeszcze raz herezja - niech sobie przeczytają na czym polega przeistoczenie - to zmiana istoty, a nie przypadłości czyli właściwości fizycznych, chemicznych biologicznych itp)... I znów szambo wylało, choć w na mniejszą skalę niż w przypadku hejtu politycznego. 

4. Pamiętam jak na początku wszyscy zwracali uwagę na przestrzeganie zasad higieny i dystansu społecznego. Pamiętam jak sam musiałem smarować ręce kremem nawilżającym, bo aż przesadzałem z ich częstym i dokładnym myciem. I znów wkroczyli do akcji specjaliści od "mokrej roboty" - antyszczepionkowcy, artyści, gwiazdy, celebryci, przeciwnicy sieci %G, "przedsiębiorcy" od Pawła Tanajno i inni "płaskoziemcy" którzy zaczęli wmawiać, że nie ma żadnej epidemii, filmy kręcone we Włoszech mają rzekomo kilkadziesiąt lat, to wszystko to jest jeden wielki podstęp, aby ludziom wstrzykiwać nie wiadomo co... I ludzie stracili instynkt samozachowawczy - przestali dbać o siebie i własne rodziny, nie mówiąc o innych: starych, schorowanych, dla których koronawirus to śmierć. 

5. Pamiętam jak na początku ludzie z podziwem patrzyli na ministra Łukasz Szumowskiego, doceniali to, ze u nas dziennie zachorowań jest tyle samo lub mniej niż w Hiszpani, Włoszech, Francji lub nawet w Niemczech jest dziennie ofiar śmiertelnych. Pamiętam jak ludzie (w w ogromnej większości... bo wielkomiejsko-korporacyjny elektorat rządzi się własnymi prawami... mam nieprzyjemność z pracować w tym środowisku) z oburzeniem i dezaprobatą odrzucali insynuacje polityków PO, że rząd niby tuszuje zachorowania, aby poinformować o pierwszym przypadku w dniu konwencji wyborczej PO, oraz dziesiątki innych insynuacji i oskarżeń. Pamiętam jaki niesmak budziły wtedy nieliczne polityczno-medialne przepychanki (np. między Tomaszem Grodzkim a Stanisławem Karczewskim - Marszałek i Wicemarszałek Senatu, jeden z PO, drugi z PiS obaj lekarze). Ale wkroczyli specjaliści od "mokrej roboty": Roman G. i Wojciech Cz. z GW rozpuszczając bujdę, że Łukasz Szumowski zarobił krocie na maseczkach kupionych od "przyjaciela rodziny" (odkąd to "przyjaciele rodziny" ministrów popadając w konflikt z prawem biegną po pomoc do Giertycha?) I to najbardziej perfidne w dziejach kłamstwo, to niszczenie autorytetu, dorabianie Bohaterowi gęby "przestępcy" sprawiło (wspólnie z mechanizmem opisanym w punkcie 4), że dotychczas perfekcyjna strategia "spłaszczania" krzywej zachorowań nagle się "zacięła" i nie możemy zejść poniżej 300 zachorowań dziennie... Ale jak to ma działać, skoro ludzie przestali słuchać wskazań, ostentacyjnie "olewają" zakładanie maseczek w sklepach, mycie i dezynfekcję rąk? 

6. Pamiętam jak "TVP Info" w pierwszych dniach wzorowo spełniała rolę telewizji informacyjnej (co mnie samego zdziwiło, bo mam bardzo dużo zastrzeżeń do pracy TVP). Pamiętam jak w tej telewizji na schodach wejściowych do szpitala po kilka razy dziennie rzeczowych wyjaśnień udzielał Profesor Krzysztof Simon. Ale później ów profesor został "przejęty" przez TVN (z jego rytualnie powtarzanym "nikt mi nie będzie ust kneblował"), telewizje znów podzieliły się na "naszą" i "waszą", większość ludzi żyje w "medialnych bańkach" i niewiele osób zadaje sobie trud, aby porównać treści jedne z drugimi i dowiedzieć się całej prawdy. 

Wykop Skomentuj99
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości