43 obserwujących
275 notek
567k odsłon
4694 odsłony

Czy ci nie wstyd: konfederato, emigrancie, beneficjencie 500+, inteligencie...???

Wykop Skomentuj172
Największym skandalem nadchodzącej drugiej tury wyborów jest to, że najstarsze pokolenie będzie musiało kolejny raz narażać swoje życie, aby ratować Ojczyznę! 

Rozłóżmy to zdanie na czynniki pierwsze. 

1. Dlaczego najstarsze pokolenie? Bo część młodych "narodowców", którzy deklarowali, że gotowi są oddać życie dla Ojczyzny okazała się wyłącznie "mocna w gębie". 

Jeśli przez ostatnie lata nie zdradziłeś swoich ideałów i nie zrobisz tego w najbliższych wyborach, to ten zarzut nie jest skierowany do Ciebie! Do wiernych konserwatywnym i patriotycznym ideałom prawdziwym "Narodowców" mam ogromny szacunek, choć narodowcem nigdy nie byłem. 

Ale ilu "narodowców" przeszło na stronę wroga? Wystarczyło, że Korwin kupił ich możliwością wspólnego przekroczenia progu wyborczego i przyłączyli się do obozu, który najbardziej ze wszystkich hejtował konserwatywny rząd PiS (zwłaszcza za program Rodzina 500+) memami, które później powielali nie tylko politycy PO, ale nawet SLD i "Razem". Ale powiedzmy uczciwie, że wtedy mogli nie wiedzieć co robią - "prawicowy" program korwinistów mógł się im wydawać atrakcyjny, a o kłamstwach Korwina (typu "rekordowa dziura budżetowa", "zadłużanie przyszłych pokoleń") przyjmowanych z radością przez POst-KOmunę mogli nie wiedzieć. Ale nie da się usprawiedliwić "narodowców" który chcą teraz czynnie (głosując na Trzaskowskiego) lub biernie (pozostając w domu) poprzeć partię, która nazywała ich "faszystami", delegalizowała "Marsz Niepodległości", nasyłała na niego Policję na zmianę z bojówkami "Antify" i prowokatorami w białych kominiarkach. Dlaczego? Dlaczego Krzysztof Bosak i kierownictwo "Konfederacji" nie powiedzą wprost: "głosujcie na Andrzeja Dudę, bo wprawdzie w wielu sprawach się różnimy, ale ich wartości są nam bliższe, niż promocja LGBT, wyśmiewanie katolicyzmu, aborcja, eutanazja, feminizm, sprowadzanie emigrantów z krajów islamskich, nazywanie wartości narodowych faszystowskimi itp..."? Dlaczego? Bo hasła, które głośno wykrzykiwali: "Polska", "Bóg", "Honor", "Ojczyzna", "Naród", "dziedzictwo chrześcijańskie", "ochrona życia" przegrały z EGOIZMEM - ważniejsza od nich jest "ich" organizacja, "ich" marsz, "ich" politycy, "ich" koalicjanci od Korwina (a w przyszłości może nawet z PO i SLD)... 

2. Dlaczego będzie musiało? Aby zrównoważyć głosy kosmopolitycznych, gardzących Polską, wstydzących się jej, nie mających pojęcia ani o tym co się dzieje w ich "starej" jak i "nowej" ojczyźnie emigrantów z Wielkiej Brytanii i krajów Unii Europejskiej, dla których "Polskość to nienormalność", "wiocha" i "obciach". 

Jeśli czujesz się związany z Polską, jesteś z tego dumny że jesteś Polakiem, wiesz jaka jest jest śmiertelność na koronawirusa w Polsce, a jaka w Wielkiej Brytanii, jeśli potrafisz docenić to, co Łukasz Szumowski zrobił dla bezpieczeństwa zdrowotnego, a Jadwiga Szumilewicz i Mateusz Morawiecki zrobili dla bezpieczeństwa ekonomicznego Polaków, to ten zarzut nie jest skierowany do Ciebie! 

Ale nie ukrywam, że do napisania tego artykułu sprowokowała mnie rozmowa z byłą koleżanką, która wyjechała do Anglii i Polska zaczęła jej "śmierdzieć". Jej wiedzę o tym, co dzieje się w Polsce najlepiej wyraża tytuł piosenki "Mniej niż zero" - uważała, że rząd Anglii, która jest niechlubnym światowym wiceliderem umieralności na koronawirusa zrobił dla swoich obywateli więcej niż rząd Polski - ani szybka reakcja na zagrożenie, ani Tarcza Antykryzysowa 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, ani programy Rodzina 500+ - nic nie dotarło do jej zmanipulowanej łepetyny! Nic! Średnio w co drugiej wypowiedzi zarzucała mi, że rzekomo chcę dyskryminować mniejszości seksualne, wtrącać ludzi do więzienia za poglądy i wykształcenie wyższe (chyba pierwszego siebie - mam dwa tytuły magistra i dodatkowo ukończoną szkołę muzyczną), a pomiędzy tymi obraźliwymi dla mnie oskarżeniami twierdziła, że nie szanuję i obrażam innych. Nawet w błahych temacikach ostatnich dni jej "wiedza" przebijała stary dowcip o Radiu Erewań: Prezydent podpisując ułaskawienie nie "pozwolił wymigać się od kary" tylko na wniosek poszkodowanej cofnął zakaz zbliżania po odbyciu kary, nie "pedofilowi" tylko lubieżnemu pijakowi nie "za gwałt", bo do zgwałcenia nie doszło, nie "na małym chłopcu" tylko na nastoletniej córce... a reszta się zgadza (czyli że ułaskawił). Gdy człowiek pomyśli sobie ilu takich ignorantów (aby nie powiedzieć "idiotów") zarejestrowało się w Wielkiej Brytanii aby zmieniać Prezydenta w kraju, do którego nigdy nie wrócą, a w którym przyjdzie żyć mi i moim dzieciom (o ile nie zostaniemy zmuszeni do emigracji), to włos się jeży!

3. Dlaczego narażać swoje życie? Bo dla nich zarażenie koronawirusem w trakcie głosowania oznacza śmierć. 

Jeśli jesteś wdzięczny za to, co państwo zrobiło dla Twojej Rodziny przez ostatnich pięć lat i chcesz spłacić ten dług głosując w najbliższych wyborach, to ten zarzut nie jest skierowany do Ciebie!

Wykop Skomentuj172
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo