43 obserwujących
272 notki
555k odsłon
1842 odsłony

Teraz to Prezydent Andrzej Duda musi być Peacemakerem

Wykop Skomentuj52

Na koniec pozwolę sobie na małe przechwałki. Z analizy wyników wyborczych wynika, że w moim ostatnim artykule przed wyborami trafnie zidentyfikowałem trzy czynniki, od których zależał ich wynik: seniorzy rzeczywiście poszli do wyborów liczniej w drugiej turze niż w pierwszej, co zrównoważyło hipermobilizację kosmopolitycznego elektoratu zagranicznego, elektorat ze wsi i małych miast zmobilizował się bardziej niż w pierwszej turze, co zrównoważyło paniczną hipermobilizację elektoratu wielkomiejskiego oraz liczba patriotów spośród wyborców Konfederacji minimalnie przewyższyła liczbę tych wyborców tegoż ugrupowania, którzy jawnie wybrali zdradę. Te trzy czynniki razem wzięte dały 1,03% ponad 50% i 2,06% przewagi Dudy nad Trzaskowskim. Tragedia była blisko. Druga rzecz, którą trafnie przewidziałem, to obserwowana właśnie próba podważenia wyniku wyborów przez Total(itar)ną oPOzycję - nawet mimo tego, że różnica nie jest rzędu 0,1% (co było w czarnej wersji mojego scenariusza), a 2%, czyli pół miliona głosów. Ale to było tak łatwe do przewidzenia, ze nie wypada się tym chwalić. 

Jednocześnie żegnam się z moimi czytelnikami. Zbyt cienki Bolek ze mnie, abym mógł przekonać swoimi naukowymi wywodami choćby jednego "betona" o cechach wypunktowanych powyżej. Z wypowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy i jego otoczenia wynika, że zrozumiał On powagę sytuacji. Z wypowiedzi niektórych polityków PiS (np.: że ojcem sukcesu Dudy jest Kaczyński) oraz z rozmaitych działań (np.: przywrócenie Kurskiego do kierowania TVP) wynika, że środowisko to nadal niczego nie rozumie. Zaś z wypowiedzi Total(itar)nej oPOzycji wynika, że doskonale zdają sobie sprawę z tego co robią i celowo pchają kraj w czeluści wojny domowej. Może jeszcze wrzucę mój list, który napisałem na jesieni do Andrzeja Dudy... Może jeszcze jakiś artykulik podsumowująco-pożegnawczy... I to by było na tyle. 

---

http://cbu.psychologia.pl/uploads/f_bulska/Polaryzacja%20polityczna%202.pdf 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1062059,wyborcza-tragedia-jak-nie-wprowadzac-normalnosci-w-skloconym-kraju 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1034036,gaszenie-ducha-refleksja-w-rocznice-smierci-jana-pawla-ii-wersja-poprawiona 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1029422,zabijanie-ducha-o-koronaronawirusie-znakach-czasu-i-medialnych-szczujniach 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1049024,arcysmutne-refleksje-cz-4-kleska-rozumu-i-przyzwoitosci 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1047662,arcysmutne-refleksje-cz-3-wolnosc-kocham-i-rozumiem-o-artystach-i-mediach 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1047641,arcysmutne-refleksje-cz-2-kumulacja-prowokacji-wieksza-niz-w-stanie-wojennym 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/1047515,arcysmutne-refleksje-czesc-1-jan-pawel-ii-szlocha-w-niebie 

Wykop Skomentuj52
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka