43 obserwujących
289 notek
628k odsłon
  4080   0

Moje mocne "non possumus!"

 1. Porzucanie skutecznej strategii powstrzymywania koronawirusa wypracowanych w trakcie I fali przez Ministra Łukasza Szumowskiego na rzecz nieskutecznych eksperymentów zastosowanych na początku II fali przez ministra Adama Niedzielskiego. 
 2. Forsowanie rozwiązań sprzecznych z programem wyborczym i składanymi obietnicami wyborczymi (np.: "piątki dla zwierząt", nominacji Antoniego Macierewicza na Ministra Obrony Narodowej). 
 3. Odwracanie się po wyborach od grup społecznych które w przeszłości zapewniały temu ugrupowaniu zwycięstwo wyborcze np.: seniorów (patrz Niedzielski), elektoratu wiejskiego (patrz: "piątka dla zwierząt") i elektoratu umiarkowanego (patrz: Macierewicz). 
 4. Wprowadzanie rozwiązań podważających trójpodział władzy (np.: wprowadzenie do Trybunału Konstytucyjnego dwójki prawników, którzy wcześniej jako posłowie pracowali nad nowelizacjami ustaw o TK: Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz). 
 5. Majstrowanie przy "kompromisie aborcyjnym" - zwłaszcza przy użyciu "broni atomowej" w postaci wyroku TK i w sytuacji poważniejszych problemów takich jak koronawirus. 
 6. Przerost politycznych rozgrywek nad skutecznym rządzeniem (zazwyczaj czy to Szydło czy Morawiecki radzili sobie świetnie jak długo Kaczyński, Ziobro i Gowin nie zaczynali im wchodzić w paradę). 
 7. Stosowanie platformerskich metod w jakiejkolwiek postaci (np.: zapowiedź Marka Suskiego że Zdanowska ze względu na kruczki prawne nie zostanie Prezydentem Łodzi nawet jeśli zostanie wybrana - ta metoda ewidentnie przypominała próby nieuczciwej eliminacji konkurentów przez PO - od wyeliminowania Włodzimierza Cimoszewicza i Zbigniewa Religi z wyborów prezydenckich w roku 2005 poprzez próby wyeliminowania z polityki Andrzeja Leppera za pomocą wyroków aż po próbę eliminacji polityków PiS... nie muszę wyjaśniać, że sięgnięcie przez Suskiego po tę metodę nie tylko pomogło Hannie Zdanowskiej wygrać z ogromną przewagą w Łodzi, ale także Rafałowi Trzaskowskiemu wygrać w Warszawie już w pierwszej turze). 
 8. Wykonywanie nieprzemyślanych i nieprzygotowanych, przez co skazanych na niepowodzenie  ruchów takich jak: próba zablokowania wyboru Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej. 
 9. Utrzymywanie w polityce osób nieporadnych, kontrowersyjnych i przeciwskutecznych jak np. wspomniani powyżej: Marek Suski, Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz kosztem ludzi którzy wykonali dobrą robotę a nie zostali docenieni jak Łukasz Szumowski, Jadwiga Emilewicz, Krzysztof Ardanowski. 

III. Jako obywatel Rzeczpospolitej Polskiej nie zgadzam się na następujące działania polityków opozycji:

 1. Narażanie życia milionów obywateli i doprowadzenie do śmierci tysięcy z nich przez sabotowanie działań obozu rządzącego w walce z koronawirusem, a w szczególności: podważanie i niszczenie autorytetu Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, sianie paniki i dezinformacji, tworzenie atmosfery nieufności i nienawiści do władzy, wspieranie wszelkich buntów (np.: w Służbie Zdrowia i transporcie) w sytuacji kryzysowej grożącym zapaścią Służby Zdrowia i logistyki, wspieranie wszelkich ulicznych protestów (od "płaskoziemców" Pawła Tanajno i Grzegorza Brauna po wulgarne aborcjonistki Marii Lempart), namawianie do łamania i obchodzenia przepisów związanych z pandemią np.: organizowania wielkich manifestacji (PO-KO, Lewica) nienoszenia maseczek (Konfederacja), podważanie podstaw prawnych szczepień i kwarantanny, rozpowszechnianie kłamstw o rzekomym braku pandemii i rzekomej szkodliwości szczepionek i maseczek, przeciąganie legislacji w sprawie wiosennych wyborów i próba przeniesienia ich na jesień. 
 2. Brutalizację życia politycznego zapoczątkowaną przez duet Tusk - Palikot, a kontynuowaną przez praktycznie całe "młode pokolenie PO-KO". 
 3. Przypisywanie swoim ofiarom sprawstwa własnych zbrodni (np.: brutalizacji języka). 
 4. Dehumanizację przeciwników politycznych, a zwłaszcza ich wyborców, przedstawianie ich jako "podludzi", "biomasę", "świrów", obywateli niezasługujących na prawa wyborcze, nienawistnych, gorszych, gorzej wykształconych, bezrozumnych, sterowalnych, bezzębnych, patologicznych, żyjących z zasiłków socjalnych itp, itd... 
 5. Porównywanie demokratycznie wybranej władzy do totalitarnych reżimów faszyzmu i komunizmu, obecnej sytuacji do Stanu Wojennego, terroru stalinowskiego, okupacji niemieckiej lub Holocaustu. 
 6. Przedstawianie przeciwników politycznych takich jak Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Łukasz Szumowski, Jan Szyszko jako wcielenia zła, zachęcanie do ich zamordowania. 
 7. Zmasowanym kampaniom kłamstw skierowanym przeciw konkretnym osobom, które wzorowo spełniły swój obowiązek (np.: całkowicie kłamliwe, manipulatorsko zmontowane spoty PSL przeciwko Ministrowi Rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, wszystkie ataki na Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego). 
 8. Dokonany w 2015 roku zamach na demokratyczny ład konstytucyjny państwa polskiego i trójpodział władzy, który dokonał się przez ustawę o Trybunale Konstytucyjnym napisaną przez sędziów TK w tym jego prezesa Andrzeja Rzeplińskiego i wiceprezesa Stanisława Biernata a następnie oceniania pod kątem "konstytucyjności" tejże ustawy i późniejszych prób jej nowelizacji przez tych samych sędziów i ich podwładnych oraz próbę ubezwłasnowolnienia konstytucyjnych najwyższych władz w państwie przez bezprawne i sprzeczne z konstytucją wprowadzenie sędziów na wakaty w TK rozpoczynające się dopiero w następnej kadencji. 
 9. Zapowiedzi całkowitego zniszczenia demokratycznego porządku w Polsce po przejęciu władzy takie jak: "depisyzacja" czyli w praktyce delegalizacja opozycji, "sądzenie za głosowania" czyli w rzeczywistości zniesienie konstytucyjnego immunitetu materialnego (którego nie próbowano podważyć nawet w czasach monopartyjnego PRL-u), stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec polityków i wyborców PiS. 
 10. Wykorzystanie zmasowanego ataku na Kościół jako głównego środka w kampanii wyborczej, przedstawianie wszystkich księży jako "zbrodniarzy" lub "współwinnych ukrywania zbrodni" (znów odpowiedzialność zbiorowa), a wszystkich którzy stają w obronie dobrego imienia kościoła (w dowolnej sprawie - nawet zupełnie niezwiązanej z pedofilią) jako "obrońców pedofilów". 
 11. Niszczenie wszystkiego, co Polaków łączy, jeśli tylko uderzenie w to osłabi rząd: plugawienie pamięci Jana Pawła II, Polaków ratujących Żydów przed Holocaustem i walczących z niemieckim terrorem, oskarżanie polskich partyzantów z AK i podziemia antykomunistycznego o zbrodnie na tle antysemickim, organizację masowych protestach w czasie świąt Bożego Narodzenia (już od samego momentu przejęcia władzy przez PiS). 
 12. Czynienie areną brutalnej walki politycznej każdej sfery życia społecznego - od religii poprzez kulturę aż do akcji charytatywnych.  
 13. Oczernianie Polski przed instytucjami międzynarodowymi, domaganie się wprowadzania sankcji wobec naszego państwa, osłabianie pozycji Polski we wszelkich negocjacjach. 
 14. Działaniom ekstremalnie sprzecznym z obietnicami wyborczymi np.: zastąpienie "polityki miłości" przez przemysł POgardy, podnoszeniu wieku emerytalnego. 
 15. Straszenie Polaków wszystkim czym tylko się da - przed rokiem 2015 straszono Polaków WOJNĄ ATOMOWĄ Z ROSJĄ w przypadku dojścia do władzy "rusofobów z PiS" (a przodował w tym PSL - nawet na terenach wiejskich kolportował ulotki i plakaty z grzybem atomowym, rosyjskimi bombowcami i ziemią zoraną eksplozjami pocisków) zaś po roku 2015 starszy się POLEXITEM planowanym przez "rosyjskich agentów z PiS". 

IV. W środowisku dziennikarskim i medialnym jest tyle patologii na które absolutnie się nie zgadzam, że wystarczyłoby ich na książkę, a nie artykuł. Dlatego wymienię tylko kilka najpoważniejszych zarzutów. 

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo