41 obserwujących
256 notek
501k odsłon
2447 odsłon

Ewolucja świadomości - spowiedź mohera po 10.04.2010 - retrospekcja

Wykop Skomentuj46

 

Wieczorem docierało do nas coraz więcej „newsów”. Dopiero po pewnym czasie można było zweryfikować jak mało było w nich informacji, a jak dużo dezinformacji. Najbardziej w pamięci mi utkwił (znów ze względu na wywołane uczucia) jeden z nich – o czterech podejściach do lądowania.

 

Uff! Skoro były cztery podejścia, więc to nie był zamach! Jakie szczęście, bo już myślałem, że jakiś fanatyk z KGB odpalił rakietę, aby zrobić prezent Putinowi.”

 

Później okazało się, że Kapitan samolotu tylko raz próbował zejść na wysokość decyzyjną. Pamiętam, jak bujda o czterech podejściach przekonała chwilowo drugą z moich sióstr, że wszystkiemu była winna ułańska fantazja i upór pilotów. A ile osób ta bujda przekonała na stałe?

 

Więcej odczuć z tej pierwszej doby po tragedii nie pamiętam. Za naiwną wiarę w to, że żyjemy w państwie demokratycznym i rządzący nami mają jakiekolwiek zasady serdecznie żałuję. Najbardziej jednak żałuję tego, że ich nienawiść i pogarda skaziła także moje serce. Jeśli kiedyś przeminą te czasy POogardy i wreszcie nastanie normalność, to wszyscy bez wyjątku będziemy potrzebowali nawrócenia i resocjalizacji. Marne to pocieszenie, że nie zeszliśmy jeszcze do poziomu drugiej strony - z powodu nie otwieramy szampanów ani nie przybijamy żółwików z „okazji” śmierci wielu osób. Czy jednak te czasy się skończą i czy po nich rzeczywiście wróci normalność? Oby! I oby to nastąpiło jak najszybciej!  

http://niepoprawni.pl/blog/961/hanba-wszech-czasow 

http://niepoprawni.pl/blog/188/solidarni-2010-osobiste-przemyslenia 

http://niepoprawni.pl/blog/188/nielegalne-kwiaty-zakazany-krzyz 

http://niepoprawni.pl/blog/188/wiersz-c-k-norwida-chcialbym-zadedykowac-prezydentowi-l-kaczynskiemu 

Opublikowano: 11.04.2015 23:12.

Post Scriptum:

Dziś - po trzech latach od napisania niniejszego artykułu - już wiemy, że sama zmiana ekipy rządzącej nie wystarczyła do tego, aby zakończyły się czasy POgardy i nienawiści. Ci, którzy tworzyli przemysł POgardy wtedy będąc w rządzie, dziś tworzą go będąc w "totalnej opozycji". Pytanie kto teraz będzie strzegł demokracji i konstytucji?” zostało przejęte przez tych, których wtedy się obawialiśmy (aż dziw, że w moich myślach z 10.04.2010 spisanych i opublikowanych 11.04.2015 pojawiają się właśnie dokładnie te słowa). To chyba najlepiej pokazuje jakiego wykręcenia i odwrócenia pojęć jesteśmy świadkami, jakiej manipulacji w dalszym ciągu doświadczamy. 

Próby budowania pojednania i zgody w wykonaniu Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego również spotykają się z erupcją kłamstw i nienawiści, niekiedy wręcz celowego odwracania nie słów, ale całych wypowiedzi o 180 stopni, o czym napisałem dokładnie w artykule "Ignorancja to siła - i to jeszcze jaka"*

Co gorsze, próby pojednania i budowania namiastek normalności i wspólnej dumy narodowej spotykają się z odrzuceniem już nie tylko po "tamtej" stronie, ale także wśród pisowskich radykałów (oskarżenia o "zdradę" pod adresem Prezydenta, podziały w obozie PiS i wojenki podjazdowe po rekonstrukcji rządu).

Język debaty między politykami jeszcze bardziej zszedł na psy, a nienawiść między fanatykami różnych opcji przyjęła takie rozmiary, że strach otworzyć Facebooka - wyzwiska, żarty z wypadków Prezydenta i byłej Premier, życzenie śmierci... Agresja nie tylko w stosunku do polityków, ale nawet do znajomych o innych poglądach której konsekwencją są liczne zerwane znajomości... Z jednymi kontakt wręcz trzeba zerwać, aby nie zarażać się nienawiścią od kolportowanego przez nich hejtu, inni zrywają znajomość sami, bo ktoś ośmielił się skrytykować ich najnowszy post... 


Do normalności nam dalej niż bliżej. Na POKUTĘ i RESOCJALIZACJĘ o których konieczności napisałem w podsumowaniu artykułu chwilowo nie ma szans i nic nie zapowiada, aby niebawem mogło się to zmienić. Dokąd zmierzamy?  

 

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka