22 obserwujących
181 notek
309k odsłon
3952 odsłony

"Taśmy Kaczyńskiego." W tym szaleństwie jest metoda.

Wykop Skomentuj121

Mogłoby się wydawać, że sojusz mediów antydemokratycznych od "Wyborczej" przez "Onet", "TVN" aż po "Newsweek" oszalał, stracił instynkt samozachowawczy i postanowił popełnić spektakularne, zbiorowe samobójstwo. Bo jaki jest sens publikowania materiału pokazujący kogoś jako osobę uczciwą, skrupulatnie przestrzegającą przepisów prawa, świetnie radzącą sobie w interesach opiewających na miliony, inteligentną, dowcipną kulturalną i najwyraźniej heteroseksualną, skoro od kilkunastu lat przedstawiało się go jako pierdołę bez konta w banku i prawa jazdy, starego kawalera, nudziarza, dziwaka, a nawet homoseksualistę lub zoofila żyjącego z kotem? Samobójstwo? Obłęd? Szaleństwo? Nic z tych rzeczy! W tym szaleństwie jest metoda. 

Kto dziś czyta i analizuje publikowane stenogramy? Czy ich treść ma jakiekolwiek znaczenie? 

No właśnie! Stenogramów nie czyta prawie nikt. Jeśli już, to taki maniak jak ja, ponadprzeciętnie interesujący się polityką, sięgający do źródeł, weryfikujący, porównujący, wyciągający wnioski i piszący artykuły. Tacy ludzie to rzadkość. W dodatku niechętnie zmieniają oni barwy polityczne i najczęściej zaliczają się do umiarkowanego, ale wiernego elektoratu PiS (ponoć zdarzają się tacy i w PO... choć czy widział kto ostatnio ich umiarkowany elektorat?) Czyli mówiąc brutalnie: nie ten target. 

Większość ludzi czeka na gotowe wnioski, komentarze, cięte riposty... To, do czego przyzwyczaiły ich media - zero samodzielnego myślenia, tylko ekscytacja jak najbardziej nakręcającą treścią.

Nic więc dziwnego, że strona główna "Onetu" dnia 29.01.2019 o godzinie 12:30 wyglądała właśnie tak: 

image

Sama fraza "Kaczyński" znaleziona na stronie 13 razy. Pozostałe artykuły też wokół tego tematu lub innych sensacyjnych tematów dotyczących partii rządzącej (nie licząc prognozy pogody i reklamy banku dorzucającego smartfon do karty kredytowej). Trudno znaleźć jakikolwiek link do oryginału stenogramu. 

I o to właśnie w tym wszystkim chodzi, aby politycy total(itar)nej oPOzycji mieli o czym mówić, funkcjonariusze POsłusznych mediów mieli o czym pisać, a ludzie w atmosferze sensacji, afery i skandalu byli bombardowani tymi treściami ze wszystkich stron chłonąc je nieświadomie i nie mając pojęcia co na słynnych taśmach mówił Kaczyński. 

W październiku z "taśmami Morawieckiego" było podobnie. Owszem, zawierały one po części treści bulwersujące - obraz państwa z czasów Tuska, w którym firmy Skarbu Państwa (często przynoszące straty) jak i banki (zdzierające ostatnią koszulę z klienta) przymusowo sponsorują różne rzeczy nie przynoszące im zysku i robią to wyłącznie w tym celu, aby się podlizać władzy i jej mediom. Robią to w sposób nieuczciwy (np. przez dotacje przeznaczone niby na lipne badania), a prawo na to pozwala. Robią to, by kupić sobie dobrą prasę i święty spokój, niekiedy mając jednoznacznie negatywny stosunek do obdarowywanego (tak jak rozmówcy z "Sowy" do Aleksandra Grada). I Mateusz Morawiecki jako prezes jednego z największych banków się z tego nie wyłamywał - funkcjonował w tym wszystkim sprawnie się poruszając w gównie po uszy, składając propozycję sponsorowania Grada, choć w przypływie szczerości miał dość nawet sponsorowania Kubicy. Ale akurat te fragmenty zbytnio nie zainteresowały funkcjonariuszy Onetu, bo wprawdzie uderzały w Morawieckiego, ale także w Tuska. Więc dali oni popis kłamstwa i manipulacji aby zrobić z niego bezwzględnego ultra-liberała i krwiopijcę. To jest takie proste - wystarczy wrzucić odpowiednie "analizy" z komentarzami typu:

"Znacznie trudniej też będzie obiecywać na wiecach dodatkowy socjal, bo z taśmy wynika, że - przedstawiając się jako liberał - krytykował "zbyt wysokie" oczekiwania społeczne, w tym darmową edukację i służbę zdrowia."

Nieważne, że Morawiecki wyraźnie mówił o obniżaniu oczekiwań opływających w dostatki i rozpieszczanych socjalem państw zachodu (w Polsce wtedy bieda aż piszczała, a mimo to Tusk podejmował podobne działania jak premierzy państw zachodnich, np.: podnosił wiek emerytalny, choć pracy nie było nawet dla młodych).  Następnie w tekście z wypowiedzi Morawieckiego wymazać słowa: 

"My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania."

...i już można tysiącom idiotów wmówić, że Morawiecki to bezwzględny liberał chcący, aby Polacy kopali rowy za miskę ryżu. Oczywiście "w pakiecie" należy także pominąć te słowa: 

"Ciekawe doświadczenie, ale tak samo bardzo smutne. Ku... siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości. Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd. Jakby nie dokonują pewnej redystrybucji tego. W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku..., nawet tam z północy Afryki będzie na południe? Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz."

...bo co to by był za krwiożerczy liberał, co żądał redystrybucji części majątku zachodu do ubogich krajów Afryki?*  

Więc i teraz będzie podobnie. Propagandyści tak "obrobią" wypowiedzi Kaczyńskiego, że jeszcze ich nie poznamy. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby żartobliwe "No ja Cię nie mogę!" przerobili na złowróżbne "Ja cię mogę!" Nie da się? Skoro się dało pokazać przemawiającego Kaczyńskiego przemawiającego w Krakowie na tle tęczy płonącej w Warszawie, przerobić "najgorszy sort" na "gorszy sort", a z ostrzeżenia przed zabiciem nadziei i szans Polaków porównywalnym z wprowadzeniem Stanu Wojennego zrobić "dzielenie społeczeństwa na Solidarność i ZOMO", to wszystko się da! Więc nie śmiejmy się z furii Tomasza Lisa, że narkotyk propagandy jeszcze nie zaczął działać, bo ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. 


----

* https://www.salon24.pl/u/peacemaker/899684,zamordyzm-pis-tasmy-prawdy-morawieckiego-sprawdzam 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/901006,bo-pierwsze-imie-tej-wladzy-to-strach-a-drugie-to-zwatpienie 

https://www.salon24.pl/u/peacemaker/900375,pierwsze-imie-tej-wladzy-to-strach-a-drugie-to-zwatpienie 

Wykop Skomentuj121
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura